برگزاری آزمون اس ای تی SAT

برگزاری آزمون سات SAT در ترکیه

برگزاری آزمون سات SAT در ترکیه

آزمونی که به زبان انگلیسی و برای موفق شدن در گرفتن پذیرش دانشگاه های کشورهایی همچون آمریکا یا انگلیس و یا کانادا ، استرالیا و حتی دانشگاه های نروژ برگزار میگردد،آزمون سات نام دارد.

آزمون سات برای قبولی و پذیرش دانشگاههای مطرح دنیا در مقطع کارشناسی است و در قالب یک آزمون استاندارد و محک استعداد ها و هوش تحصیلی است که در ترکیه هم برگزار میگردد.

این آزمون در کشور آمریکا درماههای مارس و آگوست ، اکتبر ، نوامبر، دسامبر ، مارس ، می ، ژوئن و همچنین در دیگر کشورهای مجاز برگزاری آزمون در ماههای می و یا اکتبر ، دسامبر ، مارس برگزار میگردد.

به طور کل میتوان گفت امکان برگزاری آزمون سات در سال حدود 7 دوره است و در کشورهای دیگر 6 مرتبه برگزار میشود.

که مدت زمانی که برای پاسخگویی به این آزمون تعیین کرده اند 3 ساعت و 45 دقیقه است.و حدود چهار ساعت می باشد.

آزمون سات برای دانش آموزانی که در پایه های یازدهم به بالا و مدرک دیپلم را گرفته اند و بدون محدودیت سنی قابل ثبت نام است.

علاقمندان به شرکت در این آزمون باید به این نکته توجه کنند که این آزمون به دو بخش آزمون سات کلی General SAT و آزمون سات موضوعی Subject SAT تقسیم میشود.

در بخش اول و آزمون کلی مربوط به متقاضیان مراکز آموزشی است و در نوع دوم آزمون موضوعی مربوط به کسانی میشود که میخواهند در دانشگاههای معتبر ادامه تحصیل دهند.

برگزاری آزمون سات SAT در تركيه

کشور ترکیه مجاز به برگزاری آزمون سات می باشد و متقاضیان زیادی هم برای انجام این آزمون به این کشور می آیند.و جز کشورهایی محسوب میگردد که برگزاری این آزمون دارای اعتبار است.

گروه عظیمی از دانش آموزان ایرانی که علاقمند به تحصیل در کشورهای خارجی هستند با قبولی در این آزمون میتوانند در ترکیه و در کشورهای دیگر ادامه تحصیل بدهند.

دانشگاههای کشور ترکیه در سال های اخیر بسیار مور توجه دانش آموزان و متقاضیان ایرانی قرار گرفته است و برای شرکت در این دانشگاهها در آزمون های مشخص شده رتبه ی قابل توجهی کسب کنند.

دانشگاههای ترکیه در رتبه بندی دانشگاههای جهانی دارای ترتبه ی بالایی می باشد و ورود و پذیرش آن ها حتی از دانشگاههایی اروپایی و آمریکایی هم سخت تر می باشد.

دانشجویان ایرانی با شرکت در آزمون های یوز و سات و با بالابودن رتبه ی آزمون آن ها به راحتی میتوانند در دانشگاههای بنام این کشور به تحصیل بپردازند.

رشته های پر طرفدار مانند رشته پزشکی که ادامه تحصیل در آن کمی سختتر از رشته های دیگر است نیاز به تلاش بیشتری دارد و باید بالاترین سطح از قبولی و رتبه را برای شرکت در این رشته بیاورند.

کشور ترکیه در 81 دانشگاه خصوصی و دولتی با آزمون سات دانشجو میپذیرد.معروفترین دانشگاههای ترکیه از جمله دانشگاه کوچ و دانشگاه حاجت تپه، دانشگاه آنکارا، دانشگاه آتاتورک با این آزمون دانشجو میپذیرند.

مراحل انجام آزمون سات SAT در تركيه

همانطور که در بندهای فوق گفته شد در کشورهای بسیاری آزمون سات در چندین مراحل برگزار میگردد.در کشور ترکیه این آزمون سالانه پنج مرتبه برگزار میگردد.

در سال 2016 منابع امتحانی این آزمون تغییراتی پیدا کرد و نمره ی قبولی این آزمون برای پذیرش در دانشگاههای دولتی به رتبه بالای 1300 احتیاج دارد.

آزمون سات در شهرهای ارزروم – ازمیر – آنتالیا – استانبول – آنکارا ترکیه برگزار میگردد و مواد ومنابع امتحانی از دروسی مانند رياضى و هندسه و ريدينگ انگليسى است و در قبولی در دانشگاهها ترکیه انشای زبان ترکی تاثیر چندانی ندارد.

پست های توصیه شده
نمایش 2 دیدگاه
ترک بک ها

یک نظر بدهید

بیماری کرونا و قرنطینه در کشور ترکیهترکیه و مناطق مناسب برای خرید ملک