ثبت شرکت در ترکیه

دراین روزها ثبت شرکت در ترکیه متقاضی زیادی بین هم وطنانمان پیدا کرده است.برای شروع هر کاری در ترکیه باید ابتدا ثبت شرکت انجام داد.

ثبت شرکت در ترکیه طبق قوانین خاص آن کشور صورت میگیرد.مدارک و سرمایه و چگونگی آن ها همه بر اساس قوانین حاکم بر ترکیه انجام میشود.

اتباع خارجی در ترکیه با داشتن پاسپورت کشورشان میتوانند کارهای ثبت شرکتشان را انجام دهند.

مدارک لازم برای ثبت شرکت اول پاسپورتتان است که باید ترجمه شود ودر نوتر تایید بگیرد.این ترجمه و تایید باید در دو نسخه انجام شود.

نوتر

نکته ی مهم دیگر داشتن مشاور مالی یا حسابدار قسم خورده ی ترک یا وکیل امر می باشد، که امری الزامیست.وظیفه آن محاسبه امور مالیاتی شرکت است.

و باید به مشاور مالی خود در امر ثبت شرکت وکالت بدهید چون شخص خود نمیتواند اقدام کند و در مسائل حقوقی و دادگاهی مشاور مالی میتواند کارهارا جلو ببرد.

ثبت شرکت در ترکیه

برای طرح دعوی کردن و به نتیجه رسیدن آن از طریق مشاورمالی باید اقدام کنید .برای طرح دعوی تجاری به دلیل زمان بر بودن آن باید توسط مشاور مالی پیگیری شود.

با دادن تفویض اختیار به مشاور مالی شرکت میتواند برای کارهای ثبت شرکت و ثبت دفاتر رسمی و اخذ کداقتصادی اقدام کند.

ثبت شرکت در ترکیه به دو صورت انجام میشود یکی ثبت شرکت با مسئولیت محدود که در اتاق بازرگانی ثبت میشود و دیگری شرکت های آنونیم که در نوتر به ثبت میرسد.

در ثبت کردن شرکت باید حتما یک آفیس یا به اصطلاح یک مکان برای شروع کار داشته باشید زیرا داشتن آدرس امری ضروریست.

مرحله ی بعدی گرفتن کد اقتصادی یا شماره ی مالیاتی میباشد.که با این شماره در کشور ترکیه معرفی میشوید.این کد برای انجام کارها در دفترخانه های رسمی و اداره مالیاتی مورد استفاده قرار میگیرد.

شماره مالیاتی در تمامی مراحل ثبت شرکت و وکالتنامه ها و امور مالیاتی و بانکی و همچنین گواهی امضا مورد استفاده قرار میگیرد.

هزینه های ثبت شرکت در ترکیه :

بررسی و دانستن هزینه های ثبت شرکت در ترکیه در تصمیم گیری و انتخاب بهترین تاثیر را دارد.

هزینه های ثبت شرکت را به دو صورت میتوان تقسیم کرد که یکی از آن ها هزینه های جاری و دیگری هزینه های ثبتی شرکت است.

هزینه های ثبت شرکت در ترکیه به عواملی چون تعداد شرکا و سرمایه ی اولیه شرکت و حتی به اینکه شما مسلط به زبان ترکی باشید یا نه بستگی خواهد داشت.

هزینه هایی هم مانند واریزی های دولتی مانند واریز به اداره نوتربرای تنظیم امضا و مترجم و هزینه ی تاییدیه و اداره ثبت میشود که ممکن است متغیر باشد.

هزینه های جاری یا هزینه های مستمر شامل هزینه هایی مانند اجاره محل کار،مالیات ها(مالیات بر اجاره ومالیات بر درآمد) و هزینه اجرت مشاور مالی و… می باشد.

این نکته ی مهم قابل ذکر می باشد که هزینه های ثبت شرکت متفاوت می باشد. شما میتوانید با همکاری و برنامه ریزی دقیق موسسه گلوبال کادرو با کمترین هزینه شرکت خود را به ثبت برسانید.

برای اطلاعات بیشتر و گرفتن مشاوره های حضوری بدون هزینه در تهران با ما میتوانید تماس حاصل فرمایید.

02122383743

09129641954

برای ارتباط بیشتر با دفتر استانبول با شماره های ذیل تماس بگیرید.

00902122124401

00905537124401

پست های توصیه شده
نمایش 2 دیدگاه
ترک بک ها

یک نظر بدهید

چه تفاوت هایی در ثبت شرکت در ترکیه و ایران وجود دارد؟