آزمایشات مربوط به ازدواج بین المللی در ترکیه

برای ثبت ازدواج بین المللی بعد از تکمیل مدارک تحت نظارت و کنترل کارشناس حقوقی مربوطه ی خود،باید آزمایشات مربوط به ازدواج را انجام دهید .

انجام آزمایشات مربوط به ازدواج جز مدارکی محسوب میشود که حضور شما الزامیست و باید حتما مورد تایید کشور ترکیه بعنوان کشور ثبت ازدواج قرار بگیرد.

این آزمایشات مربوط به ازدواج بعد از حضور شما در استانبول برای گرفتن تست خون به یکی از مراکز درمانی و آزمایشات معتبر میروید.

این آزمایشات اگر توسط موسسه انجام شود جواب آن در همان روز یا فردای انجام تست تحویل داده میشود که همراه باقی مدارک تهیه شده به تایید  رسیده و برای گرفتن وقت از اداره ازدواج اقدام میشود.

آزمایشات مربوط به ازدواج که شامل تست خون زوجین می باشد شامل بررسی بیماری های مقاربتی از جمله هپاتیت نوع بی و سی ، ایدز یا همان اچ  آی وی، و بیماری سیفلیس هست.

اگر مورد یکی از زوجین مثبت باشد اجازه ی ازدواج به آن ها داده نمی شود.یعنی یکی از زوج ها دارای بیماری های مطرح شده باشند نمیتوانند در ترکیه  ازدواج خود را ثبت کنند.

انجام آزمایشات مربوط به ازدواج ضروری می باشد و جز مدارکی است که باید حتما تهیه گردد و برای ارائه به اداره ازدواج تحویل داده شود .

نکته ی قابل ذکر در اینجا توجه به این مورد هست که آزمایشات مربوط به ازدواج، حتما در ترکیه انجام شود و آزمایشاتی که خارج از خاک ترکیه انجام  شده باشد مورد قبول نمی باشد.

آزمایشات مربوط به ازدواج برای افراد بالای شصت سال چیست؟

انجام تست سلامت عقلی یکی دیگر از آزمایشات مربوط به ازدواج برای ثبت آن در ترکیه می باشد و کاملا الزامیست.

تهیه و گرفتن گواهی سلامت عقلی برای افراد بالای شصت سال در ترکیه امری ضروریست.

این گواهی برای انجام کارهای مربوط به نوتر هم برای افراد بالای شصت سال هم مورد استفاده قرار میگیرد.

افرادی که بالای شصت سال سن دارند و میخواهند برای ثبت ازدواج اقدام کنند برای آزمایشات مربوط به ازدواج بعد از انجام تست خونشان باید طبق  راهنمایی های کارشناس برای گرفتن گواهی سلامت عقلی اقدام کنند.

این نکته ی مهم باید مد نظرتان قرار گیرد که این گواهی یک روز بیشتر دارای اعتبار نمی باشد و باید همان روز تعیین شده از اداره ی ازدواج اقدام به تهیه  ی آن کنید.

در برخی موارد بستگی به صلاح دید اداره ی ازدواج برای ثبت ازدواج بین المللی در ترکیه لازم به گرفتن این گواهی نمی باشد که توسط کارشناس به شما اعلام  خواهد شد.

گواهی سلامت عقل برای کارهای حقوقی در نوتر

اگر فردی قصد انجام کارهای حقوقی در نوتر را هم دارد باید همان روز از یکی از بیمارستان دولتی این گواهی را تهیه کند و بعد از آن به اداره نوتر برای انجام کارش اقدام کند.

تمامی این موارد شاید به نگاه شما امری مهم به نظر نرسد ولی نواقص و اشکال در تهیه ی یکی از این موارد ممکن است در کار شما اختلال به وجود  بیاورد، بنابراین با برنامه ریزی کامل برای انجام کارهای ثبت ازدواج بین المللی امری مفید و ضروری است.

همکاران ما در دفتر استانبول در تمامی مراحل کار و انجام آزمایشات و اخذ مدارک مورد نیاز در ترکیه شما را همراهی می کنند.

و شما به راحتی طبق برنامه ریزی که از قبل برای شما شده است می توانید دفترچه ی عقد خود را تحویل بگیرید.

برای ارتباط با دفترو مشاوره از طریق واتساپ :

شماره دفتر استانبول:

۰۰۹۰۲۱۲۲۱۲۴۴۰۱
شماره دفتر تهران:۰۲۱۲۲۳۸۳۷۴۳

پست های توصیه شده
نمایش 1 دیدگاه
ترک بک ها

یک نظر بدهید

رونوشت برابر اصل شده دفترچه عقد بین المللی چیست؟آیا تهیه ی آن ضروری می باشد؟در دفترچه عقد بین المللی نام خانوادگی خانم تغییر خواهد کرد؟