فستيوال هاى معروف تركيه

در كشور تركيه علاوه بر جاذبه هاى ديدنى و تاريخى و مناظر خيره كننده در اين كشور خانه ها و مكان هايى براى برگزارى مراسم و فستيوال هاى متعدد وجود دارد.كه تعداد زيادى از ان ها نقش مهمى در جذب گردشگرى داشته است.

در تركيه فستيوال هایی چون فستيوال موسيقى ، ورزشى، رويدادهاى خارج از خانه، رويدادهاى شبانه، فستيوال هاى فرهنگى و مذهبى و …برگزار مى شود.

علاوه بر فستيوال هاى داخلى فستيوال هاى خارجى نيز در شهرهاى بزرگ آنكارا، استانبول، آنتاليا و ازمير برگزار مى شود که ما در اينجا برخى از فستيوال ها را معرفى مى كنيم.

ازمير يكى از قديمى ترين فعاليت فستيوالى در كشور تركيه است كه به دليل نمايشگاه هاى جهانى داراى شهرتى است نمايشگاه ها توسطIZFAS  اداره و كنترل مى شود كه شركتى وابسته به شهردارى شهر ازمير است.

فستیوال رمضان

مهم ترين فستيوال ها در تركيه فستيوال هاى مذهبى مى باشد كه در اين ماه بيشتر مسلمانان روزه مى گيرند و اكثر رستوران ها تا قبل از افطار فعاليت نمى كنند و برخى منوى خود را كم مى كنند و برخى از رستوران ها ميزبان ميهمانان غير مسلمان هستند.

فستیوال و جشن های ماه رمضان در ترکیه

فستیوال و جشن های ماه رمضان در ترکیه

شب قدر

شب های قدر در ترکیه، مساجد را چراغانى میکنند و پر از ازدحام جمعيت میشود و مردم به راز و نياز و عبادت مى پردازند و در روز آخر رمضان مردم به زيارت اهل قبور مى روند و ديدار می كنند.

فستيوال قربان و شكر

اين عيد سه روز برگزار مى شود، بعد از تمام شدن ماه رمضان در عيد شكر خانواده ها به ديدار هم مى روند و شيرينى و آبنبات براى كودكان تهيه مى كنند.

عيد قربان چهار روز است، در اين عيد به نشانه ی اطمينان به حضرت ابراهيم به خدا و رسم و رسومات گوسفند قربانى مى كنند.در اين زمان مسافرت كردن كمى سخت مى شود چون به تعطيلات مى خورد و همه به سفر میپردازند.

مراسمات عید قربان در ترکیه

مراسمات عید قربان در ترکیه

فستيوال رقص

اين فستيوال ها در شهر ها و روستاهاى مختلف با جذابيت خاص برگزار مى شود.و بهترين رقص هاى محلى و تماشايى توسط بهترين گروه هاى رقص اجرا مى شود همچنین در اين فستيوال ها رقاص ها با لباسهاى سنتى به رقص مى پردازند.

فستيوال موسيقى

يكى ديگر از فستيوال هاى معروف كه در منطقه Gumusluk اجرا مى شود فستیوال موسیقی است.شركت در يك اركستر سمفونى يه انتخاب خوب براى گردشگران است كه نمايش ها و آهنگ ها و اجراهاى جديدى از تركيه و سرتاسر دنيا شامل مى شود اين فستيوال ها در خیابان استقلال در اواسط اوريل برگزار مى شود.

فستیوال موسیقی و راک

فستیوال موسیقی و راک

فستيوال Rock N Coke

يكی از مشهور ترين فستيوال ها، فستيوال راك تركيه مى باشد.اين فستيوال از سال 2003 مشغول به كار شده است و اسپانسر آن كوكاكولا مى باشد. در اين فستيوال هنرمندان بنامى از جاى جاى جهان چون Linkin Park، Muse و Limp Bizkit حضور دارند.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

معرفی پارک های استانبولمراسم عید قربان با بیماری کرونا