خیابان استقلال در استانبول

یکی از خیابان های شلوغ و پر رفت و آمد در استانبول خیابان استقلال است.در این خیابان روزانه جمعیت فراوانی ازآن عبور میکنند.این خیابان همیشه دارای شور و هیجان بالاییست.

بسیاری از گردشگران و توریستان این خیابان را میشناسند و در آن خاطره های خوبی دارند.در این خیابان قدم زدند و با فرهنگ اصیل ترک ها آشنا شدند و از نزدیک آن را لمس کرده اند.

در این خیابان انواع بوتیک ها و مغازه ها با برند های خارجی و داخلی دیده میشود همچنین مغازه های شیرینی فروشی و رستوران های سنتی و کافه هایی که هر کدام معروفیت خاص خود را دارند.این خیابان پر از کلاب های شبانه و سینما و کتابفروشی است.

هنگامی که استانبول را به یاد می آوریم آن شور و هیجانی و شلوغی که در این شهر وجود دارد در ذهنمان نقش میبندد.همین سرزندگی و هیجان این شهر باعث ازدیاد مسافرانی که قصد سفر به این شهر را دارند میشود.

این خيابان در بخش اروپايى استانبول ودر محله و بى اوغلو قرار دارد.شما میتوانید یک روز کامل در این خیابان به گشت و گذار بپردازید.و از تمامی حس و حال های آن خیابان لذت ببرید.سنگ فرش های این خیابان مانعی برای رفت و آمد اتوموبیل ها شده است که این خود حسن به شمار میرود.

خیابان استقلال در استانبول

خیابان استقلال در استانبول

تاریخ خیابان استقلال در استانبول

تاریخ این خیابان به سال 1923 برمیگردد که بعد از جنگ ترکیه و به استقلال رسیدن این کشور این خیابان هم به نام خیابان استقلال نام گذاری شد.

بعد از آن در یک مدت زمانی این خیابان شرایطی نامطلوب به خود گرفت که برای تغییر این شرایط میلیون ها دلار هزینه شد و حال و هوای تازه ای به این خیابان بخشیدند و با برنامه ریزی و معماری صحیح زیبایی خاصی به این خیابان بخشیده شد.

همچنین قدمت ساختمان هایی که در این خیابان میبینید به دوره حکومت عثمانی ها بر می گردد. و در آن زمان بیشتر بزرگان، روشنفکران و ثروتمندان در این خیابان زندگی می کردند.
خیابانی با نمای خیابان های فرانسه که ساختمان های رنگی و زیبا و کوچه های باریک که رستوران و کافه های فرانسوی هم در آن وجود دارد و نمایی زیبا برای عکاسی کردن است.

فروشگاه ها در خیابان استقلال

جذابیت های این خیابان به مغازه ها و فروشگاههای آن خلاصه نمیشود در گوشه و کنار این خیابان موسیقی زنده اجرا میشود و عطر خاصی از غذاهای محلی و خیابانی به مشام میرسد.

همچنین در این خیابان کلیسا سنت آنتونی پادوا وجود دارد.کلیسایی زیبا برای عبادت مسیحیان کشور ترکیه که اگر شما علاقه ای به بازدید مکان زیارتی دارید بازدید اینجا پیشنهاد ما به شماست.

البته در این خیابان مکان های تاریخی دیگری هم وجود دارد که عبارتند از کلیسای ارمنی گریگوری، کلیسای کاتولیک رومی، کلیسای ارتدکس یونانی، خانهٔ مولوی گالاتا، کلیسای یادبود کریمه، کنیسهٔ یهودی، یکی از قدیمی‌ترین مساجد استانبول، یک مسجد زیرزمینی و کلیسای واقع بر پشت بام ارتدکس روسی وجود دارد.

شب های این خیابان مثال زدنیست،شب زند دارانی که برای گشت و گذار و خوش گذرانی به این خیابان می آیند و از غذاهای محلی و رستوران ها با نوشیدنی های هیجان انگیز لذت میبرند جشن ها و موسیقی های زنده که در این خیابان اجرا میگردد و شبی بیاد ماندنی برای مسافران به ارمغان خواهد گذاشت.

پست های توصیه شده
نمایش 2 دیدگاه
ترک بک ها

یک نظر بدهید

مسجد چالمیجا در ترکیهکاخ بیلر بی استانبول