راهنماى خريد در استانبول

در استانبول بازارها، خیابان های پر از مغازه و بوتیک های متنوع و مراکز خرید متعدد وجود دارد.این شهر یکی از مكان ها براى عاشقان خريددر دنيا است.شهرى كه ميزبان بيشترين گردشگران دركشور خود است و سالانه مسافران زيادى به اين كشور سفر مى كنند.

بازارهای استانبول

بازارهای استانبول

در استانبول چه چيزهايى بخريم

به دليل شرايط پيش آمده بازارهاى بين المللى و برندهاى مشهور تخفيفات ويژه اى برخوردار است. در استانبول بهترين مراكز خريد و برندها مطرح دنيا وجود دارد.

در استانبول بهترين سوغات خريد لباس مى باشد، چه برند داخلى چه خارجى. يك نكته را به ياد داشته باشيد كه از بازارهاى استانبول خريد ادويه جات و خوراكى هاى خوشمزه و نيز قهوه ترك را از دست ندهيد.

بازار بزرگ برای خرید در  استانبول

يكى از مهمترين جاذبه هاى گردشگرى استانبول بازار بزرگ يا همان كاپالى چارشى است كه داراى ٤هزار مغازه مى باشد.اجناس مختلفى در اين بازار به فروش مى رسد. از ادويه جات و خوراكى ها گرفته تا فرش و چرم و طلا و نقره و صنايع دستى، سوغاتى كه مى توان از اين بازار تهيه و خريدارى كرد و در كنار اين بازار، بازار بزرگ مصرى ها قرار دارد كه مى توانيد سرى به آنجا هم بزنيد.

بازار هاى خيابانى

اين بازار ها در روزهاى هفته در محله هاى مختلف برپا مى شود مثلا شنبه در محله بشيكتاش ،سه شنبه در كاديكوى و پنجشنبه در اورتاكوى كه بسيار جذاب هستند.اهالى و مردم محلى از اين بازارها خريدهاى روزمره ی خود را انجام مى دهند.

مراكز خريد در استانبول

وجود مراكز خرید متعدد در شهر استانبول، اين شهر را تبدیل به يكى از مكانهاى بهشتى براى عاشقان خريد  کرده است كه بيشتر٢٠٠ مراكز خريد شيك و مدرن در اين شهر وجود دارد.

برخى از مركز های خرید جز بهترين مراكز در تمام اروپا هستند، و در تمام مختلف شهر اين مركز ها واقع شده اند. بهترين مركز هاى خريد كه مى توان نام برد شامل مركز خريد كانيون، متروسيتى، ايستنيه پارك، ماسلاك، اكمركز و جواهير كه علاوه بر خريد مى توان از امكانات تفريحى و رستوران هاو كافه هاى متعدد آن ها استفاده كرد و لذت برد.همچنين در مركز خريد يك مجموعه سينما، سالن بولينگ و پارك بازى سرپوشيده كودكان و …وجود دارد.

محله ها و مناطق محبوب براى خريد در استانبول

سلطان احمد و اطراف آن

در اين محله هنرمندان صنايع دست ساز خود را به نمايش مى گذارند. اين محله حال و هواى عثمانى و تاریخی دارد و در اين مكان بازار محبوب اراستا قرار دارد.

و نيز چندين فروشگاه معروف جواهرات، صنايع دستى، لوازم سفالى و فرش وجود دارد همچنین در اين محله كتابفروشى هاى قديمى به چشم مى خورد كه اگر طرفدار كتاب هستيد مى توانيد به سراغشان برويد.

مراکز خرید در نقاط مختلف استانبول

مراکز خرید در نقاط مختلف استانبول

تكسيم و اطراف آن

يكى از بهترين مكان ها براى خريد در استانبول تكسيم مى باشد كه داراى چندين فروشگاه و بوتيك با برندهاى مختلف است كه مى توانيد از آن ها خريد كنيد.

اين خيابان قدمت زيادى دارد و در زمان های قبل ساختمانهای بسيار زياد به سبك نئو كلاسيك به چشم مى خورد كه امروزه تمام ساختمان ها بازسازى شده و فروشگاه هاى مختلفى در خود جاى داده اند.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

بهترين روف کافه و رستوران ها در استانبولخرید از خیابان بغداد در استانبول