حصار هفت قلعه استانبول منطقه ای تاریخی در ترکیه

ترکیه کشوری توریستی و جاذبه ی گردشگری قلعه هفت حصار

ترکیه از دیرباز کشوری تاریخی محسوب می‌گردید. به طوریکه در خود سلطنت حکومت های زیادی را دیده است.

این کشور با تاریخی غنی و مناطق بکر گردشگری جز کشورهای توریستی محسوب می‌گردد.

سالانه هزاران گردشگر و توریست در این کشور رفت و آمد دارند. توریستانی که شاید ترکیه را برای سفر مجدد خود انتخاب کرده اند و محدود به یک بار بازدید از این کشور نکرده اند.

با افزایش صنعت گردشگری این کشور بسیار در این زمینه برنامه‌ریزی های کارآمدی انجام داده است به طوریکه سالانه سودهای فراوانی کسب می‌کنند.

قلعه هفت حصار استانبول

هفت قلعه که در زمان امپراتوری روم شرقی تاسیس شد.و دروازه شهر استانبول به شمار می‌رفت. این قلعه که دارای سه برج بود که به آن چهار برج دیگر اضافه شد و به یک قلعه ی مستحکم تبدیل شد.

قلعه هفت حصار استانبول که در بین دو برج مرمر به طرز باشکوهی قرار داشت و در زمان امپراتوری روم سپاهیان و جنگجویان امپراتور از این قلعه می‌گذشتند و اقتدارشان را به نمایش می‌گذاشتند.

در زمان دولت عثمانی تنها افرادی که مجاز به رفت و آمد بودند از قلعه عبور می‌کردند و بدون مجوز ورود آن ها ممنوع بود.

این دروازه ی باشکوه که در صبح باز و در غروب بسته میشد. و در زمانی به عنوان خزانه دولت و زندان های سفارت که با ساختاری جالب و بسیار محافظ شده و محکم ساخته شده است.

در زندان های این قلعه که بسیار قدمت طولانی دارد بسیار نمایی زیبایی دارد و میتوان ساختار معماری آن را به راحتی بعد از گذشت سالها مشاهده کرد.

هم اکنون از این قلعه بعنوان موزه استفاده می‌شود و مکانی از آن را برای به نمایش گذاشتن آثار تاریخی کشور ترکیه استفاده می‌کنند.

با اقامت در ترکیه و سفر به این کشور افراد زیادی برای دیدن یکی از دروازه های مهم شهر استانبول ‍<قلعه هفت حصار> می روند. برای دسترسی به این قلعه  میتوان ازميدان تكسيم سوار وسايل نقليه عمومى شده يا مى توانيد با پياده روى به اين مكان برسيد.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

ترکیه و مناطق مناسب برای خرید ملکدانشگاه سانباجى استانبول