تفاوت ويزا با پاسپورت چيست؟

معمولا گاهی اوقات سوالاتى در مورد اينكه تفاوت ويزا با پاسپورت در چيست؟آيا داشتن تنها پاسپورت كافى است و به ويزا نيازى نيست؟كدام كشورها نياز به ويزا دارند؟در اينجا تصميم گرفتيم فرق پاسپورت و ويزا را برای شما بازگو كنيم.

پاسپورت چيست و چه ويژگى هايى دارد

براى اينكه بتوانيم تفاوت ويزا با پاسپورت شهروندی را بدانيم اول بايد تعريفى از پاسپورت داشته باشيم پاسپورت سند معتبرى است كه اطلاعات شخصى در آن درج شده است و تابعيت و كشور هر فرد را نشان مى دهد.

نام فارسى پاسپورت همان رويداد است كه شما با همراه داشتن آن مى توانيد به كشورهاى خارجى سفر كنيد و نشان دهنده ی این است که شما مسافر هستید.

و نوعى شناسنامه بين المللى برای افراد تلقى مى شود و يكى از ويژگى هاى ويزا با پاسپورت اين است كه هر دو داراى تاريخ صدور و انقضا مى باشند.

اما اعتبارشان باهم متفاوت است و در برخى از كشور ها اعتبار پاسپورت ها نيز متفاوت است و بهتر است قبل از سفر به تاريخ انقضا پاسپورت دقت كنيد تا به مشكل بر نخوريد.

رنگ گذرنامه یکی از مهم ترین ویژگی های یک گذرنامه یا همان پاسپورت می باشد به عنوان مثال رنگ گذرنامه های ایرانی زرشکی می باشد که در بالای آن نشان رسمی جمهوری اسلامی ایران چاپ شده است.

پاسپورت تا هرجايى قابل اعتبار هستند كه اگر به همراه آن به كشورهايى كه قوانين و قراردادهايى بسته شده با كشور شما دارند سفر كنيد مى توانيد از طريق اعتبار پاسپورت تان به آسانى از گواهينامه كشور خودتان در آن كشور استفاده كنيد.

پاسپورت شهروندی نشاندهنده ی تابعیت کشور مورد نظر

  پاسپورت شهروندی نشاندهنده ی تابعیت کشور مورد نظر

ويزا چيست و چه ويژگى هايى دارد

در اينجا مى خواهيم تفاوت پاسپورت و ويزا را توضيح دهيم گاهى براى سفر كردن به يك كشور شما اجازه ورود به آن كشور را داريد و تنها با گذرنامه نمى توانيد وارد آن كشور شويد.

و نوع ويزا با هم فرق دارد و براى هر متقاضى متفاوت است: ويزاى تحصيلى ،ويزاى مهاجرتى ،ويزاى تجارى و … در ویزا شما دليل ورود به آن كشور و مدت زمان آن را بايد معين كنيد.

تا در مراجع قانونى آن كشور به ثبت برسد والبته تاييد مورد تقاضاى شما در ويزا مشخص شده تان نيز بايد قبل از هر چيزى به تاييد مراجع قانونى و مرتبط كشور مقصد برسد.

و شما بتوانيد به آن كشور سفر كنيد و اين بسته به نوع ويزا و هزينه هاى پرداختى شما دارد و نوع فعاليت شما در آن كشور نيز مى باشد.

به طور نمونه اگر شما به دريافت ويزاى تجارى اقدام كرده ايد بايد اثبات كنيد كه ميزان سرمايه ی لازم را داريد و  همچنین بايد ثابت كنيد كه شما مى توانيد يك توليد كننده در آن كشور باشيد.

هزينه هاى اين ويزا از دانشجويى بيشتر است و در ويزا دانشجويى شما چند ماه يا چندسال مشخص شده در آن كشور مى توانيد تحصيل كنيد و ويزاى توريستى يك نوع ويزاى ديگرى است براى ورود به كشورها كه براى تفريح و گشت گذار صادر مى شود و از دردسرهاى كمترى برخوردار است.

ویزا و انواع آن

                            ویزا و انواع آن

كدام كشورها براى ورد نياز به ويزا ندارند

يكى از سوال هاى رايج اين است كه براى وارد شدن به كدام یک از كشورها ويزا نياز نيست.برخى از كشورها براى سفر كردن به آن نياز به ويزا نيست و ميتوانيد تنها با پاسپورت به آن كشور سفر كنيد و مدت زمان معينى در آن كشور حضور داشته باشيد كشورهايى مانند هايتى ،سنت لوييسا ،مالديوز،اندونزى ،سرى لانكا و تايلند از این جمله كشورها هستند.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

رستوران هاى لوكس آنتالياهتل گورکنت در آنکارا