اجاره ملک در ترکیه

یکی از روش های اخذ اقامت توریستی،اجاره ی ملک در ترکیه است.البته از زمان وضع قانون جدید 2020 توسط اداره مهاجرت این کشور امکان تمدید اقامت از طریق اجاره خانه امکان بذیر نمی باشد.

البته این نکته مهم قابل عرض است که آسانترین و در عین حال کم هزینه ترین راه ممکن برای گرفتن اقامت توریستی از طریق اجاره ملک صورت میگیرد که باید به تمامی شرایط و ضوابط بر اساس قوانین حاکم بر کشور ترکیه توجه داشت.

قوانینی مربوط به اجاره منزل توسط یک فرد خارجی و چگونگی گرفتن اقامت توریستی از این طریق نکات مهمی است که باید مورد توجه متقاضیان قرار گیرد.

در این مطلب سعی بر توضیح مختصری در مورد اجاره خانه در شهرهای ترکیه و گرفتن اقامت توریستی یکسال شده است که توجه شما را به خواندن آن جلب می نماییم.

نکات مهم اجاره ملک در ترکیه

                نکات مهم اجاره ملک در ترکیه

نکات مهم در مورد اجاره ملک در شهرهای کشور ترکیه

توجه به این نکات برای جلوگیری از ضررها و زیان ها و کلاهبرداران این حوزه که روز به روز بر تعداد آن ها افزوده میشود بسیار مثمر ثمر است.

اولین نکته درمورد توجه به موسسات و بنگاه های اجاره ملک

به دلیل افزایش متقاضی رو به روز تعداد موسسات اجاره و خرید و فروش ملک افزوده میشود و باید به اعتبار و قانونی بودن آن اطمینان حاصل کنید .

با همکاری یک موسسه معتبر و باتجربه از عواقب و زیان های احتمالی جلوگیری خواهید کرد.و توجه به این امر از نکات بسیار مهم در اجاره ملک و یا حتی خرید و فروش آن می باشد.

 توجه به جزئیات اجاره نامه هنگام اجاره ملک

یکی دیگر از نکات مهم توجه به نظر صاحبخانه ها در رابطه با اجاره ملک به افراد خارجی است.زیرا برخی ازآن ها به افراد خارجی ملک اجاره نمیدهند و تنها با ضمانت یک فرد ترک اقدام به اینکار میکنند در صورتیکه برخی دیگر با ارئه ی کارت اقامت خود به شما ملک درخواستیتان را اجاره میدهند.

در اجاره نامه و تنظیم آن حتما توجه داشته باشید و آن را جز به جز مطالعه و بررسی کنید و اگر مسلط به زبان ترکی نیستید از یک مترجم کمک بگیرید تا از جزئیات آن مطلع شوید.

در هنگام گرفتن منزل اجاره شده آن را کامل و با دقت بررسی کنید تا هیچگونه خرابی نداشته باشد زیرا در صورت خرابی از پول ودیعه یا همان دپوزیت شما کسر خواهد شد.

اگر در قرارداد مسائلی در مورد برداخت اجاره بها و تاریخ تخلیه و ورود به خانه ذکر نشود صاحبخانه میتواند طبق قوانین کشوری خود عمل کند .

و از رسید پرداختی تمامی اجاره بها نسخه ای داشته باشید. و از شارژ ساختمان و مجتمع های مسکونی کاملا با خبر باشید و هنگام اسباب کشی و جابه جایی صاحبخانه ی خود را مطلع سازید.

 

دپوزیت در ترکیه بعنوان پول ودیعه در ترکیه می باشد که به نسبت مبلغ دوبرابر یک ماه اجاره محاسبه میگردد و در ابتدا از شما خواهند گرفت.و میزان دریافتی این مبلغ بستگی به صاحبخانه ی شما دارد که گاهی دیده شده است بعنوان دوماه اجاره بعنوان حق دبوزیت در ابتدای معامله اجاره ملک شش ماه از اجاره را گرفته اند.

محاسبه ی حق زحمه بنگاه دار و کمیسیون آن در ترکیه حدود دوازده درصد از کل اجاره یکساله ی خانه است که توسط مستاجر باید برداخت گردد.

برای بستن قرارداد میتوانید بدون حضور یک فرد بنگاه دار و واسطه با صاحبخانه اقدام کنید اما باید این نکته را مورد توجه قرار دهید که شما بعنوان یک فرد خارجی با وجود یک فرد مسلط به امور قراردادهای کشور ترکیه از مشکلات بعدی آن جلوگیری خواهید کرد.و این حالت که تنظیم قرارداد زیر نظر یک فرد مسلط و قانونی انجام شود خیلی ایده ال تر بنظر میرسد.

هنگام بستن قرارداد تمامی شرایط را با صاحبخانه مطرح کنید و اسامی تمامی اعضای خانواده را که در خانه اجاره شده زندگی میکنند در قرارداد تنظیم شده ذکر کنید.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

کاخ دولما باغچه در استانبولکاخ توپکاپی در استانبول