بهترین محله در شهر استانبول برای اقامت

شهر استانبول که یکی از شهرهای تاریخی با قدمتی 660سال قبل از میلاد است و با مساحتی ۱٫۸۳۱ کیلومتر مربع یکی از شهرهای بزرگ ترکیه به شمار میرود.

این شهر که در شمال غرب منطقه ی مرمر ترکیه قرار گرفته است با آب و هوایی خوب و منظره های طبیعی و مدرن شهری، یکی از شهر های پر توریست و گردشگر است.

شهر استانبول که به دو قسمت اروپایی و آسیایی تقسیم شده است و دارای محله های متفاوتی در این دو قسمت است و هرکدام از آن ها دارای خصوصیاتی می باشد.

همچنین این شهر به دلیل دارا بودن مراکز خرید و تجاری مدرن با طراحی های به روز دنیا و هتل ها و اقامتگاههای مختلف مورد توجه بیشتر مسافران قرار گرفته است.

یکی از دغدغه های مسافران و گردشگران برای سفر به هر کشوری و یا شهری محل اقامتشان است که در چه محله ای میتوانند در زمان سفر با آسایش و آرامش اقمت داشته باشند.

در شهر بزرگ استانبول هم یکی از مسائل قابل تامل، دغدغه های گردشگران در مورد اقامتگاه و هتل مناسب در محله هایی که بتوانند از سفر خود لذت ببرند، است .

بهترین محله های استابول برای اقامت

بهترین محله های استابول برای اقامت

محله بى اوغلو در استانبول

محله بی اوغلو که در قسمت اروپایی شهر استانبول قرار دارد یکی از قدیمی ترین محله های شهر استانبول می باشد که در اطراف آن میدان تکسیم، خیابان استقلال قرار گرفته است.

در این منطقه پل معروف گالاتا قرار دارد که این پل محله بی اغلو را به قسمت و محله ی قدیمی شهر استانبول متصل می کند که دیدن از این بخش هم میتواند یکی از جاذبه های سفر به استانبول باشد.

همچنین در این محله مراکز خرید و هتل ها و موسسات و مکان های مهم قرار دارد.و با اقامت در این محله میتوانید با دسترسی آسان به مراکز مهم از سفر خود لذت ببرید.

محله بی اغلو میتواند گزینه ی مناسبی برای انتخاب هتل های شیک و زیبا همچنین لوکس باشد و اگر میخواهید در رستوران های شیک از غذاهای اصیل ترکی میل کنید محله بی اغلو بهترین گزینه است.

محله سلطان احمد در استانبول

محله ی سلطان احمد که یکی از قدیمیترین محله در استانبول به شمار میرود و پایتخت امپراتوری های عثمانی و بیزانس بود هم اکنون مورد توجه بسیاری از مردم قرار میگیرد.

بافت تاریخی و قدیمی این محله گویای تاریخ غنی ترکیه است که میتوانید با بازدید از امکان تاریخی که در این محله وجود دارد به این نکته برسید.

از جمله امکان تاریخی میتوان، وجود کاخ توپکاپی که جز اولین کاخ های باشکوه امپراتوری عثمانی دانست و مسجد آبی که با معماری خاص خود مانند نگینی زیبا در این محله میدرخشد.

همچنین ایاصوفیه هم در این منطقه قرار دارد که میتوان با مشاهده ی آن پی به تاریخ این شهر و محله برد.بازار اراستا است که نسبت به بازار بزرگ استانبول این بازار خلوت تر است و میتوانید با آرامش بیشتری به خریدتان برسید.

بنابراین اگر شما جز افرادی هستید که به امکان تاریخی و آرامش علاقه دارید در این منطقه که قلب استانبول هم به آن در زمان های قدیم میگفتند، اقامت داشته باشید و هتل خود را رزرو کنید.

بهترین محله های استابول برای اقامت

بهترین محله های استابول برای اقامت

محله كاديكوى استانبول

محله کادیکوی که در بخش آسیایی شهر استانبول قرار دارد از محله های قدیمی این شهر به شمار میرود و با پیشرفت هایی که در سال های اخیر داشته است مورد توجه خیلی از افراد قرار گرفته است.

در محله مراکز خرید با قیمت های مناسب ساخته شده است که طرفداران بسیاری دارد وبسیاری از ایرانیان هم خرید در این منطقه را ترجیح میدهند.

زیرا قیمت ها در محله کادیکوی بسیار مناسب تر از مپحله های اروپایی و مجتمع های تجاری در آنجاست.پاساژها و مراکز خرید در این محله پاساژ اوپرا اونور و سه شنبه بازارهایی که با قیمت مناسب اجناس را در اختیارتان قرار میدهند.

همچنین به دلیل بافتی قدیمی و تاریخی این محله برای به نمایش گذاشتن فرهنگ مردم ترک بسیار مناسب است و میتوانید در خیابان ها و مناطق آن گشت و گذار کنید و از اقامت خود لذت ببرید.

پست های توصیه شده
نمایش 1 دیدگاه
ترک بک ها

یک نظر بدهید

حمام خرم سلطانمرکز خرید آک مرکز