استقبال ترک ها از بر پايى مراسم عيد قربان با رعايت تمامى تدابير بهداشتی بیماری كرونا

رسم و رسومات عید قربان در ترکیه و بیماری کرونا

همانطور كه مى دانيم كشور تركيه به دليل مسلمان بودنش عيد قربان را يكى از اصلى ترين اعياد اين كشور میدانند و عيد قربان و عيد فطر يكى از مهم ترين عيد كشور تركيه مى باشد كه بسيار قابل اهميت و احترام است ولى امسال يكم متفاوت تر از سال هاى قبل در برگزاری این اعیاد عمل میکنند.

در كشور تركيه مردم در ايام عيد قربان خانه تكانى مى كنند و لباس هاى نو خريدارى مى كند و همانند ايرانى ها به ديد و بازديد مى روند.

رسم رسوم در تركيه اولين برنامه مردم در عيد قربان بازديد با خانواده هايى كه يكى از بستگان آنها در نزديكى عيد فوت كرده اند.

به گزارش خبرنگار در اين ايام عيد قربان تركيه، شهروندان ايرانى زيادى به اين كشور سفر مى كردند اما با بسته شدن مرزها محروم شدند اميد است با از بين رفتن كرونا مجددا پاى گردشگران ايرانى به اين كشور باز شود و با بسته شدن مرزها از اسفند ماه سال گذشته مردم را غالفلگیر كرده است و شرايط نامناسبى براى افراد ايجاد كرد و اميدواريم با تلاش و سعى مقامات ايران و تركيه بزودى مرز دوكشور بازگشايى شود.

تفاوت برگزاری اعیاد در زمان شیوع بیماری کرونا

به گزارش خبر گزارى تركيه:

با توجه به شيوع بيمارى كرونا در سراسر دنيا امسال برگزارى مراسم ها و عيد ها متفاوت تر است.

يكى از مهمترين اعياد،عيدقربان است.كه براى مردمان كشور تركيه بسيار ارزشمند است كه همه ساله در اين كشور به مدت 10روز جشن گرفته مى شود و گردشگران زيادى در اين ايام به اين كشور سفر مى كنند و امسال گردشگران ايرانى از اين حضور به دليل بسته بودن مرزها بى بهره ماندند.

كشور تركيه هرسال از هفته ها قبل شروع به چراغانى و خانه تكانى و پختن غذا و شيرينى هاى مخصوص براى بهتر برگزار شدن عيد قربان اقدام میکنند.

ولى امسال باوجود بيمارى كرونا آمادگی های قبل از عید قربان محدود تر شده است و مردم متفاوت تر از آداب گذشته براى اين جشن آماده شدند و با رعايت بهداشت به استقبال عيد قربان رفتند.

برگزاری نماز عید قربان با رعایت پروتکل های بهداشتی

برگزاری نماز عید قربان با رعایت پروتکل های بهداشتی

اعلام وزير بهداشت تركيه در رابطه با پیامدهای بهداشتی بیماری کرونا در برگزاری اعیاد

وزیر بهداشت ترکیه در طی سخنرانی اعلام کردند که شهروندان با رعايت بهداشت اين مراسم را برگزار كنند. لازم به ذكر است كشور تركيه در پيشگيرى اين بيمارى نسبت به کشورهای دیگر بسيار موفق بوده است و در كاهش بيمارى و مرگ و مير بسيار  چمشگير بوده است.

فخرالدين كوجا،با توجه به كاهش بيمارى كرونا و روش هاى پيشگيرى آن در عيد قربان گفت :نماز عيد قربان با رعايت فاصله و در فضاى باز مساجد برگزار شود و افراد در هنگام ذبح قربانى و توزيع گوشت بيشتر اصول بهداشتى را رعايت كنند.

وى فرمودند افراد بالاى 65سال و بيمار در طول عيد قربان به ديد و بازديد نرود و با افراد در تماس نباشد و همچنين توصیه کردند از برگزارى مراسم هاى پرجمعيت و شلوغ خوددارى كنند و ديد و بازديد ها را محدود کنند  و حدالمكان از طريق تلفن انجام شود.

فخرالدين كوجا اعلام كرد :كاهش مبتلايان در روز به زير 1000نفر رسيده است و اين عامل سبب شده است كه با اين بيمارى مبارزه كرد و تعداد مبتلايان روزانه به كرونا با بهبوديافتگان برابر است.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

فستیوال و جشن ها در ترکیهبهترين روف کافه و رستوران ها در استانبول