بیماری کرونا و قرنطینه در کشور ترکیه

بیماری کرونا که تمامی دنیا را فراگرفته و همه کشورها را درگیر خود کرده است.همچنین کشور ترکیه هم  ازاین بیماری در امان نمانده است.این کشور با وجود مسئولین و برنامه ریزی ها و تدابیر آن ها در جهت پیشگیری از شیوع بیماری کرونا نسبت به کشورهای دیگر کمتر دچار آسیب شده اند.

وزیر بهداشت کشور ترکیه آقای فخرالدین کوجا در نشست خبری بیان کردند که در جهت حفاظت از شیوع کرونا با تلاش های بسیاری که این دولت داشته است و خواستار جداسازی و برقراری فاصله ی مربوطه بین کشورهای آلوده تمامی سفرها را به کشور ترکیه محدود کردیم.

و در زمان بالارفتن آمار مبتلایان به بیماری کرونا سفرهای داخلی هم با محدودیت روبه رو شدند و رفت و آمدها با کنترل انجام میشود.

وی افزود:همچنین بعد از درگیر شدن 81 استان در کشور ترکیه و بالارفتن آمارهای مبتلایان و تهدید شدید هموطنانمان روش های سختگیرانه تری را اتخاذ کردیم و برای رفت و آمدهای بین شهری هم محدودیت هایی گذاشتیم.

وشهرهایی مانند استانبول، کوجائلی، ساکاریا، آنکارا، ازمیر که دارای جمعیت بیشتری و رفت و آمد زیادی هستند آمار مبتلا به این ویروس بسیار بیشتر از شهرهای کم جمعیت است.

موفق عمل کردن کادر پزشکی کشور ترکیه

موفق عمل کردن کادر پزشکی کشور ترکیه

تمهیدات دولت کرونا در برابر انتشار بیماری کرونا

کشور ترکیه از بسیاری از کشورهای اروپایی در زمینه پیشگیری و مقابله عملکرد بهتری داشت به طوریکه این کشور به کشوری مانند کشور ایتالیا کمک های پزشکی و تجهیزاتی ارسال کرد و از این حرکت بعنوان حرکت مردم دوستانه در سراسر دنیا یاد شد.

کوجا وزیر بهداشت کشور ترکیه در پی سخنرانی خود افزود ترکیه دارای یکی از بهترین زیرساخت های بهداشتی در جهان است به این صورت که ظرفیت های بیمارستان در مراقبت ویژه آن حدود 62 تا 63 درصد در بیمارستاهای سراسر ترکیه تکمیل شده است.به طوریکه نسبت به کشورهای اروپایی دارای دو برابر بیشتر دستگاه های تنفس مصنوعی به ازای جمعیت هستیم.

همچنین در سطح اجتماع ستاد اجتماعی تشکیل شد که در راستای پیشگیری از بیماری کرونا در سراسر کشور ترکیه پیشنهادات سازنده و عملی کردن این پیشنهادات را برعهده گرفته اند.

و بهترین و کاربردی ترین این راهکارها رعایت فاصله ی اجتماعی است که ترکیه در مرحله های متفاوت قرنطینه ی اجتماعی را اعلام کرد.

وافرادی که در قرنطینه اجباری به سر میبردند را در منازل خود با روش دیجیتالی پیگیری میکنند. و یک نرم افزار هم برای نظارت بر قرنطینه و رفت و آمدهای بیماران مبتلا به کرونا طراحی کرده اند.

تمامی این راهکارها بر اساس اصول و موازین بهداشتی صورت گرفته است و یکی از مهمترین آن ها بستن فرودگاههای ترکیه و ممنوع کردن پروازهای برخی از کشورها به این کشور می باشد.

راه اندازی خطوط هوایی آلمان و ترکیه

راه اندازی خطوط هوایی آلمان و ترکیه

انجام پرواز های تركيه و آلمان با کاهش بیماری کرونا در این کشورها

به نقل از خبرگزاری آناتولی به دلیل کاهش بیماری کرونا در اکثر کشورها، کشور ترکیه پروازهایی را که به طرف آلمان کنسل کرده بود را به جریان انداخت و در پی آن خطوط هوایی بین دو کشور باز شد.

در پی قرنطینه و بسته شدن مرزهای هوایی بین ترکیه و آلمان 500مسافر ترکیه ای در کشور آلمان امکان برگشت نداشتند و هنگام باز شدن این خطوط به سرعت مسافران جا مانده اقدام به برگشت به کشور خود کردند.آن ها که بسیار از قرنطینه در کشور آلمان ناراحت و معترض بودند با خوشحالی به کشور خود بازگشتند.

همچنین مسافران و لاین هایی پروازی با رعایت موازین بهداشتی و استفاده از دستکش و ماسک های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی پرواز خود را انجام دادند.

نوشته های اخیر
نمایش 1 دیدگاه
ترک بک ها

یک نظر بدهید

کاخ توپکاپی در استانبولبرگزاری آزمون سات SAT