اجاره ماشین در ترکیه

یکی از زیباترین کشورهای مدیترانه، کشور ترکیه است. همچنین ترکیه یکی از هشت کشور توریستی دنیاست و کشوری است که به شدت مورد استقبال گردشگران قرار گرفته است.این کشور در سال های اخیر پیشرفت های فراوانی در زمینه اقتصادی داشتخ که از طریق تقویت دستگاه های گردشگردی و برنامه ریزی مداوم توانسته کسب کند.

آب و هوای خوب،موقعیت جغرافیایی مناسب،مکان های گردشگردی،بازارها و خیابان های زیبا،غذاهای خوشمزه ی ترکی و محلی و غیره همه و همه و باعث شده است که گردشگران با آمدن به این کشور از سفرشان لذت کافی را ببرند.

این کشور امکانات رفاهی فراوانی را برای کسانی که به کشورشان می آیند فراهم آورده است یکی از این امکانات برای افرادی است که علاقه ی زیادی به رانندگی دارند و میخواهند خودشان هدایتگر و رهنمای سفر خود باشند و هر کجا و هر مسیری را که دوست داشتند بروند.و بتوانند رانندگی در بزرگراههای ترکیه را تجربه کنند.

با اجاره خودرو در ترکیه میتوانید تجربه های شگفت انگیزی از سفر خود داشته باشید.اجاره اتوموبیل در ترکیه نسبت به کشورهای اروپایی راحتتر و ارزانتر است ولی باید نکات راهنمایی و رانندگی در این کشور را کامل بدانید و قبل از اجاره اتوموبیل تحقیقات لازم را انجام دهید.

اجاره ماشین در ترکیه و قوانین آن

قوانین اجاره ماشین در ترکیه

قوانین اجاره ماشین در ترکیه

اجاره خودرو در هرکشوری دارای قوانین خاصی است که این کشور هم استثنا نمیباشد و باید قوانین اجاره اتوموبیل را کامل رعایت کنید.تا بتوانید با خیال راحت به رانندگی درون شهری یا برون شهری بپردازید.

با وارد شدن به ترکیه شرکت های فراوانی را میتوانید برای اجاره اتوموبیل مشاهده کنید که هر شرکتی بستگی به نوع نیازشما میتواند روزانه یا ماهانه ماشین هایی با مدل مختلف به شما اجاره بدهد.

همانطور که در بندهای فوق گفته شد کشور ترکیه هم مانند سایر کشورها قوانین خاص خود را برای اجاره اتوموبیل دارد که یکی از آن ها داشتن مدارک کافی و قانونی است.

مدارکی شامل گواهینامه بین المللی و آدرس محل اقامت و کردیت کارت یا کارت های اعتباری و پاسپورتتان باید همراه خود داشته باشید.

شما احتیاج به دریافت گواهینامه بین المللی دارید و باید برای گرفتن آن اقدام کنید و گواهی نامه ایرانی برای رانندگی در ترکیه اعتباری ندارد.

با توجه به نداشتن کارت اعتباری یا کردیت کارت ترکیه شما میتوانید از شرکت های کوچک ماشین خود را اجاره کنید و پول نقد پرداخت کنید.این امکان برای برخی از شرکت ها مخصوصا شرکت های بزرگ اجاره ملک امکانپذیر نیست.

هزینه های اجاره خودرو در ترکیه بسته به شرایط آن متفاوت است. اجاره ماشین بدون راننده در استانبول باشروع قیمت روزانه تقریبا 114 لیر شروع میشود.و این هزینه بستگی به نوع ماشین و مصرف سوختش دارد.برخی از اتوموبیل ها مصرف سوختشان بسیار بالاست و هزینه ی اجارشان هم بالا محاسبه میگردد.

نحوه اجاره ماشین در ترکیه

نحوه ی اجاره ماشین در ترکیه از یک شرکت معتبر اول باید ماشین مورد نظر خود را انتخاب کنید و با شرکت تماس بگیرید و محل تحویل خودرو را مشخص کنید و با تحویل مدارکتان قرار داد را امضا کنید و در صورت اجاره کردن باید بیمه نامه خودرو را حتما دریافت کنید.

نکاتی را باید در هنگام رانندگی در خیابان های ترکیه رعایت کنید یکی از آن توجه به ترافیک های راه های فرعی و روستایی که مملو از ماشین های باربری و سنگین و چاله های بزرگ و کوچک است که باید از یک مسیر یاب مناسب و به روز شده استفاده کنید.

توجه به نکات امنیتی در هنگام رانندگی بسیار مهم است و باید رعایت شود.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

دانشگاه حاچت تپه و امکانات آنمسجد چالمیجا در ترکیه