موزه هاى استانبول و جنبه ی گردشگری آن

شهر استانبول یکی از شهر های قدیمی و محبوب کشور ترکیه به شمار می رود و به همین دليل موزه های ‏متنوع و بناهای تاریخی فراوانی را در خود جای داده و سالانه گردشگران و توریست های زیادی برای بازدید از جاذبه های تاریخی استانبول به این شهر سفر می کنند.

موزه هنرهاى معاصر استانبول

موزه هنرهاى معاصر که به‌ عنوان یکی از مراکز جهانی هنر معاصر در دهه گذشته شناخته شده است. و در شهر استانبول ترکیه در سال ٢٠٠٤میلادی در محله بی اوغلوی و در زمینی به مساحت ٨٠٠٠مترمربع تاسيس شد.

اين موزه در كنار سواحل تنگه بسفر در محله كاراكوى واقع است در این موزه، از نقاشی مدرن، مجسمه‌سازی، عکاسی و دیگر گرایش های هنری که مورد توجه عموم در ترکیه است، دیده می‌شود.

و از جاذبه‌های گردشگری مهم در این کشور به شمار می‌رود در طبقه اول اين موزه يك نمايشگاه دائمى در سالن اصلى قرار دارد می‌توانید از فروشگاه‌ها، سینما و کتابخانه این موزه فوق‌العاده دیدن کنید و در طبقه دوم رستوران و مغازه براى خريد سرو غذا وجود دارد.

موزه پرا در استانبول

موزه پرا در استانبول

موزه پرا

موزه پرا استانبول که فاصله اندکی تا میدان تکسیم دارد و در منطقه بی اوغلو واقع شده است،موزه ای هنری و زیبا که در سال ٢٠٠٥میلادی تاسیس شده و کلکسیونی ارزشمند از آثار گذشتگان  را به نمایش گذاشته است.

اين موزه دو مجموعه دائمى و موقت دارد كه مجموعه دائمى شامل نقاشى هاى شرق ،وزنه ها و ترازو هاى اناتولى و كاشى و سراميك هاى تركى و یک قسمت عكس مستند است.

در اين موزه نمايشگاه هاى بين المللى و محلى برگزار مى شود .موزه نقاشی های زیبا و آثار هنرمندان مشهور جهان هم موجود می باشد، این موزه از جاذبه های گردشگری استانبول می باشد.

موزه مادام توسو

موزه مادام توسو

موزه مادام توسو

شايد تا به حال اسم موزه مادام توسو را شنيده ايد این موزه در سراسر جهان دارای شعبات مختلفی است که افراد بسیاری را به سمت خود مى كشد.

موزه ی مادام توسو در استانبول یکی از این شعبات  است که برای گردشگرانی که به شهر استانبول سفر می کنند به شدت جذاب و ديدنى است.

زیرا در آن مجسمه های آدم های معروف دنیا به نمایش گذاشته شده است،مجسمه های شخصيت هایی چون استيوجابز ،برد پيت ،انيشتين و رافئل نادال و …كه مى توانيد با آن ها عكس يادگارى هم بگيريد.

در اين موزه شخصيت هاى محبوبى از ٦دنياى موسيقى ،هنر ،فيلم ،ورزش،تاريخ و فرهنگ و سياست را خواهيد ديد كه در خيابان استقلال واقع است.

موزه معصوميت استانبول

موزه معصوميت استانبول اولين موزه اى است كه براساس رمان ساخته شده است. رمانی با همین عنوان که نویسنده‌اش، اورهان پاموک برنده جایزه نوبل ادبیات شده است.

داستان مرد ثروتمندى كه عاشق يك دختر فقير مى شود، در اين موزه مجموعه اى از آثار اين دو عاشق را مى توانيد مشاهده كنيد . عكس ها ،خاطرات و …در اختيار عموم قرار گرفته است.

نويسنده كتاب معصوميت اورهان پاموک ۶۰ ساله، اهل استانبول و از یک خانواده مرفه است که با خلق موزه معصومیت در یکی از کوچه‌های فرعی پشت خیابان استقلال در استانبول باعث شد تا رمان موزه‌ی معصومیت از سایر رمان‌هایش متفاوت تر باشد.

موزه معصومیت برگرفته از رمان

موزه معصومیت برگرفته از رمان

پست های توصیه شده
نمایش 1 دیدگاه
ترک بک ها

یک نظر بدهید

مساجد در اسانبول بخش دومتولد کودک در ترکیه