چه تفاوت هایی بین ثبت شرکت در ترکیه و ایران هست؟و با مقایسه میتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.                      
 
         
 
   
   
 
 
 
         
 

خدمات مهاجرت و کسب و‌کار در ترکیه برای تمام ملیتها  

   

مرکز راهنمایی امور حقوقی و ثبتی و بازرگانی ایرانیان ترکیه  

   

گلوبال کادرو در قدم اول هدف و‌توانایی شما را برای رسیدن به آن می سنجد و این اولین قدم برای کمک به متقاضیان در راستای اهداف خود در خارج از کشور است. گلوبال کادرو بنا ندارد الزاما شما را در مسیری که انتخاب کرده اید وارد نماید بلکه ای بسا با بررسی موانع و‌مشکلات احتمالی شما را از انتخاب آن مسیر منصرف یا در مسیر بهتری قرار می دهد و این معنای واقعی مشاوره و اقدام است که میتوانید از گلوبال کادرو انتظار داشته باشید.  

     

چه تفاوت هایی بین ثبت شرکت در ترکیه و ایران هست؟

ثبت شرکت در ترکیه از طرف ایرانیان متقاضی زیادی پیدا کرده است .که برای کسب درآمد بیشتر و کارهای اقتصادی به ترکیه مراجعه میکنند.

راه اندازی کسب و کار و فعالیت های اقتصادی در ترکیه قوانین خاص خود را دارد که تفاوت های اندکی با کشور ایران دارد.

زیرا قوانین ثبت شرکت به دلیل نشات گرفتن از قوانین ثبت شرکت در فرانسه است، در کل دنیا اشتراک دارد.و تنها تفاوتی در دستورالعمل های اجرایی آن دارد.

شما میتوانید با خواندن این مطلب اطلاعاتی درباره ی ثبت شرکت در ایران و ترکیه کسب کنید و با مقایسه کردن هردو انتخابی مناسب برای شروع کسب و کار و ثبت شرکت دهید.

همانطور که گفته شد قانون ثبت شرکت که با قانون تجارت ایران برنامه ریزی میشود با ترکیه فرق چندانی ندارد.و میتوان آن شرکتی که با قانون ثبت شرکت ایران راه اندازی شد را در ترکیه هم به ثبت برسانید.

مراحل ثبت شرکت در ایران :

ابتدا با گرفتن کد اقتصادی آغاز میشود.با درخواست کد اقتصادی و شماره مالیاتی از وزارت بازرگانی میتوانند اقدام به ثبت شرکت کنند.

پس از گرفتن کد اقتصادی سرمایه اولیه شرکت باید به حساب شرکت واریز شود.این نکته قابل ذکر می باشد که ایران در ارتباطات مالی و روابط تجاری با دیگر کشورها محدودیت دارد و اگر مبالغ بالاتر از ده هزار دلار اقدام کند دچار مشکل میشود .

در ایران مانند ترکیه برای ثبت شرکت احتیاجی به داشتن مشاور مالی نیست.و تحویل اظهارات مالیاتی در ایران در آخر سال صورت میپذیرد.

در ایران پس از ثبت شرکت تجاری بر اساس سال مالی و مقرراتی که برای مالیات های آن سال وضع شده باید به تعیین حوزه مالیاتی ومحاسبه و پرداخت آن اقدام کرد.

مالیات ها به دو صورت مستقیم و غیر مستقیم در ایران مورد بررسی قرار میگیرند.مالیات مستقیم ازمیزان درآمد حقیقی و حقوقی اشخاص محاسبه میگردد.به این صورت که شرکت ها باید پس از کسر معافیت های خود از مجموع درآمد انتفاعیشان مالیات بپردازند.

علاوه بر مالیات مستقیم ، شرکت ها هم نسبت به اموال و املاکی که در ایران دارند یعنی اگر ملک اجاره ای باشد مستجر میپردازد واگر صاحبخانه خود شخص باشد باید مالیات را پرداخت کند.

بیمه هم به یک صورت به کارکنان شرکت پرداخت میشود.در ایران پرداخت ارزش افزوده وجود دارد ولی اجباری نیست.

ثبت شرکت در ترکیه:

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در ترکیه ابتدا باید به اداره مالیاتی مراجعه کرد و بیان نامه ها یا همان اظهار نامه ها مالیاتی را بسیار دقیق تهیه و پر کرد.و به اتاق بازرگانی مراجعه کرد.

پرداخت مالیات در ترکیه هر سه ماه یکبار صورت میپذیرد.که مالیات ها به دونوع مالیات بر اجاره که مستاجر باید آن را 23درصد خالص اجاره بپردازد.و دیگری مالیات بر درآمد است که بر اساس درآمد محاسبه میگردد.

بیمه ی اعمال شده برای کارکنان به سه صورت انجام میشود که شامل صندوق بازنشستگی ، باغ-کورو تامین اجتماعی می باشد.

در پرداخت ارزش افزوده هم که در ترکیه اجباری است و باید حتما پرداخت شود.که فاکتور فروش هم به دولت به همین شکل ارائه میگردد.

 

با خواندن این مطالب شما میتوانید به راحتی تفاوت های حاکم بر ثبت شرکت در ترکیه و ایران را متوجه شوید و بهترین مقایسه را انجام دهید.و بتوانید برای راه اندازی کسب و کار و ثب شرکت در ترکیه اقدام کنید.

موسسه بین المللی گلوبال کادرو استانبول با درک نیاز ایرانیانی که قصد راه اندازی کسب و کار در ترکیه و ثبت شرکت در ترکیه دارند تیم متخصص و حرفه ای را فراهم کرده است. که در دو دفتر تهران و استانبول این امور را برنامه ریزی و انجام می دهند.

برای تماس از طریق واتس آپ اینجا کلیک کنید.

عضویت در خبرنامه