ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

جهت ثبت شرکت و کسب و کار، به نکات زیر توجه فرمایید:

ترکیه از مرزهای بسیار نزدیک به ایران است و به دلیل زیبایی که دارد، متقاضی سفر با آنجا از ایران بسیار زیاداست.

ممکن است برخی به این فکر بیفتند که در ترکیه یک کسب و کاری به راه اندازند. برای ثبت شرکت در ترکیه ابتدا لازم است که اقامت غیرموقت دریافت شود. یعنی وضعیت اقامت و ویزای شما مشخص شود.

ثبت شرکت

شما بعد از گذراندن همه فرایند اداری ثبت توسط دولت ترکیه، این امکان برای شما فراهم خواهد شد که به مدت یکسال اقامت غیر موقت در ترکیه داشته باشید.

اگر این مدت اقامت را به صورت یکساله تا پنج سال تمدید کنید، سپس این امکان وجود دارد که بعد از پنج سال، به صورت دائم و غیر موقت از دولت ترکیه اقامت بگیرید.

اینها همه بستگی به شرکت و زمان اقامت شما داد.

فرایند ثبت شرکت در ترکیه

شرایط عمومی

-داشتن مدراک شخصی جهت احراز هویت، ویزا و اصل گذرنامه­ای که دریافت کرده­اید.

-مشخص کردن کاربری شرکت

-مشخص کردن محل و مکان شرکت

-مشخص شدن نوع کاربری شرکت و  ثبت آن

-مشخص کردن هر نوع جزییاتی که لازم است توضیح داده شود و روشن گردد، ائم از تعداد سهامداران، رسالت اصلی و فرعی شرکت و ..

شرایط اختصاصی

– بسیار برای دولت ترکیه مهم است که شما ملک شرکت را خریداری کرده­اید یا آن را اجاره کرده­اید باید ضمن پر کردن فرم جهت ثبت شرکت، نام و مکان و نوع مکان شرکت(اجاره­ای بودن یا خریداری بودن آن) کاملا ثبت و مشخص گردد.

-باید فرم اساسنامه و ثبت شرکت را بگیرید و آن را حفظ کنید.

-باید تایید شدن ثبت شرکت را در میان مردم نیز اعلام کنید. جهت انجام این مرحله لازم است از طریق روزنامه به همه شهروندان ترکیه­ای اعلام کنید و شرکت، نوع فعالیت و مکان شرکت را به اطلاع آنها برسانید.

باید توجه داشت باشید، زمانی که شرکت شما به ثبت رسید، باید کلیه مالیات­ها و قوانین ترکیه را انجام دهیدو نادیده گرفتن آنها به مراتب مشکلاتی را به بار خواهد آورد.

-اگر از افرادی به عنوان کارمند جهت انجام امور اداری استفاده کنید، لازم خواهد بود که آنها را بیمه کنید و حق بیمه آنها را پرداخت کنید.

اما از مزایای استخدام کردن دو کارمند در ترکیه آن خواهد بود که به سرعت مشکلات احتمالی اقامت شما برطرف خواهد شد.

-از مزایایی که خریدن ملک و تاسیس شرکت در ترکیه دارد این است که افرادی حقوقی و حقیقی به راحتی پس از انجام عملیات قانونی و اداری، می­توانند از تسهیلات بانکی استفاده کنند.

یعنی برای ترویج و گسترش شرکت تولیدی یا معاملاتی به راحتی می­توانید تسهیلات بانکی دریافت کنید. اما از نکاتی که باید به خاطر داشته باشید این است که اگر بتوانید شرکت تاسیس شده خود را در ترکیه تا حدودی گسترش دهید و دو تا سه نفر از شهروندان ترکیه­ای را به عنوان  کارمند استخدام کنید، و این امر برای دولت ترکیه مشخص شود، به احتمال زیاد شما از مالیات عف خواهد کرد و این کمک بزرگی جهت ترویج و گسترش شرکت شما خواهد بود.

-در مقاله مربو به خریداری املاک در ترکیه بحث صحت عملکرد شما و امنیتی نبودن عملکرد شما از مواردی است که برای هر دولتی و دولت ترکیه، خط قرمز است.

بنابراین اگر شرکت شما تنها یک شرکت توریستی یا تولیدی باشد، علاوه بر کسب تسهیلات بانکی و عف مالیات، ویزای بلند مدت نیز به شما خواهند داد.

برای آنکه بتوانید مدت زیادی در ترکیه باشید و شرکت شما بیشتر سرپا باشد، باید به خاطر داشته باشید که بعد از ماه­ها از ثبت شرکت شما، دولت ترکیه تا مدت دو تا سه سال در پی آن است که صحت عملکرد شرکت شما را شاهد باشد. در صورتی که مشکلات احتمالی وجود نداشته باشد، جهت اقامت دائم و یا بلند مدت شما، مخالفتی انجام نخواهد داد.

 

 

نوشته های اخیر
نمایش 1 دیدگاه
ترک بک ها

یک نظر بدهید

اقامت ترکیه