اجاره ملک در ترکیه برای گرفتن اقامت توریستی و قوانین مبنی بر اجاره ملک                      
 
         
 
   
   
 
 
 
         
 

خدمات مهاجرت و کسب و‌کار در ترکیه برای تمام ملیتها  

   

مرکز راهنمایی امور حقوقی و ثبتی و بازرگانی ایرانیان ترکیه  

   

گلوبال کادرو در قدم اول هدف و‌توانایی شما را برای رسیدن به آن می سنجد و این اولین قدم برای کمک به متقاضیان در راستای اهداف خود در خارج از کشور است. گلوبال کادرو بنا ندارد الزاما شما را در مسیری که انتخاب کرده اید وارد نماید بلکه ای بسا با بررسی موانع و‌مشکلات احتمالی شما را از انتخاب آن مسیر منصرف یا در مسیر بهتری قرار می دهد و این معنای واقعی مشاوره و اقدام است که میتوانید از گلوبال کادرو انتظار داشته باشید.  

     

اجاره ملک در ترکیه برای گرفتن اقامت توریستی

ایرانیان میتوانند بدون داشتن ویزا به راحتی به ترکیه سفر کنند.و با تحلیل شرایط آن کشور را برای ادامه ی زندگی خود انتخاب کنند.

ترکیه دارای فرهنگی مشابه به ایرانیان است و در سال های اخیر قطب گردشگردی بوده است.

اقامت داشتن در ترکیه بیش از زمان معین باید طبق قانون آن کشور انجام گردد.فرد میتواند یکی از نوع اقامت ها را (اقامت توریستی، اقامت کاری، اقامت تحصیلی) بر اساس شرایط خود انتخاب کند.

اقامت توریستی برای افرادی که قصد دارند بیشتر از زمان تعیین شده یعنی 90 روز در هر شش ماه حضور داشته باشند مناسبترین راه حل ممکن است.

همچنین آسانترین نوع گرفتن اقامت ترکیه هم میباشد زیرا از طریق خرید ملک یا با اجاره ملک قابل اجراست.

همانطور که گفته شد این اقامت یک ساله یا شش ماهه است که طبق قانون تصویب شده از اداره مهاجرت ترکیه کسانی میتوانند آن را تمدید کنند که ملکی خریداری کرده باشند.

به این صورت که شما میتوانید با اجاره ملک اقدام به گرفتن اقامت توریستی کنید و در صورت تمدید خرید ملک انجام دهید یا اقامت خود را تبدیل به یک اقامت دیگر کنید.

قوانین اجاره ملک

اجاره ملک در ترکیه به صورت توافقی بین فرد و صاحب خانه انجام میگیرید.

خانه ی اجاره شده هم میتواند با وسایل منزل باشد و یا بدون وسایل، که این امر بستگی به خود شخص دارد.

برای اجاره ملک در ترکیه دپوزیت گرفته میشود .یعنی مبلغی معادل دو ماه اجاره از شما گرفته میشود و مابقی ماه ها را طبق توافق میپردازید.

در هنگام تنظیم قرارداد اجاره ملک از شما سه ما اجاره گرفته میشود .دوماه برای پرداخت دپوزیت و یک ماه اجاره.

برای جلوگیری از پیش آمدن مشکل و اختلال در روند کار اگر به زبان ترکی مسلط نیستید از یک مترجم رسمی امضادار و مورد اعتماد استفاده کنید .
که در تنظیم قرارداد و روند کار به مشکل نخورید.

این نکته مهم را باید مد نظر خود قراردهید که در قانون ترکیه بعد از اجاره ملک قبوض آب و برق ،گاز و غیره باید بنام مستاجر زده شود.

و حق کمیسیونی که به بنگاه داده میشود معادل ۱۲ یا ۱۳ درصد اجاره یک سال می باشد.

موسسه بین المللی گلوبال کادرو در استانبول، این امکان را برای هموطنان عزیزی که نیاز به اجاره ملک در استانبول دارند، فراهم کرده که از خدمات این موسسه استفاده نمایند.

همچنین در صورتیکه به زبان ترکی تسلط ندارید، بخش املاک گلوبال کادرو دارای افراد مسلط به زبان ترکی و فارسی می باشد و می توانید به راحتی ارتباط برقرار کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفتر مرکزی موسسه بین المللی گلوبال کادرو در استانبول و یا دفتر موسسه در تهران از طریق واتس اپ ارتباط برقرار کنید.

شماره های تماس موسسه بین المللی گلوبال کادرو

دفتر تهران:
02122383743
دفتر استانبول:

00902122124401

عضویت در خبرنامه