در دفترچه عقد بین المللی نام خانوادگی خانم تغییر خواهد کرد؟

دفترچه عقد بین المللی که در ترکیه صادر میشود در بسیاری از کشورها مورد قبول می باشد .بیشتر زوجین ترکیه را به عنوان کشور سوم برای ثبت ازدواج رسمی خود انتخاب میکنند.

دفترچه عقد بین المللی که در ترکیه صادر میشود را میتوانید به راحتی به صورت یک سند معتبر و رسمی مورد استفاده قرار داد.

کشورهایی که عضو کنوانسیون احوال شخصیه می باشند ،ثبت ازدواج در ترکیه را مورد قبول دارند . به همین دلیل گرفتن دفترچه  عقد بین المللی در ترکیه متقاضیان زیادی دارد.

در دفترچه عقد بین المللی طبق قوانینی که در سال 1926قانون مدنی جدید ترکیه، بعداز ثبت ازدواج نام خانوادگی خانم به نام خانوادگی آقا تغییر خواهد کرد.

به این صورت که بعد از تحویل دفترچه عقد بین المللی و طبق ماده قانون 187 و 173 تمامی مدارک خانم مانند گواهینامه، اطلاعات پاسپورت حتی کارت های بانکی و در کل همه ی مدارک متعلق به خانم باید نام خانوادگی همسر در آن ذکر شود و تغییر کند.

اگر زوجین به هر دلیلی قصد جدا شدن داشتن ،در روند طلاق نام خانوادگی خانم به نام خانوادگی خودش تغییر خواهد کرد.ولی با ازدواج مجدد باز هم به نام خانوادگی همسر جدید خود بر خواهد گشت.

در سال 1997قانون 1926 مورد اصلاح قرار گرفت.طبق این اصلاحیه، نام خانوادگی خانم تغییر خواهد کرد ولی می تواند در هنگام ثبت عقد و یا حتی بعد از تحویل دفترچه عقد بین المللی خانم میتواند بعلاوه ی فامیل همسر خود از نام خانوادگی خود هم استفاده کند.

میتواند با ارائه ی سند کتبی و معتبر طبق قانون از اداره نفوس و ثبت ، برای یک نام خانوادگی به غیر از نام خانوادگی همسر اقدام کند.

این نکته ی مهم را مد نظر خود قرار دهید که اگر بنا به هر دلیلی از نظر قانونی و حقوقی ، نام خانوادگی مرد (شوهر) تغییر پیدا کرد به تبع آن نام  خانوادگی همسر(خانم) تغییر پیدا میکند.

سن قانونی برای ازدواج و گرفتن دفترچه عقد بین المللی در ترکیه چند سال است؟

برای گرفتن دفترچه عقد بین المللی در ترکیه باید با قوانین مطرح شده در این کشور پیش رفت. ازدواج بین المللی برای ارائه ی به کشورهای عضو کنوانسیون احوال شخصیه مورد اعتبار است.

طبق قانون مطرح شده در کشور ترکیه دختران و پسران بالای هجده سال میتواند ازدواج کنند و اجازه ی ازدواج دارند.

اگر پایینتر از این سن باشند کار قانونی نیست و مورد قبول کشور ترکیه واقع نمیشود و نمیتوان آن را به ثبت رسانید.

برای گرفتن دفترچه عقد بین المللی هم به همین صورت می باشد و باید حتما سن قانونی ازدواج را رعایت کنید که آن هم هجده سال است.

مدارک ثبت ازدواج در ترکیه و گرفتن دفترچه عقد بین المللی مخصوص هر کشور متفاوت است که باید آن را مد نظر خود قرار دهید .

بعد از رسیدن به سن قانونی ازدواج شما میتوانید برای ثبت ازدواج بین المللی در ترکیه اقدام فرمایید.

شما میتوانید برای مشاوره ی حضوری و از راه دور با موسسه ی ما در تماس باشید و از طریق واتس اپ با ما در ارتباط باشید.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

آزمایشات مربوط به ازدواج بین المللی در ترکیه