معرفی سریال قیام عثمان Kuruluş Osman

سریال قیام عثمان یکی سریال های پرطرفدار و پربیننده ی ترکیه است که در این اواخر از تلویزیون و شبکه های ترکیه پخش میشود.این سریال که ژانری تاریخی دارد بعد از پخش سریال موفق ارطغرل بسیار موفق و پربیننده شده است.

و در همان قسمت های ابتدایی توانسته مخاطبان زیادی را به سوی خود جذب کند.

قسمت اول این سریال در تاریخ ۲۰ نوامبر ۲۰۱۹ به کارگردانی متین گونای منتشر شد، فیلمنامه این فیلم که توسط مهمت بوزداغ نوشته شده است.

داستان و موضوع این سرال که دنباله ی سریال محبوب و تاریخی قیام ارطغرل ساخته شده است و داستانی تاریخی دارد.در سریال ارطغرل که به بازیگری انگین آلتان دوزیاتان ایفای نقش اول بودو موضوع آن در برهه زمانی جنگ های صلیبی در خاورمیانه و قرار گرفتن قبیله های کوچ نشین ترکیه در مسیر جدید را به نمایش میگذاشت.

که یک رزمنده شجاع به نام ارطغرل قاضی پسر سلیمان شاه پس از مرگ پدرش مسئولیت حکمرانی را به عهده گرفت و در میان صلیبیون تا بیزانس پیش رفت و حمله مغولان از شرق را به عنوان تهدید حکومت داشتند.

در سریال قیام عثمان فرزند ارطغرل قاضی که نامش عثمان قاضی بود داستان عاشقیش با دختری بنام Burçin Hatun که پدرش مخالف ازدواجشان است را به نمایش میگذارد که بعد از پیروزی ها و رشادت های عثمان پدر محبوبش اجازه ی ازدواج آن ها را صادر میکند .

همچنین در سریال قیام عثمان که نگاهی به تاریخ کنونی ترکیه دارد و داستان حاشیه ی ابتدای حکومت عثمانی را روایت میکند که توانسته با شجاعتش کشور های همسایه خود را تسخیر کرد و رشادت ها و دلیری های عثمان را به نمایش میگذارد.

داستان این فیلم تصویر کشیدن عشق و باردباری،خشم و آرامش،شکوه و عظمت ،و شروع قوی ترین امپراتوری در ترکیه است.

بازیگران سریال قیام عثمان

بازیگر معروف سریال قیام عثمان

            بازیگر معروف سریال قیام عثمان

بوراک اوزچیویت در نقش عثمان قاضی

این بازیگر که تجربه های موفقی در سریال های تاریخی دارد در نقش اول و مهم سریال قیام عثمان هم به زیبایی ایفای نقش کرد.این بازیگر شناخته شده در بین مردمان ترک و کشورهای دیگر است.که در همه ی ژآنرها از کمدی تا درام تجربه ی باز دارد و میتوان جز بازیگران حرفه ای و جوان ترکیه به حساب می آید.
آسلیهان کارالار در نقش بورچین هاتون

آسیلهان که در نقش همسر و عشق عثمان ایفای نقش میکرد، بسیار بازیگر زیبا و جذابی است که در این نقش هم تمامی هنرش را به نمایش گذاشت.و طرفداران زیادی پیدا کرد. او به غیر از بازیگری در زمینه مدلینگ هم فردی موفق و بنام است به طوریکه در سال 2017 بعنوان بهترین مدل جهان و بهترین مدل ترکیه شناخته شد.

سنگیز کوشکان در نقش تورگات الپ

سنگیز یکی از بازیگران دیده شده و مشهور در سریال قیام ارطغرل است.وی بازیگری 37 ساله است که با همان نقش و شخصیت در سریال قیام عثمان ایفای نقش کرده است.وی آثار زیادی را به نقش آفرینی ننپرداخته است و میتوان به صورت انگشت شمار کارهایش را نام برد ولی در سریال ارطغرل پنج سال نقش آفرینی کرد و فعالیت داشت.در سه فیلم محبوب ترکیه دیگر هم بازی کرده است.البته او در ابتدا بسکتبالیست بوده که ه مدلینگ و بازیگری روی آورده است.

راگیپ ساواش در نقش دیندار بِی

راگیپ که یک بازیگر بسیار موفق است. در سریال ها و فیلم های زیادی ایفای نقش کرده است.و برای ایفای این نقش اسب سواری و آموزش جنگ با شمشیر را آموخت. مهمترین آنها Ya Sonra ،Gonul و دره گرگهای بود.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

صنعت پوشاک در ترکیهموزه مولانا گالاتا