دانشگاه سابانجى استانبول

یکی از دانشگاههای خصوصی ترکیه بنام سابانجی که در شهر استانبول و در فاصله ی چهل متری مرکز شهر قرار دارد.این دانشگاه که مقصد بسیاری از دانشجویان خارجی و داخلی است در سال 1999آموزش های خود را شروع کرده است.

این دانشگاه که مساحتی حدود ۱٫۲۶ میلیون ساخته شده است.ودارای سه دپارتمان و دانشکده ی هنر و هنر و علوم اجتماعی، علوم طبیعی و مهندسی، مدیریت است.

همچنین دارای دپارتمان آموزش زبان است که به صورت فعال در این دانشگاه کلاس هایش را برگزار میکند.و در اطراف شهر استانبول پردیس این دانشگاه احداث شده است که دارای آموزش و پژوهش در حال پیشرفت است.

دانشگاه سابانجی که دارای رتبه ی دوم در ترکیه دارد و در رده بندی جهانی در 500 دانشگاه انتخابی رتبه ی 451 دارد و دارای سطح علمی بالایی می باشد.

این دانشگاه که بیش از 4000دانشجو در حال تحصیل دارد و بیش از 700 دانشجوی بین المللی را پذیرش کرده است و در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

و دانشجویان دانشگاه سابانجی بیش از 70 ملیت دارند.و با ملیت های مختلف در این دانشگاه به تحصیل می‌پردازند.

این دانشگاه که در پژوهش و تحقیقات هم دارای رتبه ی بالایی است که در موضوعات متفاوتی دارای تحقیقات علمی معتبر هستند.

پذیرش و رشته های مورد پذیرش دانشگاه سابانجى استانبول

دانشگاه سابانجى استانبول که دانشگاه خصوصی است در رشته های متفاوتی دانشجوهای علاقمند به تحصیل را برمیگزیند.

نحوه پذیرش این دانشگاه به این صورت می باشد که در ابتدا از دانشجویان که کنکور داده‌اند و قبولی این دانشگاه را کسب کرده اند آزمون زبان انگلیسی گرفته می‌شود.

اگر نمره ی قبولی آزمون زبان فادر را کسب نکنند باید به مدرسه زبان رفته و به صورت دوره ای فشرده آموزش زبان انگلیسی و ترکی را تکمیل کنند.

دوره های آموزشی دانشگاه سانباجی که به صورت چند رشته ای برنامه‌ ریزی شده اند و بین رشته ای مانند علوم طبیعی و اجتماعی ارتباطی وجود دارد.

با این روش دانشجو می‌تواند بهتر برای شروع تحصیل در سطوح بالاتر تصمیم گیری کند.

از جمله ی این رشته ها در مقطع کارشناسی میتوان به رشته های مهندسی(رشته های مربوط به کامپیوتر و نرم افزار، مهندسی الکترونیک و مهندسی سیستمهای ساخت و تولید و علوم موادهمچنین مهندسی مکاترونیک) رشته های دیگر هم مانند علوم زیستی،مطالعات فرهنگی، اقتصاد، ، مطالعات بین الملل، مدیریت، ، علوم اجتماعی و سیاسی، هنرهای دیداری و طراحی ارتباطات دیداری اشاره کرد.

در مقطع کارشناسی ارشد هم میتوان در زمینه های مهندسی و شاخه های مرتبط به آن و علوم زیستی و راهبری برنامه های صنعتی،مطالعات فرهنگی، اقتصاد، مطالعات اروپایی، در زمینه های تاریخی وعلوم سیاسی، سیاستگزاری عمومی، مطالعات ترکی، هنرهای دیداری و طراحی ارتباطات دیداری، امور مالی، مدیریت اجرایی ادامه تحصیل داد.

همچنین در مقطع دکترا در رشته های مدیریت میتوان در این دانشگاه تحصیل کرد و به مراتب بالایی از دانش رسید.

در مدارس یا دپارتمان آموزش زبان هم که در دانشگاه سانباجی برگزار میگردد میتوان زبان را آموخت.و کسانی که قادر به دریافت نمره ی قبولی آزمون زبان در ثبت نام نشده اند در این مدرسه در کلاس های فشره شرکت میکنند.

جلسات علمی در دانشگاه سابانجی

جلسات علمی در دانشگاه سابانجی

شرایط متقاضیان خارجی دانشگاه سابانجی

دانشگاه سابانجی که از دانشجویان متقاضی خارجی هم برای تحصیل و ادامه تحصیل استقبال میکند قوانینی را برای متقاضیان دانشجوهای ارشد و دکترا وضع کرده است.

دانشجویان متقاضی برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد و دکترا احتیاجی به شرکت در کنکور ندارند و نحوه ی پذیرش آن ها با داشتن مدرک معتبر زبان در سطح IELTS و یا TOFEL است.

هزینه تحصیل و شهریه ی دانشگاه سابانجی در مقطع کارشناسی پرداختی حدود درسال 15000 دلار است ودر مقطع کارشناسی ارشد سالانه 7500 دلار پرداختی باید داشته باشند.البته دانشجویانی که رشته های فناوری اطلاعات در این دانشگاه تحصیل میکنند برای کل دوره تحصیلی پرداختی 10000 دلار دارند. و براى رشته ی مديريت اجرايى سالانه 12500دلار و براى كل دوره مديريت امور مالى 12500دلار پرداخت نمايند و امكان دريافت آن هم است.

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید

قلعه هفت حصاردانشگاه فنی استانبول