سواحل زیبای ترکیه

کشور ترکیه باتوجه به موقعیت جغرافیایی آن دارای شهرهای ساحلی فراوانی می باشد و به دلیل طبیعت بکر و منظره های زیبای ساحلی یکی از پرطرفدارترین کشورهای توریستی محسوب میشود.

این کشور که کشور آسیای اروپایی محسوب میگردد با سواحلی نیلگون و زیبا مناظر بسیار چشمگیری را به ارمغان می آورد و گردشگران را به سمت خود جلب میکند.

همچنین به دلیل تقویت و توجه دولت و برنامه ریزی های موجود در جهت تقویت صنعت توریست در این کشور روز به روز به تعداد گردشگران افزوده میشود.

گردشگرانی که برای تفریحات ساحلی و غیره به این کشور سفر کرده و از اقامت خود نهایت لذت را میبرند.تعداد ساحل های ترکیه زیاد است که ما در این مطلب مختصری به آن اشاره خواهیم کرد.

فتحیه و سواحل زیبای آن

شهر فتحیه یکی از شهرهای استان موغله در کشور ترکیه است.و جزئی از شهرهای توریستی این کشور به شمار می رود.که گردشگران زیادی را به سمت خود جلب کرده است.

این شهر که دارای طبیعتی زیبا و بکر با مناظره های جذاب می باشد.و خلیج کاباک که یکی از سواحل زیبایاین شهر به شمار می رود و ساحلی ماسه ای دارد طرفداران زیادی دارد.

این ساحل که درختانی انبوه و فضایی بکر برای ریلکس کردن و حتی بازی های دریایی و ورزش های آبی و ساحلی را برای گردشگران فراهم آورده است.

صخره های اطراف این ساحل برای چتربازی بسیار مکانی مناسب است و جزئی از تفریحات این منطقه به شمار میرود.لذت بردن از این منطقه و سواحل زیبای آن به همراه خوردن غذاهای محلی و متنوع میتواند یکی از سفرهای خاطره انگیز این کشور باشد.

منطقه کمر و سواحل آن

یکی از شهرهای تاریخی و با قدمتی زیاد در کشور ترکیه شهر کمر است که دارای مناظر بسیار زیا با ساحلی زیباتر و جذاب به نام ساحل فاسلیس است.

این ساحل که مانند جواهری در سواحل مدیترانه میدرخشد و در بین انبوهی از درختان کاج سر به فلک کشیده قرار دارد .بستری مناسب برای به آرامش رسیدن و لذت بردن از مناظر طبیعی و دریایی است.

سواحل کمر که دارای سطحی از سنگریزه‌ها و صخره‌ها است که اين منطقه ٣خليج بندر شمالى و بندر جنوبى و مركزى را براى تفريح گردشگران فراهم آورده است.

سواحل بدروم

بدروم یکی از شهرهای معروف و گردشگری ترکیه به شمار میرود و بعنوان سرزمین آب های ابدی در بین مردم شناخته میشود.

این شهر که شهری ساحلی است و در کنار دریای اژه قرا دارد که برای بازدید کنندگان و گردشگران جاذبه های فراوانی دارد.

این شهر که در فصل بهار و تابستان یکی از شهرهای پررفت و آمد و گردشگری به شمار میرود و در این فصول به اوج جمعیت خود میرسد.

سواحل زیبای بدروم که یکی از سواحل پنهان ترکیه به شمار میرود و تفریحات و سرگرمی های زیادی را برای گردشگران فراهم آورده اند.

در این شهر با وجود هتل ها و اقامتگاه های مختلف یکی از مقاصد خوب برای لذت بردن و به آرامش رسیدن در سفر است.

تفریحاتی که برای تمامی سنین مناسب است و در هرسنی که باشید از این شهر و اقامت خود در بدروم لذت خواهید برد.

سواحل كاستامونو

خلیج کاستامونو که در شهر جیده قرار دارد و درکنار دریای سیاه واقع شده است.این خلیج که دارای مناظر بسیار طبیعی و زیبا است و دارای بناهای تاریخی می باشد بستری مناسب برای تفریحات ساحلی فراهم کرده است.

همچنین اين خليج دارای درختانی انبوه است .لذت شنا کردن در سواحل خلیج کاستامونوبسیار زیاد است. شما میتوانید از روى تپه ها دژها و بناهاى تاریخی جنوا را مشاهده كني.وبا ماندن در اقامتگاههای این شهر و خوردن غذاهای محلی سفر خود را تکمیل کنید.

سواحل کالکان

درجنوب غرب ترکیه در سواحل مدیترانه جزیره کالکان قرار دارد که دارای مساحتی 18 کیلومتر است و جزئی از سواحل طولانی در ساحل مدیترانه است.

جزیره کالکان حالتی شناور بر روی آب دارد که به زیبایی این جزیره افزوده است و منظره ی زیبایی دارد.با سفر به این جزیره هم میتوانید از مناظر طبیعی آن و ساختمان های رنگارنگ لذت ببرید.

سواحل ترکیه و جذابیت های آبی آن بسیار زیاد است و که با سفر به این کشور میتوانید از اقامت خود لذت های بسیاری ببرید.

ساحل کالکان

ساحل کالکان

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

برج گالاتا در استانبولمکان های گردشگری آنکارا