شهر کاپادوکیه با قدمت تاریخی و تفریحی در کشور ترکیه

شهرى مملو از بالن هاى رنگارنگ با قدمت تاریخی و تفریحی

كاپادوكيه نام منطقه اى در كشور تركيه و در مركز آناتولى و جنوب شرق آنكارا است که با منظره اى زيبا و آتشفشانى اين شهر قدمت تاريخى زيادى دارد.

و به هزاران سال قبل از ميلاد مسيح مربوط میشود. همچنین داراى يك شهر زيرزمينى با غار ها و قلعه هایی كه در دل كوه قرار دارند و اين منطقه بخاطر بالن سوارى بسيار معروف است.و با طبیعتی که دارد خواهان فراوانی دارد.

كاپادوكيه يكى از سه منطقه صخره اى در دنيا مى باشد و هر ساله توريست و گردشگران زيادى به اين مكان سفر مى كنند هر زمان كه به كاپادوكيه برويد مى توانيد بالن هاى رنگارنگ را در آسمان مشاهده كنيد.

كاپادوكيه علاوه برتفريحات زیاد و خوب آن ديدنى هاى بسيارى دارد. مانند دره سرخ ،كاپادوليه ،گورمه و شهر زير زمينى كايماكلى است .

دره سرخ با قدمت تاریخی و تفریحی

دره سرخ از آتش فشان های کوه های اطراف و بازمانده گدازه های مواد مذاب آن ها در طول زمان به جاى مانده است. فرسایش های خاکی و بادی باعث شده تا مناظر این دو دره همچون نقاشی برترین نقاش های تاریخ چشم نواز و دل چسب باشند و همین امر نشاندهنده ی قدمت تاریخی و تفریحی این محله شده است.

مردم این منطقه براى زيبا و جذاب شدن اقدام به كشت محصولات كرده اند و رنگ هاى زرد و نارنجى و سبزى درختان زيبايى اين دره را زيادتر كرده است و در ميان دو دره كليسا هاى مختلفى قرار دارد.

طبیعت زیبا و چشم نواز دره سرخ

       طبیعت زیبا و چشم نواز دره سرخ

 

شهرک صخره‌ای گورمه که دارای آثار تاريخى زيادى است و با توجه به قدمتی تاریخی آن، دو برابر جمعیت خود سالانه مسافر و گردشگر به این منطقه برای تفریح می آیند.

و از غارها و كليساها و جاهاى تاريخى و طبيعت آن لذت می برند و شاهد آسمانى پر از بالن هاى رنگى می شوند و بيشتر گردشگران به اين روستا سفر مى كنند که این بالن‌ها را هر روز صبح بر فراز روستا مشاهده کنند.

گورمه پارک

                    گورمه پارک

قدمت تاریخی شهر كايماكلى

شهر زير زمينى كايماكلى كه قدمت تاريخى زيادى دارد يكى از مناطق پرطرفدار و محبوب شهر كاپادويه است كه پر از جاذبه هاى تاريخى و ديدنى است در اين منطقه داراى خانه هاى زير زمينى است كه اتاق هاى خانه ها از طريق تونل بهم وصل هستند.همچنین از هشت طبقه تشکیل شده است که چهار طبقه‌ی آن به بازدید گردشگران اختصاص دارد.

از دیگر منطقه هاى زیبا و توریستی کاپادوکیه میتوان به کایسری ، سوگانلی، کاوسین و …. نام برد.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

گواهینامه ترکیه و تبدیل گواهینامه ایرانی به ترکرستوران های تاریخی در استانبول