صنعت پوشاک در ترکیه

صنعت نساجی و پوشاک در ترکیه از قرن هفده میلادی و در امپراتوری عثمانی پایگذاری شد و در قرن بیستم این صنعت رو به پیشرفت و مدرنیته پیش رفت.و هم اکنون و در دهه های اخیر صنعت نساجی در ترکیه بیش از ۱۰درصد کل صادرات ترکیه را در برمیگیرد.

این کشور بزرگترین تامین کننده در اروپا و خاورمیانه است و نیمی از صادرات پوشاک آن به کشورهای اروپایی انجام میشود.

کشور ترکیه در صنعت پوشاک یکی از بهترین برندهای معروف و پرطرفدار است به طوریکه هرجا صحبت از صنعت پوشاک و نساجی باشد ترکیه بر زبان آنان جاری میشود.

ترکیه علاوه بر صنعت نساجی و پوشاک در طراحی و دیزاین لباس م مشهور است و برندهای بنامی در این زمینه در حال فعالیت دارد.و لباس هایی با طرح های متنوع و زیبا به بازارجهانی عرضه میکند به طوریکه اکثر کشورها خواهان استفاده و خرید پوشاک از این کشور هستند.

تجارت پوشاک در ترکیه به کشورهایی مانند آلمان،اسپانیا،ایتالیا و… کشورهایی که از لحاظ اقتصادی شرایط خوبی دارند انجام میشود که این امر باعث پیشرفت روز افزون آنها خواهد شد.

مد و پوشاک در ترکیه

مد و پوشاک در ترکیه

تجارت پوشاک در ترکیه به ایران

یکی از کشورها که تجارت پی در پی پوشاک با کشور ترکیه انجام میدهد کشور ایران است.به طوریکه مردم این کشور خواهان خرید پوشاک ترک هستند و پول زیادی به خرید لباس های ترکیه پرداخت میکنند.

کشور ایران خود صادرات پوشاک به کشورهای اروپایی داشت و به کشور‌هایی مانند ایتالیا، سوئیس و کانادا و امارات، آذربایجان و ژاپن صادرات انجام میداد ولی متاسفانه این صادرات مورد حمایت دولت قرار نگرفت و دیگر انجام نشد.

کشور ترکیه در سال 2016 حدود 200درصد صادرات به ایران داشتند که صادرات رسمی بوده است.در کشور ترکیه به دلیل استقبال فراوان از از صادرات و پیشرفت در آن روزبه روز در این زمینه پیشرفت های فراوانی شده است.

و همین امر باعث اشتغال زایی در زمینه های پایه ای و اصلی تولیدات پوشاک شده است و کاملا در این زمینه برنامه ریزی کرده اند.

درسال هاى اخیر تعداد زیادی ایرانیان تنها برای کسب و کار و خرید لباس و پوشاک و ارسال آن ها به ایران به ترکیه سفر میکردند.

همچنین درزمینه حمل پوشاک ترکیه به ایران به دليل همسايه بودن این دو کشور باعث تسهیل واردات و صادرات شده است که بين فروشندگان و خريداران به آسانی صورت میگیرد.

حمل و نقل پوشاک در ترکیه به ایران

در ترکیه باتوجه به تنوع بالای برندهای لباسی و علاقه ی زیاد خود مردم به صنعت مد و پوشاک و صادرات آن از کشور ترکیه به کشورهای دیگر و وجود محبوبترين برندهاى اروپا که در تركيه نمايندگى دارند و فروشگاههای معروفی که در ترکیه لباس های تازه مد شده را به نمایش میگذاردند و سفارش خریداران ایرانی از آن ها و اقدام به صادر کردن به کشور ایران از طریق حمل و نقل آن ها به صورت زمینی با هزینه نسبتا پایین و ارسال آن با کانتینرکه همه روزه انجام خواهد شد به طوری که روزی شش عدد کانتینر پوشاک وارد ایران میشود.

برای خريد وصادرات پوشاك در تركيه به ايران شرکت های فراوانی وجود دارد که برای کارهای خرید و حمل و نقل میتوانید با آن ها در ارتباط باشید.

دراین روش هم خریدار و هم فروشنده با هم در جریان خرید و حمل و نقل قرار خواهند گرفت و در روش بعدی خریدداران برای اینکه هزینه ای به شرکت ها واسطه ای پرداخت نکنند و هزینه ی کمتری متحمل بشوند از طریق پروازها و تخفیفات آن ها از مسافران برای فرستادن حد سی کیلو مجاز بار استفاده میکنند.و بار آن ها را به وسیله ی نیروی انسانی به محل مورد نظرشان ارسال میکنند.

درخرید کردن پوشاک در ترکیه شما میتوانید بدون واسطه و از هر برندی که علاقه دارید اقدام کنید و آن را در حد سی کیلوی مجاز به ایران وارد کنید ولی این نکته باید مد نظرتان باشد که از یک برند تنها نمیتوانید خریدتان را وارد کنید زیرا بررسی میشود و ممنوع است.

زيرا اجازه واردكرذن اين كالاها را به شما نمى دهد اگر شما سقف حداكثر ٣٠كيلو را رعايت نكنيد پاسپورت شما مهر مى خورد و به مدت يك سال حق وارد كرذن هيج كالايى را از تركيه به ايران را نداريد.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

سریال محبوب ترکیه بنام قیام عثمان