ازدواج در ترکیه - مشاوره ازدواج قانونی در ترکیه - موسسه گلوبال کادرو                      
 
         
 
   
   
 
 
 
         
 

خدمات مهاجرت و کسب و‌کار در ترکیه برای تمام ملیتها  

   

مرکز راهنمایی امور حقوقی و ثبتی و بازرگانی ایرانیان ترکیه  

   

گلوبال کادرو در قدم اول هدف و‌توانایی شما را برای رسیدن به آن می سنجد و این اولین قدم برای کمک به متقاضیان در راستای اهداف خود در خارج از کشور است. گلوبال کادرو بنا ندارد الزاما شما را در مسیری که انتخاب کرده اید وارد نماید بلکه ای بسا با بررسی موانع و‌مشکلات احتمالی شما را از انتخاب آن مسیر منصرف یا در مسیر بهتری قرار می دهد و این معنای واقعی مشاوره و اقدام است که میتوانید از گلوبال کادرو انتظار داشته باشید.  

     

ازدواج در ترکیه

ازدواج در ترکیه

شما در وب سایت موسسه بین المللی گلوبال کادرو دفتر تهران حضور دارید و اکنون چند نکته کلیدی جهت ثبت ازدواج درترکیه را تقدیم حضورتان می کنیم. برای اطلاعات دقیقتر می توانید از طریق لینکی که در انتهای این مطلب هست بخش فارسی وب سایت دفتر مرکزی موسسه در شهر استانبول را هم مطالعه کنید.

یکی از راه­های ساده برای گرفتن اقامت در کشورهای خارجی ازدواج یا فرزند آوری در خاک آن کشور است. ازدواج با یک فرد خارجی  است باعث می­شود که به فرد ایرانی که ازدواج کرده است نیز اقامت در آن کشور را بدهند. از این رو بسیاری از کسانی که قصد مهاجرت از طریق ازدواج را دارند ترکیه را به عنوان کشوری که می توانند در آن ثبت ازدواج بین المللی انجام دهند انتخاب می کنند چرا که بر اساس کنوانسیون بین المللی احوال شخصیه مدارک ازدواج ترکیه در اکثر کشورهای اروپایی و امریکا و کانادا ارزش و اعتبار بین المللی دارد.

ازدواج

 

اکثر کسانی که قصد ثبت ازدواج در ترکیه دارند قبل از اینکه به روز عقد در ترکیه برسند ابتدا باید مدارکی متعددی را از کشورهای خود تهیه و ترجمه و تایید نمایند که این در مورد همه کشورها یکسان نیست و این است که اکثرا بدون اطلاع از قوانینی که هر ماه ممکن است تغییر پیدا کند مبادرت به سفر به استانبول می کنند و بدون اینکه بتوانند ازدواج خود را به ثبت برسانند مجبور به بازگشت به کشور خود می شوند و متحمل هزینه بیشتر می شوند . از این رو امکان بررسی قوانین کشورها برای افرادی که دانش حقوقی ندارند وجود نداشته و در این موارد نیاز به یک وکیل یا دفتر مشاوره ثبت ازدواج پیدا می کنند.

-توصیه مهم ما به شما این است که قبل از سفر کردن به ترکیه و هر کشوری ابتدا از قانون­های آن کشور اطلاع کامل پیدا کنید یا از دفاتری که حضوری به آنها مراجعه نموده و قرارداد می بندید استفاده کنید چرا که در برخی موارد افرادی وجود دارند که یک تلفن منزل را به عنوان دفتر خود قلمداد می کنند و فاقد توانایی لازم جهت راهنمایی در مورد مدارک مورد نیاز و ترجمه ها و تاییدهای آنها می باشند. .

در قوانین ایران و کشورهای دیگر یکسری تعارضات و اختلافات وجود دارد که لازم است قبل از سفر از آنها اطلاع کامل پیدا کنید و این امر باعث می شود در صورت نداشتن کارشناس حقوقی حاکم بر این قوانین ازدواج شما با مشکل مواجه شود یا برخی مدارک آن ناقص انجام شده و در مراحل بعدی با مشکل مواجه شوید.

به عنوان مثال، دختر خانمی(دوشیزه) که در ایران ازدواج کند، اگر 18 ساله باشد و یا حتی 50 ساله باشد باید، اذن پدر و در صورتی که پدر در قید حیات نباشد اذن پدربزرگ(پدر پدر) را برای ازدواج داشته باشد. اما اذنی برای پسر جهت ازدواج  در ایران لازم نیست. اما در کشور ترکیه تا حدود زیادی این فرایند متفاوت است به این معنی که اجازه پدر برای دختران بالغ هم لازم نیست اما برای شهروندان خارجی از آنجا که احوال شخصیه آنها تابع قانون کشور خودشان است اجازه پدر نیاز می باشد که در این مورد نیز اگر موکلی مشکلاتی در گرفتن اجازه پدر داشته باشد با استفاده از راه حل های حقوقی معین در چهارچوبهای خاص و با استفاده از قوانین دو کشور قابل حل است.

ازدواج

باتوجه به این نکته که خواننده این مطلب فردی فهیم و آگاه است به هیچ عنوان قصد جذب مشتری بدون دادن آگاهی نداشته و توصیه می کنیم در صورتی که قصد ازدواج در ترکیه دارید قبل از هر چیز مراحل زیر را دنبال کنید:

1- با سرچ کردن دریوتیوب یا اگر در ایران هستید و دسترسی به یوتیوب ندارید درآپارات ابتدا تجربه افرادی که قبل از شما در ترکیه ازدواج خود را ثبت کرده اند ملاحظه کنید. قطعا تجربه آنها و میزان رضایتشان از یک موسسه می تواند راهگای مسیر شما برای انتخاب یک موسسه مشاوره دقیق و با سابقه موثر باشد.

2-  حتما موجودیت یک دفتر در کشور ایران را حتما بررسی کنید چرا که در بسیاری از موارد با دادن شماره تلفن موبایل یا منزل در ایران افرادی غیر حقوقی سعی در آزمون و خطا داشته و در اغلب موارد هزینه های زیادی به کسانی که از طریق این افراد مبادرت به سفر به قصد ازدواج در ترکیه نموده اند تحمیل شده است .

3- حتما دانش حقوقی مشاورینی که با آنها تماس می گیرید را بسنجید و این امر از تسلط آنها بر قوانین و مسائلی که در مورد ازدواجتان مطرح می کنید مشخص می گردد.

4- برای عقد قرارداد در صورتی که در تهران هستید حتما بصورت حضوری به دفتر مراجعه نمایید و در صورتی که مایل باشید می توانید به دفتر موسسه بین المللی گلوبال کادرو در تهران نیز مراجعه داشته از نزدیک با مشاورین ما گفتگو نمایید.

ازدواج

-از اختلافات دیگری که میان فرهنگ ایران و ترکیه وجود دارد بحث مهریه و جهیزیه است. این دو در فرهنگ ترکیه تاحدودی برخلاف ایران است. تهیه جهیزیه به صورت کامل بر دوش مرد است و مهریه در ترکیه بسیار ناچیز است.

-باید فراموش نکنید که فرایند عقد ازدواج و زناشویی طبق قوانین ترکیه باید به زبان زوجین باشد. یعنی با کمک مترجم یا باید به کمک افرادی که به دو زبان تسلط دارند انجام شود. ادارات ازدواج در ترکیه برای این کار از مترجمین قسم خورده استفاده می کنند که دارالترجمه مرکزی ایرانیان استانبول وابسته به موسسه بین المللی گلوبال کادرو تامین کننده نیاز اکثر ادارات ازدواج در مورد مترجمین صاحب امضا برای زبان فارسی می باشد و در این راستا نیز وقتی مسئولیت ثبت ازدواج شما بر عهده موسسه بین المللی گلوبال کادرو قرار می گیرد اختصاص مترجم صاحب امضا سر عقد نیز جز مسئولیت های این موسسه است و در قرارداد شما ذکر می گردد.

بنابراین انجام عقدی که به زبان یک کشور دیگر باشد و به صورت مشترک و توافقی بین زوجین انتخاب شود، قابل قبول نیست و صحت کافی را ندارند و سندیت کافی را از نظر دولت ترکیه و ایران ندارد.

 

ازدواج

-از آنجایی که در پاره ای موارد لازم است از قبل وقت از کنسولگری ها گرفته شود و مدارک شما آماده شود لازم است یکی دو ماه قبل از اینکه قصد ثبت ازدواج در ترکیه داشته باشید از طریق دفتر تهران موسسه پرونده خود را باز کرده و کپی مدارک پایه را تحویل آن دفتر نمایید تا اقدام به گرفتن وقت ، تهیه ترجمه ها و تاییدها و وقت آزمایشات پزشکی گردیده و زمان سفر شما به ترکیه همه موارد آماده باشد . آدرس دفتر تهران و شماره های تماس آن در این وبسایت موجود است ولی بد نیست مواردی را دقیقتر در سایت دفتر مرکزی موسسه گلوبال کادرو استانبول که بزرگترین مرکز ثبت ازدواج بین المللی در ترکیه می باشد بخوانید. برای انتقال به سایت دفتر مرکزی استانبول اینجا کلیک کنید.

عضویت در خبرنامه