شهر وان ترکیه و دریاچه وان

یکی از شهرهای مرزی بین ایران و ترکیه شهر وان است.این شهر که به دلیل نزدیک بودن به مرز ایران میتوان گفت روزانه پذیرای تعداد زیادی از ایرانیان است.

ایرانیانی که هم برای سفر و هم برای ادامه زندگی کشور ترکیه را انتخاب کرده اند و از این شهر عبور میکنند و اسکان پیدا میکنند و از جاهای دیدنی آن دیدن میکنند.

این شهر که در شرق کشور ترکیه قرار دارد و قدمت این شهر به 500 هزار سال قبل از میلاد مسیح بر می گردد.و در خود امپراتوری های متفاوتی دیده است.

باتوجه به قدمت این شهر مرزی در ترکیه و وجود قوم ها و امپراتوری های متفاوت میتوان آثار بجای مانده از آن ها را مشاهده کرد.

البته که مناظر طبیعی و بکر در این شهر در جذب توریست ها و گردشگران بی تاثیر نیست مانند وجود دریاچه آب شیرین که میزان زیادی از آب ترکیه را تامین میکند.

و دیگر جاذبه های این شهر آبشار مرادیه، قلعه وان، دریاچه وان، مراکز خریدهای مختلف ، خانه گربه های وان که بسیار معروف هستند،موزه وان و دژ وان، کلیسای صلیب مقدس وان وبسیاری دیگر است که در این مطلب در مورد دریاچه وان و جاذبه های آن توضیح خواهیم داد.

درياچه وان

دریاچه وان یکی از جاذبه های گردشگری در شهر وان ترکیه است این دریاچه که بزرگترین دریاچه آب شور ترکیه و دومین دریاچه آب شور خاورمیانه می باشد و در شهر مرزی ترکیه قرار دارد.

این دریاچه که قدمتی بسیار طولانی دارد و در مقالات گونانونی قدمت آن را به عصر یخبندان نقل کرده اند.همچنین با توجه به شور بودن آب این دریاچ ه گونه های آبزیان آب های شور در این دریاچه زیسته اند.و بسیاری از افراد برای ماهیگیری به این دریاچه میروند.

دریاچه ارومیه کشور ایران نیز دنباله ی دریاچه ی وان است که متاسفانه دریاچه ارومیه در حال خشک شدن ورو به نابود شدن می باشد.برای تماشا و استفاده از مناظر این دریاچه در 6ماه اول سال و بالاخص در فصل بهار بهترین زمان است.

دریاچه وان در ترکیه استانبول

دریاچه وان در ترکیه استانبول

به نقل از خبر گزارى اناتولى

دریاچه وان ميزبان پرندگان مهاجر

دریاچه وان ترکیه باتوجه به میزان آب های آن و آب و هوایش هر ساله میزبان پرندگان مهاجر است.این پرندگان امسال هم به این دریاچه آمده اند.

دریاچه وان که 234 نوع پرنده مانند فلامينگو ،قو و مرغ و اردك مهاجر را میزبانی میکند و در فصول متفاوت گونه های مختلف پرندگان به این دریاچه می آیند.

و محلی برای زندگی پرندگان میشود و به وسیله ی آن منظره ی زیبا و بکری را به ارمغان میگذارند.پرندگانی که در سواحل گوروندو، ماراسو، یولدوندو دریاچه وان را به عنوان اقامتگاه زمستانی خود انتخاب می کنند.

در این دوران که شیوع کرونا باعث کم شدن رفت و آمد انسانی در طبیعت شده است تاثیر آن را در دریاچه وان به وضوح میتوان مشاهده کرد.

و پرندگانی که در حال انقراض بودند در این مدت رو به تولید مثل و افزایش تعداد رفته اند و قابل مشاهده در دریاچه وان هستنند.

پرندگانی مانند فلامینگو، اردک سرسفید، انواع حواصیل، نوک خنجری و تعداد دیگری از پرندگان در منطقه دریاچه وان با رشد صعودى همراه شده است.که این نویدی برای آیندگان هستند.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

دانشگاه فنی استانبولتفریحات شهر استانبول