شهر آلانیا در ترکیه و زیبایی هایش

یکی از شهرهای تاریخی و زیبا کشور ترکیه آلانیا نام دارد که در 135 کیلومتری شهر آنتالیا قرار دارد. موقعیت جغرافیایی شهر آلانیا از شمال به رشته کوه های توروس،و از شرق به منطقه قاضی پاشا و شرق مدیترانه، از جنوب به دریای مدیترانه و از غرب به شهرهای ماناوگات و سیده منتهی می شود.کشور قبرس ،سوریه و لبنان سه کشورهمسایه خارجی این شهر هستند.

در زمان امپراطوری روم باستان برای مقابله با دزدان دریایی، نیروهای ارتش این شهر را ساختند که به آن آلانیا یا علائیه میگفتند.این شهر دارای بافت نظامی بود که برای دوره های ممختلف امپراتوری از جمله عثمانی به دلیل تسلطی که بر دریای مدیترانه داشت میتوانستند تجهیزات نظامی و جنگی خودرا در این شهر مستقرکنند.هم اکنون هم قابل مشاهده است.که بعدها و در طول زمان این شهر دارای جذابیت های زیادی شد و هم اکنون به صورت یک شهر بزرگ و زیبا است.

این شهر در استان آنتالیا و منطقه ای به نام آک دنیز قرار دارد. این شهر دارای مساحتی حدود ١,٥٩٨,٥١كيلومتر مربع و جمعيت این شهر ١٠٤,٥٧٣نفر است .

مناظرزیبای آنالیا

مناظرزیبای آنالیا

مکان های گردشگری شهر آلانیا در ترکیه

این شهر به دلیل ساحلی زیبا و جاذبه های طبیعی که دارد مورد توجه گردشگران زیادی قرار گرفته است.در این مطلب شما را با جاذبه های این شهر آشنا میکنیم.

یکی از جاذبه های گردشگری و تاریخی شهر آلانیا در ترکیه قلعه قدیمی است. این قعله در قرون وسطی ساخته شده است و دارای قدمت بسیاری است. در زمان امپراتوری عثمانی ها بخش های دیگری به این قلعه اضافه شد.از این قلعه به دلیل دیوارهای بلند آن برای حفاظت از شهر و دریای مدیترانه استفاده میشده است.همچنین این قلعه نشاندهنده ی معماری و هنر دوره عثمانی و قرون وسطاییست. قلعه آلانیا را در سال 2009 میلادی به عنوان میراث تاریخی در لیست یونسکو ثبت کردند.

وجود اسکله ی کشتی سازی که بسیار قدیمی است و به آن کارگاه کشتی سازی هم میگویند در زمان سلجوقیان ساخته شده است و بسیار منظره جالب و شگفت انگیزیست.

کوه توروس یکی از جاذبه های شهر آلانیا در ترکیه است.جاذبه ی گردشگری بسیار زیبا و طبیعی که با منظره های زیبا شما را دگرگون میکند. همچنین مهمترین رود منطقه خاورمیانه یا بین النهرین یعنی رود فرات از کوه توروس سرچشمه می گیرد. در طول مسیرتان به سمت کوه توروس، رودخانه های کوچک و بزرگی از کوه سرچشمه گرفته واگر کمی از کوه بالا بروید می توانید در یک سمت خود دیگر قله های رشته کوه توروس را مشاهده کنید و در سمت دیگر دریای زیبای مدیترانه را ببینید.

غار دالماتاش آنالیا

یکی دیگر از مناطق طبیعی گردشگری شهر آلانیا در ترکیه غار زیبای دالماتاش در غرب این شهر است. این غار در سال 1948میلادی با انفجار دینامیک در دهانه غربی ساحل آلانیا کشف شد.فضای این غار برای کسانی که آسم دارند و مشکلات تنفسی و درمان رماتیسم به دلیل دمای داخلی آن دارند مناسب است که به همین دلیل سیل عظیمی از جمعیت به ان شهر آمدند.این اتفاق مقدمه ای بود تا شهر آلانیا به شهرت خوبی برسد.

و جاذبه ی دیگر این شهر که در قسمت غربی ساحل آلانیاقرار دارد قلعه قدیمی شهر نام دارد که به ساحل کلئوپاترا هم معروف است. این ساحل با امواج فراوان و سنگ های فراوان خواهان فراوانی دارد.

این شهر همچنین دارای کاروانسرای فراوانی هم است. همچنین میتوانید در این شهرحمام یا ماساژ ترکی بگیرید. آلانیا یکی از مکانهای اصلی برای طرفداران حمام ترکی است.

سفر به شهر آلانیا در ترکیه

اگر شما به طبیعت گردی و دیدن جاذبه های طبیعی به دور از سروصدا و آلودگی های محیطی علاقه دارید پیشنهاد ما سفر به شهر آلانیاست.

شما میتوانید با پروازهای مستقیم از استانبول به این شهر سفر کنید یا اگر به سفرهای زمینی علاقه دارید میتوانید با اتوبوس های بین شهری به این شهر سفر کنید.

نمای شب ساحل آنالیا

در این شهر به دلیل استقبال فراوان گردشگران و رفت و آمد آن ها فرودگاه فرودگاه قاضی پاشای آلانیا (Gazipasa Alanya Airport) راه اندازی کردند به طوری که در سال 2012 پروازهای بین المللی داخلی و خارجی در این فرودگاه صورت گردید.

رفت و آمدهای شهری هم در اینجا به راحتی میتوانید با اتوبوس ها یا تاکسی ها انجام دهید اگر هم به دوچرخه سواری علاقه دارید میتوانید کرایه کنید و از دوچرخه سواری کنار سواحل این شهر لذت ببرید.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

کاخ بیلر بی استانبولپرداخت قبوض در ترکیه