برج گالاتا استانبول

شهر استانبول برای بسیاری از آدمها پر از خاطره است كه در تعريف سفر به استانبول با لبخند و برقی در نگاهشان از آن یاد می کنند.

در کوچه پس کوچه های این شهر می توانید به مکان های فوق العاده ای رسيد مکان ها و بناهایی که از دوران بسیار قدیم به جا مانده و محبوب بسیاری از گردشگران هستند.

یکی از این بنا ها برج گالاتا است که با نام گالاتا کوله سی نیز معروف است كه در اين برج هم میتوان از فضای آن لذت برد وهم در رستوران های آن غذاهای خوشمزه میل کرد.

این رستوران ها که در بالای برج قرار دارد و که بر فراز برج غذا سرو میشود و میتوانید مناظر اطراف را هم تماشا کنید و لذت ببريد.

برج گالاتا از معروف ترین جاذبه های ترکیه به شمار مى آيد و این برج در استانبول تا سال ۱۷۴۹ به عنوان بلندترین ساختمان استانبول شناخته مى شد.

کسانی که می خواهند از برج گالاتا در استانبول دیدن کنند باید کوچه پس کوچه های خیابان استقلال را طی کنند و به این بنای باستانى و دیدنی برسند مهم ترين هدفی که افراد از رفتن به برج گالاتا در استانبول دارند این است که بر فراز آن بروند و از آنجا به دریای مرمره، فضای سبز و خانه های قدیمی محله، ایاصوفیه، مسجد آبی، تنگه بسفر، مرمره، گنبد و گلدسته های مساجد را تماشا کنند.

نمایی زیبایی از برج گالاتا

نمای زیبایی از برج گالاتا

تاريخچه برج گالاتا

قدمت این برج به چیزی حدود هفتصد سال پیش یعنی سال ۱۳۸۴ میلادی بر مى گردد در آن زمان این برج با نام مسیح در دورهى امپراطوری رم شرقی احداث شد برج گالاتا با ارتفاع ۶۷ متر برای سال ها بلندترین برج استانبول شناخته می شد.

هدف از ساخت برج گالاتا نظارت بر حمل و نقل کشتی ها و شناسایی کشتی های دشمنان بود و در قرن ١٥از برج گالاتا به عنوان زندان استفاده مى كردند .

سال ها بعد برج گالاتای به عنوان زندان و دیده بانی شناخته شده و برای بارها طبقات فوقانی آن تعمیر و بازسازی گشت.

برج گالاتای با ۹ طبقه دارای وزنی حدود ده هزار تن است در طول سال ها اين برج شاهد داستان های زیادی از تاریخ استانبول بوده است و در بسیاری از اتفاقات نیز درگیر شده است.

ورودى برج گالاتا

براى وارد شدن به برج گالاتا در استانبول باید از چند پله بالا بروید و پس از عبور از در چوبی برج وارد طبقه همکف آن بشوید به منظور بالا رفتن از این برج هم پله های مارپیچ هیجان انگیز وجود دارد و همچنين دو آسانسورهایی قرار داده شده است که می توانید با استفاده از این دو آسانسور خودتان را به بالای برج گالاتا برسانيد البته باید بدانید که آسانسور برج تا طبقه هفتم بالا می رود و دو طبقه انتهایی را باید با پله بالا بروید.

رستوران برج گالاتا

در طبقه نهم این برج رستورانی وجود دارد که می توانید آن انواع غذاهای ترکی را میل کنید سبک چیدمان و معماری این رستوران ترکی است و محیط، سرویس دهی خوب و دکوراسیون این رستوران معمولی و به سبک محلی است و چشم انداز و منظره زيبايى را از شهر مى توان ديد و لذت برد

پست های توصیه شده
نمایش 1 دیدگاه
ترک بک ها

یک نظر بدهید

موسیقی در ترکیهسواحل زیبای ترکیه