جاذبه هاى ديدنى جزیره بيوک آدا

جزیره بیوک آدا در كنار دریای مرمره واقع شده و با بیش از 5 کیلومتر مربع وسعت یکی از بزرگترین جزایر در استانبول می باشد. جزیره بیوک آدا دارای جاذبه های تاریخی و اماکن دیدنی متعددی است.

در اين جزيره هيچ گونه وسيله نقليه گازى رفت و آمد نمى كند و تنها با كالسكه و دوچرخه در اين جزيره تردد انجام مى شود و در فصل گرما و تابستان گردشگران و اهالى اين شهر به اين جزيره مى روند تا از محيط آرام و زیبا و هوای تمیز جزیره استفاده کنند و روزی عالی را داشته باشند.

اين جزيره داراى معمارى و طراحى خاصى است كه هيج جا ديده نمى شود. بیوک آدا با مكان هاى دیدنی و زیبايى های دل انگيزى که دارد یکی از جزایر نه گانه پرنس و از جاذبه های گردشگری استانبول محسوب میگردد.

این جزیره دارای خانه هایی ویلایی با باغچه های پر از گل و خیابان هایی تمیز است که برای گردشگران جالب و جذاب است در اين جزيره خبری از وسایل نقلیه موتوری نیست و اهالى اين منطقه و گردشگران برای تردد در این جزیره از دوچرخه و یا درشکه استفاده می کنند.

اين منطقه داراى مناظره ى زيبا و با آب و هواى پاكيزه است كه تماشا كردن معمارى تاريخى به سبك عثمانى خانه ها و ويلا ها در این جزیره خيلى لذت بخش است و علاوه برآن اين جزيره داراى جاذبه هاى ديدنى بسيارى است كه ما در این مطلب به شما معرفى خواهيم كرد.

بیوک آدا جزیره ای زیبا در ترکیه

بیوک آدا جزیره ای زیبا در ترکیه

كليساى ايه يورى

اين كليسا در سال1751 در اين جريزه ساخته شد و يكى از كليساهاى ارتدوكس باستانى است و امروزه يكى از جاذبه هاى ديدنى جزيره بيوك آدا به شمار مى رود كه براى رسيدن به اين كليسا با استفاده از درشكه به شهربازى اين جزيره رفته و مسير سربالايى را طى كرده تا به اين كليسا برسيد.

رستوران Yucetepe Kir Gazinosu

بعداز ديدن كليسا و زمانى كه احساس گرسنگى كرديد در كنار اين كليسا رستورانى با غذاها و نوشيدنى هاى خوشمزه وجود دارد. كه از جاذبه هاى ديدنى به حساب مى آيد كه نماى بسيار دل انگيز و شگفت انگيزى به جزيره دارد كه يكى از معروف ترين غذاهاى اين رستوران كوفته كله گنجشكى مى باشد كه داراى دسر و شيرينجات بسيار خوشمزه مى باشد.

يتيم خانه پرينكيپو

اگر طرفدار و علاقمند مكان هاى تاريخى هستيد حتما به اين مكان سرى بزنيد يك عمارت چوبى است كه قبلا به عنوان يتيم خانه مورد استفاده بود كه مساحت آن حدود 20هزار مترمربع است كه يكى از دومين بناهاى بزرگ جهان به شمار مى رود.

در اين عمارت آشپزخانه ،كتابخانه ،مدرسه ،اتاق كار و 206اتاق دارد كه معمارى طراحى اين يتيم خانه به دست معمار فرانسوى ساخته شده است كه به قرن نوزدهم ميلادى بر مى گردد و يكى از سازه هاو چوبى قديمى اروپايى مى باشد كه در آن بسيارى از كودكان سكونت داشتند.

جزیره ای بدون اتوموبیل

جزیره ای بدون اتوموبیل

ديگر مكان هاى ديدنى جزیره بيوک آدا

جزيره بيوك آدا در دوران بيزانس محل سكونت بسيارى از رهبران و اشراف زادگان بوده است اين جزيره داراى جاذبه هاى تاريخى بسيارى است.

و داراى جاذبه هاى كليساهايى Panagia، San Pacifico و Surp Astvadzadzin Verapolium كه مى توانيد ديدن كنيد و همچنین بازدید از عمارت‌هایی چون Con Pasa، Yelkencizade و Fabiato and Mizzi بسيار جذاب است.

سواحل جزیزه بيوک آدا

كسانيكه به شنا و طبيعت علاقه دارند سواحل زيادى در كنار اين جزيره وجود داردكه میتوان در آن ها تفريح و استراحت كرد و بسيارى از اين سواحل عمومى هستند.

و در روزهاى تابستان و گرما بسيار شلوغ و پر از ازدحام جمعيت است و در كنار اين سواحل رستوران ها و كافى شاب هاى مختلفى وجود دارد و غذاهاى دريايى لذت مى توانيد ميل كنيد و لذت ببريد.

چطور به بيوک آدا برويم

شما از كاباتاش می توانيد با استفاده از كشتى هاى مسافربرى كه به سمت اين جزيره حركت مى كنند استفاده كنيد و معمولا اين كشتى ها از 7صبح تا9شب در مسير رفت و برگشت فعاليت مى كنند.

پست های توصیه شده
نمایش 1 دیدگاه
ترک بک ها

یک نظر بدهید

هتل گورکنت در آنکارامرکز خرید استانبول