شهر آنکارا و مکان های گردشگری آن

شهر آنکارا که دومین شهر بزرگ کشور ترکیه و پایتخت این کشور محسوب میگردد سالانه وجود تعداد زیادی گردشگر را پذیرا است.

این شهر به دلیل حفظ بافت سنتی و تاریخی خود و آب و هوایی خوش مسیری مناسب برای سفر می باشد.در این شهر به راحتی میتوانید با فرهنگ کشور ترکیه آشنا شوید.

و با دیدن اثار تاریخی و باستانی و موزه ها در تاریخ این کشور گذری اندازید و از تفریحات آن لذت کافی را ببرید.در این مطلب از جاهای دیدنی آنکارا به صورت مختصر صحبت خواهیم کرد.

موزه‌ی فضای باز آلتینکوی شهر آنکارا(Altinkoy Open Air Museum)

در موزه ی آلتینکوی که در فضایی باز است و نمایی از یک روستا و نشاندهنده ی زندگی روستایی و تاریخ در کشور ترکیه است و با رفتن به این منطقه فرد میتواند به صورت مملوس از مناظر طبیعی و مکان های تاریخی و سنتی دیدن کند و با تاریخ ترکیه بیشتر آشناشوند.

مسجد اصلان خانه شهر آنکارا

این مسجد که در نزدیکی ارگ آنکارا قرار دارد و در سال 1290میلادی در شهر آنکارا ساخته شد.معماری خاص این مسجد و نمای تاریخی آن گردشگران زیادی را به خود جلب کرده است.

دریاچه موگان در شهر آنکارا

این دریاچه که در جنوب این شهر قرار دارد و در شهر گل باشی قرار دارد دارای طرفداران زیادی است.و یک محل مناسب با منظره های زیبا و طبیعتی بکر است.

این دریاچه با مساحتی 5/61کیلومتری است که در امتداد آن رستوران ها و کافه های زیادی وجود دارد و میتوان بعد از یک تفریح حسابی برای رفع خستگی به این رستوران ها مراجعه کرد.

همچنین در این دریاچه آن هایی که به ماهیگیری علاقه دارند پیشنهاد میشود که تعداد زیادی از ماهیگیران به این دریاچه می آیند و حتی خرچنگ های آن را صید میکنند.

حمام رومى

این حموم که قدمتی بسیار زیادی دارد و به قرن سوم باز میگردد در قسمت قدیمی آنکارا قرار دارد.و با بازدید از این حمام میتوانید یک حمام سنتی در گذشته ی دور این کشور را ببینید.

این حمام که به افتخار خداى پزشكى يعنى آسليپوس ساخته شده است میتواند محل تاریخی و باستانی باشد که برای خیلی از گردشگران جالب باشد.

برج آتاکولهAtakule Tower

در منطقه ی کانکایا در شهر آنکارا بلندترین ساختمان این شهر قرار دارد.این برج که مرکز خرید این شهر است و مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته است.

در بالای برج یک عرشه وجود دارد که از آنجا میتوانید شهر را مشاهده کنید. این برج بلند که با معماری به روز دنیا ساخته است دارای مرکز خرید، سینما، رستوران گردان و آسانسور شیشه ای است.

مسجد حاجى بايرام در آنکارا

مسجد حاجی بایرام که یکی از مساجد تاریخی این شهر محسوب میگردد و مربوط به سرشناس ترین فرد فرقه بایرامی است.

این مسجد که در قرن هفدهم و هجدهم در شهر آنکارا ساخته شد که با معماری و طراحی خاص و با شکوه و زیبا توسط سینان که معماری معروف در زمان خود بود ساخته شد و در این زمان یکی از مناطق پرطرفدار بین گردشگران محسوب میگردد.

آنیت کبیر  Anıtkabir

آنیت کبیر که بر روی یک تپه و در محله ی آنیت در شهر آنکارا قرار دارد یکی از جاذبه های گردشگری شهر آنکارا است.

این ساختمان که قدرت و تاریخ ترکیه را به نمایش میگذارد و در سال 1953 به طور رسمی مورد تماشای عموم قرار گرفت.

جاهای ددیدنی این ساختمان شامل اصلانلی یول ،میدان مراسم، مزار مشاهیر ترکیه، کتابخانه و اتاق های مختلف که هریک نامی دارند نیز می باشد. که در این مکان ها می توانید از وسایل و یادبودهی این کشور دیدن کنید.

معبد آگوستوس شهر آنکارا

این معبد و عبادتگاه که درکنار مسجد حاجی بایرام شهر آنکارا قرار دارد معبدی است که در قرن اول توسط رومی ها در این شهر بازسازی شده است.

در دیواره های آن به زبان های لاتین و یونانی جزئیات دستاوردها همچنین شرح حال زندگی و جنگ های آگوستوس اولین امپراطور روم که توسط خود او نوشته شده است، بر روی دیوارهای این معبد حکاکی شده است.که تماشای آن برای تاریخ دوستان بسیار شگفت انگیز است.

شهر آنکارا تعداد زیادی موزه با موضوعات مختلف دارد و تاریخ شهر آنکارا را میتوانید با دیدن آن ها حس کنید و با آن ها با تاریخ غنی ترکیه آشنا شوید.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

سواحل زیبای ترکیهبنادر قدیمی شهر مارماریس