خرید ملک در ترکیه

به نکات ذکر شده زیر جهت معامله و خرید ملک در ترکیه توجه کنید در اثر مشکلات امنیتی که در خاک کشور فلسطین و برخی کشورهای دیگر پیش آمده است، اکثر کشورها این اجازه را به افرادی از کشورهای دیگر نمی­دهند که بتوانند به راحتی ملکی را در آن کشور  بخرند.

در قانون ایران تنها خرید و فروش با  اهالی ایرانی ممکن است. اما در کشور ترکیه تنها با کشورهای خاصی امکان معامله وجود دارد که ایران نیز جزو این کشورها است.

خرید ملک در ترکیه

اما افرادی ممکن است در اثر رفت و آمد زیاد به ترکیه و یا حتی به دلیل شاغل بودن در کشور مذکور دست به خرید ملک در ترکیه بزنند.

خرید ملک در ترکیه

  • باید توجه داشته باشید ملکی که معامله کرده اید باید به سرعت یعنی در طی دو سال بعد از ثبت، ساخته شود و به وزارتخانه ترکیه معرفی گردد. یعنی برای دولت ترکیه نوع کاربری ملک محرز شود و به ثبت قانونی دولت ترکیه برسد. نباید این مهم را فراموش کنید که،  تا مدتها بعد از فرایند ثبت نوع کاربری و  صحت کاربری سند شما، توسط پلیس ترکیه و وزارتخانه ­های مربوط ترکیه مورد بررسی قرار خواهد گرفت تا سوء نیت افراد سودجو مشخص شود. اگر به قوانین و محدودیت­ های زمانی اعلام شده که توسط دولت ترکیه اعلام شده است توجه نکنید ممکن است اصل صحت ثبت ملک شما به خطر افتد و مشکلات جدی رخ دهد.

فرایند خرید ملک در ترکیه

  • فرایند معامله و خرید ملک باید کاملا ثبتی و اداری انجام شود. یعنی طبق قانون ترکیه با سند به همراه وکیل در دفتر استاد رسمی انجام شود. صرف معامله و خرید و فروش در بنگاها به صورت قرارداری و غیررسمی امکان ندارد و برای دولت ترکیه سندیت نخواهد داشت. به دلیل حساسیت­ های احتمالی فعالیت و خرید ملک توسط یک فردی که هم وطن محسوب نمی­شود، باید کلیه مراحل اداری و رسمی به وضوح انجام شود و به تایید دولت ترکیه برسد تا شما دچار مشکلات احتمالی ثبت و فسق نشوید.

محدودیت های خرید ملک در ترکیه

  • از محدودیت­های موجود برای معامله و خرید ملک در ترکیه این است که برای افراد غیر ترکیه­ ای این امکان وجود ندارد که آزادانه هر میزانی از اراضی را که بخواهند خریداری کنند. برای آنها این امکان وجود دارد که حداکثر 30 هکتار از اراضی ترکیه را خریداری کنند. دولت ترکیه بیشتر اراضی­ ای را که جنبه تفریحی و توریستی داشته باشد را به افراد غیر ترکیه ­ای می­ فروشد. افرادی که قصد سکونت در ترکیه دارند نیز می توانند اراضی و ملک مسکونی که دارای ابعاد محدودی باشد را به فروش برسانند. این باعث خواهد شد که افراد غیر بومی در دراز مدت ادعای مالکیت به صورت گسترده را در کشور ترکیه نداشته باشند و مشکلات احتمالی را در آن کشور ایجاد نسازند.

مناطق ممنوعه ترکیه برای خرید ملک

  • در برخی مناطق خاص که منطقه ممنوعه و یا امنیتی در دولت ترکیه به شمار می­ رود، این امکان وجود ندارد که به راحتی تردد کنید و اراضی مناطق مذکور را بخرید. بنابراین یکسری منع­ های اقلیمی برای افراد غیر ترکیه ­ای وجود دارد که باید به آن توجه داشت. علاوه بر محدودیت مسافتی در خرید اراضی، محدودیت اقلیمی در ترکیه نیز وجود دارد که باید کاملا جدی گرفته شود.

تسهیلات بانکی برای خرید ملک در ترکیه

  • در زمینه گرفتن تسهیلات بانکی و وام­ های خرید اراضی در ترکیه برای ایرانی­ ها محدودیتی وجود ندارد. ایرانی­ ها به راحتی پس از گذراندن فرایند قانونی و بانکی لازم، می­ توانند تسهیلات خرید اراضی را دریافت کنند. با وجود همه محدودیت­ هایی که ذکر شد و همه موانع احتمالی در خرید یک ملک در ترکیه، این امکان وجود دارد که شما به راحتی از مزیت­های بانکی و تسهیلات ترکیه جهت خرید ملک استفاده کنید.

خرید ملک در ترکیه

  • در صورتی که قوانین لازم جهت خرید اراضی ترکیه را افراد ایرانی رعایت نکنند و طبق قانون آن را ثبت نکرده باشند، معامله فسق شده محسوب می­شود و سندیت کافی را نخواهد داشت. بنابراین به دلیل غیر بوم بودن شما، ممکن است هیچ گونه اغماض و تبصره برای سهل انگاری شما در نظر گرفته نشود.
  • در صورتی که در اثر مشکلات احتمالی مانند مورد تعقیب بودن فرد توسط پلیس بین­الملل وجود داشته باشد و قرارداد و سند خرید به ثبت وزارتخانه ترکیه و مسئولین مربوطه قرار نگیرد باز معامله فسق شده به شمار خواهد رفت.
  • باید قبل از ساخت اراضی در ترکیه و یا تغییر کاربری دادن اراضی خریداری شده، اجازه وزارتخانه و دولت ترکیه را داشته باشید.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید