پرداخت قبوض در کشور ترکیه به چه صورت است؟

در کشور ترکیه مانند سایر کشورها با خرید ملک باید یکسری قوانین وضع شده را انجام دهید یکی از این قانون ها پرداخت قبوض مصرفی شما است که برای خیلی ها امریست بسیار دغدغه آور که هر ماه آن را انجام میدهد.در صورتی که در این زمان تدابیری برای پرداخت قبوض اندیشیده شده و آنقدر هم برای پرداخت آن دچار مشکل نخواهید شد یکی از این روش ها پرداخت های الکترونیکی است.

برای برنامه ریزی مناسب و نحوه ی صحیح پرداخت قبوض در هر کشور باید از جزئیات آن اطلاع کافی داشته باشید تا از دغده ی فکریتان کم شود و با آرامش خاطر و برنامه ریزی بتوانید ماهتان را به آخر برسانید.و مدیریت زندگی را در دست بگیرید.

همچنین پرداخت قبوض در ترکیه با ایران متفاوت است و باید به جزئیات آن توجه خاصی داشت و بر اساس آن عمل کرد در این مطلب توضیح خواهیم داد و شما را در رابطه با پرداخت قبوض در ترکیه کمک خواهیم کرد.

پرداخت قبوض در ترکیه

وقتی شما در ترکیه خانه ای را اجاره میکنید و یا میخرید باید تمامی قبوض به نام شما ثبت گردد به عبارت دیگر باید مشخصات فردی مندرج شده در قبض باید بانام پرداخت‌کننده تطابق داشته باشد.و باید برای به نام زدن قبض ها تمامی مدارک از جمله کارت اقامت ترکیه و اجاره نامه و یا سند ملکی همراه خود داشته باشید. درواقع یکی از تفاوت‌های اجاره منزل در ترکیه با سایر کشورها به نام کردن انشعبات یا همان قبوض مختلف منزل است حتی اگر به مدت کوتاهی یک منزل را اجاره کرده اید باید اقدامات لازم را انجام دهید.

اگر شما با توافق قبلی با صاحب خانه برای پرداخت قبوض ماهیانه مبنی بر به نام نزدن منشعبات منزل به هردلیلی (نداشتن کارت کیملیک) کرده باشید باید هزینه های قبلی قبوض به صفر رسیده باشد و قبضی برای پرداخت از قبل باقی نمانده باشد تا از روزی که شما در منزل ساکن میشوید و قرارداد میبندید حساب گردد.این هزینه عمدتا در اجاره ماهیانه لحاظ خواهد شد.

برای به نام کردن قبوض بعد از بستن قرارداد شما باید خود شخصا اقدامات لازم را انجام دهید و پرداخت های مربوطه و انجام کارهای اداری با مستاجر است البته اینکار در ترکیه زیاد کاردشوار و نگران کننده ای نیست.

انواع قبوض پرداختی در ترکیه

انواع قبوض پرداختی در ترکیه

انواع قبوض و روش های پرداختی آن ها

یکی از قبوض پرداختی ماهیانه در ترکیه مانند سایر کشورها،پرداخت قبض برق است که هنگام ثبت نام برای انشعاب و به نام کردن آن به اسم خودتون باید میزان مصرفی خود را انتخاب کنید و ترجیحا بسته ی خود را بالاتر از میزان مصرفی انتخاب کنید.رقم معمولی بسته ماهیانه ی پیشنهادی ما به شما گرفتن بسته 12 الی 15 کیلو وات برق است و مناسبترین بسته برای یک منزل است.

این نکته را مد نظر خود قرار دهید با برنامه ریزی و مدیریت قبض خود را به وقت پرداخت کنید تا برق شما از طریق اداره برق ترکیه قطع نشود.زیرا اداره برق ترکیه در پرداختی قبوض بسیار حساس است.

یکی دیگر از پرداختی ها ،پرداخت قبض آب در ترکیه است.هزینه قبض آب با توجه به میزان مصرفی شما متغیر است.در استانبول به دلیل تعداد بالای جمعیت و گردشگری بودن این شهر برخی از مناطق بسیار دچار کمبود آب هستند که توجه به این امر باعث جلوگیری از مشکلات آتی خواهد شد.

در مورد قبوض پرداختی دیگرکه همان پرداخت قبض گاز است باید این نکات را مورد توجه خود قرار دهید زیرا برخی از منازل در ترکیه هنوز گاز کشی نشده اند  و باید گاز مصرفی خود را از توزیع کنندگان گاز خریداری کنند و اگر در منزلی که گازکشی شده است زندگی میکنید باید به شرکت های توزیع گاز که خصوصی هم هستند مراجعه کنید گاهی هم در واحدی از آپارتمان که تمامی ساکنان آن اقدام به خرید گاز از لوله کشی محلی کرده اند شما هم باید به شرکت های توزیع مبلغ مصرفی خود را پرداخت کنید.

نحوه ی پراخت قبوض در ترکیه

قبوض پرداختنی در ترکیه

نحوه ی پرداخت قبوض در ترکیه

شاید دغدغه ی ذهنی شما نحوه ی پرداخت قبوض ماهیانه است که چطور و چگونه میتوانید قبض های خود را سروقت و با آسانترین راه پرداخت کنید در اینجا ما به شما توضیح خواهیم داد.

اولین روش که بدون مراجعه حضوری قابل اجراست و در بین افراد به دلیل پیشرفت های الکترونیکی و آسان شدن این روش مورد استفاده قرار میگیرد پرداخت قبض از طریق حساب بانکیان است.تنها با افتتاح حساب در ترکیه و گرفتن یک حساب کاربری برای پرداخت قبوض خود اقدام کنید.

این روش قدیمی که از گذشته تا به امروز در تمامی کشورها انجام میشود روش پرداخ قبوض با مراجعه به دفاتر مرکزی است که برای هر کدام از قبض ها باید به دفاتر مرکزی مربوطه مراجعه کنید که کمی وقتگیر است.

پرداخت قبوض با مراجعه به PTT (دفاتر پستی) که شعبه های متفاوتی در محله های مختلف ترکیه دارد و با مراجعه به این دفاتر همه روزه از ساعت 8:30 صبح الی 17:30 به جز روزهای تعطیل میتوانید قبوض خود را پرداخت نمایید و آسانترین راه برای پرداخت قبوض به حساب می آید.

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید

آنالیا در ترکیه و زیبایی هایشحمل و نقل بار در ترکیه