تحصیل در دانشگاه فنی استانبول

ترکیه در چند دهه ی اخیر جز کشورهایی است که در زمینه ی تحصیلی و علمی و پژوهشی دارای رتبه های مختلف می باشد.و دارای دانشگاه هایی در سطح کشورهای اروپایی و آمریکایی هستند.

تجهیزات آموزشی پیشرفته ی این کشور باعث جذب بسیاری از دانشجویانی که قصد ادامه ی تحصیل در کشورهای خارجی را دارند،میشوند.

و دانشگاه های این کشور پذیرای دانشجویان خارجی که از سطح پذیرش به صورت قبولی عبور میکنند،هستند.هر یک از دانشگاه های کشور ترکیه دارای قوانین خاصی برای پذیرش دانشجوی خارجی و داخلی دارند که توجه به آن در انتخاب دانشگاه امری ضروریست.

دانشگاه فنی استانبول

دانشگاهی که توسط سلطان مصطفی سوم در سال 1773جهت آموزش های رشته های دریایی در استانبول تاسیس گردید و یک دانشگاه سلطنتی محسوب میشد در زمان حال دانشگاه فنی استانبول نام دارد.

این دانشگاه که رشته های مهندس دریایی را آموزش میداده اند بعنوان دانشگاه فنی قدیمی با قدمتی بسیار در جهان شناخته میگردد.

در طول قرن نوزدهم تا بیستم رشته های نظامی و مهندسی عمران در این دانشگاه آموزش داده شد.و آموزش های تخصصی در زمینه ی مهندسی عمران در دانشگاه فنی استانبول انجام میشود.

دانشگاه فنی استانبول یکی از دانشگاه های برتر در ترکیه محسوب میگردد به طوریکه در سال ٢٠٠٩رتبه ى ١٠٨ را موسسه THES در سنجش دانشگاه هاى فنى جهان کسب کرد. و دانشگاهی دولتی است.

رشته های تحصیلی دانشگاه فنی که در ۱۳ دانشکده تدریس میشود شامل رشته های مکانیک پرواز و کیهان‌نوردی و مهندسی مکانیک و متالوژی و شیمی می‌باشدکه در مقطع کارشناسی تا دکترا ارائه میگردد.

دانشگاه فنی در زمینه های پژوهشی و تحقیقاتی هم فعالیت مطلوبی دارند و دارای ۳۵۰ آزمایشگاه است که در زمینه ی رشته های زیست‌شناسی مولکولی، بیوتکنولوژی و ژنتیک، مرکز ارتباطات ماهواره‌ای هم فعالیت دارند.

سیستم برنامه ریزی این دانشگاه که بر روی پژوهش و توسعه بنا شده است و از پروژه های فعال دانشجویان حمایت میشود تا در جهت به اتمام رسیدن پروژه ها آن ها را در هر زمینه ای یاری برسانند.

از نتایج این پروژه ها میتوان به ساخت اولین ماهواره‌ی ارتباطی ترکیه، اولین قایق‌ هیدروژنی و اولین ماشین بدون سرنشین است.

کتابخانه مرکزی دانشگاه فنی استانبول

کتابخانه مرکزی دانشگاه فنی استانبول

پرديس و امكانات دانشگاه فنى

دانشگاه فنی استانبول که دارای پنج پردیس دانشگاهی نیز میباشد.این دانشگا هها با امکانات متفاوت در مناطق مختلف استانبول قرار دارند.

اصلیترین پردیس این دانشگاه،دانشگاه فنی مسلک با حدود مساحتی ٢،٦٤كيلومتر مربع است.و دارای امکانات زیادی در زمینه های آزمایشگاهی و کارهای تحقیقاتی است.

این دانشکده ها که در نقاط و محدوده ی متفاوتی از هم قرار دارند دارای سالن های غذاخوری و خوابگاه های دانشجویی هم می باشند.

مهمترین موضوع که باعث معروفیت این دانشگاه شده است داشتن کتابخانه ی مرکزی است که ۵۳۳ هزار جلد کتاب را در خود جای داده است.

این کتاب ها که با موضوعات متفاوت و همچنین ۶۰۰ جلد کتاب خطی دوره ی عثمانی را دارا است،با این وجود از پایگاه داده ها به کتابخانه های دیگر قابل اتصال است. کتابخانه مصطفی اینان بزرگترین مرجع کتب مهندسی و علوم پایه است.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

دانشگاه سانباجى استانبولدریاچه وان در ترکیه