صنعت گردشگری ترکیه

ترکیه یکی از پرتوریست ترین و پر رفت و آمدترین کشورها در مقایسه با کشورهای همسایه خود است. به طوریکه این کشور از دید گردشگران اروپایی هم کشوری زیبا با طبیعتی بکرست و مورد توجهشان قرار گرفته است.

تمرکز سران دولتی این کشور به صنعت گردشگری زبان زد عام و خاص شده است زیرا بستری مناسب و با برنامه ریزی برای گردشگران فراهم آورده اند و از این طریق به سودهای مالی هم رسیده اند.

به همین دلیل صنعت گردشگری ترکیه در سال هاى اخير باعث پیشرفت اقتصادی این کشور شده است.و مورد توجه فراوانی قرار گرفته که با برنامه ریزی بر این موضوع به پیشرفت های اقتصادی کشورشان دامن میزنند.

در سال 2019 اقتصاد ترکیه از صنعت گردشگری حدود ده میلیارد بوده که رکوردی در این زمینه به ثبت رسانیده است.به طوریکه جمعیتی حدود 45میلیون نفر برای سفر و گردشگری به این کشور آمده و باعث پیشرفت اقتصادی و سود در این سال شده اند.

به طوریکه گردشگران ایرانی و کشورهای همسایه ترکیه مانند یونان و بلغارستان بیشترین تعداد گردشگران این کشور را فرا گرفته بودند.

با وارد شدن گردشگران به تركيه و كاهش ارزش ارز اين كشور كم هزينه بودن امكانات رفاهى و تفريحى و اقامتى براى گردشگران خارجى ونيز افزايش نسبى شاخص هاى امنيتى به سرعت رشد يافته است .

و برای امنیت گردشگران تدابیر مطمئنی اتخاذ میکنند به طوریکه در شب ها مراکز شهر استانبول مملو از جمعیت گردشگران می باشد.

 تحول در اقتصاد با صنعت گردشگری ترکیه

یکی از دلایل توجه سران دولتی ترکیه به صنعت گردشگری سرمایه گذاری گردشگرانی که خواهان سرمایه گذاری در این کشور هستند است.تعداد زیادی از ایرانیان و یا اروپاییان با رفتن و دیدن کشور ترکیه به این نتیجه رسیده اند که ترکیه کشوری در حال رشد و مناسب برای شروع کسب و کار و سرمایه گذاری است.

همین سرمایه گذاری و کسب و کار در ترکیه باعث پیشرفت های روزافزون اقتصادی این کشور شده است و همچنین مهمترین صنعت در ترکیه صنعت گردشگری درآن است.

صنعت گردشگری در پیشرفت کسب و کار و افزایش آمار شاغلین این کشور تاثیر زیادی داشته است.به طوریکه بیست درصد مردم این کشور در بخش گردشگری به کسب و کار میپردازند.

همانطور که گفته شد کشور ترکیه دارای جاذبه های فراوانی می باشد که مورد علاقه ی بسیاری از خارجیان قرار گرفته است به طوریکه برخی از مردم این کشور را برای سفر مجدد انتخاب میکنند.

ورود گردشگران خارجی به ترکیه در این سال های اخیر بسیار زیاد بوده است که باعث سرمایه گذاری در بهبود زیرساخت های حمل و نقل و اقامتی و رفاهی و امنیتی و درآمدزایی این کشور بوده است.

این دولت با با تالم و برنامه ریزی و اندیشیدن تدابیر برای جذب گردشگر بیشتر به پیشرفت اقتصاد خود کمک میکند تا علاوه بر آن بتواند برای مرم کشورش شغل و درآمد بیافریند.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

تحصیل در مدارس ترکیه