گردش در خيابان بغداد استانبول

يكى ازمعروفترين و محبوبترين خيابان هاى استانبول خيابان بغداد است كه يك مكان مناسب براى افراد محلى و هم گردشگران خارجى مى باشد.

این خیابان داراى كافه هاى لوكس، رستوران هاى محلى و بين المللى، مراكز خريد و برندهاى مختلف، بوتيكهاى متنوع، امكانات تفريحى و شبانه بسيار زياد و سرگرم كننده اى است.

يك خيابان يطرفه طولانى كه در بخش آسيايى قرار دارد و داراى طولى به معادل ٩كيلومتر است و از محله بوستانچى شروع شده تا محله گازتپه در منطقه كاديكوى ادامه دارد.

اين خيابان موازى با ساحل درياى مرمره است و اطراف خيابان محل سكونت افراد محلى است و عمارت هاى بى نظيری در خيابان ها به چشم مى خورد.

شب های روشن خیابان بغداد در استانبول

    شب های روشن خیابان بغداد در استانبول

تاريخچه خيابان بغداد

اين خيابان به عنوان جاده اى براى ارتباط ميان قسطنطنيه و آناتولى در دوره بيزانس و عثمانى بوجود آمده است كه از اين جاده به عنوان اهداف تجارى و نظامى استفاده مى شد.

كه بعد از باز پس گيرى اين شهر توسط سلطان مراد چهارم در سال ١٦٣٨بنام بغداد نامگذارى شد و در دوره ى عثمانى چشمه ها و نماز خانه هايى در خيابان براى مسافران كه خارج و وارد شهر مى شدند تاسيس شده بود.

بعدها در زمان سلطان عبدالحميد دوم بعضى از مقامات و بازرگانان پولدار براى اينكه به كاخ سلطان نزديك باشند زمين هاى اطراف خيابان ها را خريدارى كردند و خانه ها و عمارت هاى لوكس و شيك ساختند كه هنوز برخى از آنها پابرجاست.

در حال حاضر اين خيابان هر سال مكان رژه فرهنگى در روز بيست و نهم اكتبر است و مركز برگزارى مراسم هاى اجتماعى و جشن ها است.

قبل از شروع جنگ جهانى اول سطح خيابان سنگفرش بود كه براى رفت و آمد از كالسكه استفاده مى شد و در دهه ١٩٦٠خانواده هاى پولدار اين شهر از منطقه هاى اطراف خيابان براى تفريحات تابستانى استفاده مى كردند.

امكانات خريد و معامله

خيابان بغداد به عنوان چهارمين خيابان عالى براى خريد در جهان شناخته شده است و بهترين بازارها را دارد و فروشگاه هاى متعددى در اين خيابان وجود دارد كه در تمام روز باز هستند و كالاها و اجناس مختلفى را جهت ارائه به مردم دارند. اين خيابان همانند خيابان استقلال است اما با معماری مدرن تر و شيكتر طراحی شده اند.

اگر شما هم قصد خرید ملک در استانبول را دارید و میخواهید در خیابانی شیک و مدرن زندگی کنید میتوانید خیابان بغداد و خانه های لوکسشان را انتخاب کنید.

خوردن غذاهای لذیذ در خیابان بغداد استانبول

خيابان بغداد پر از رستوران ها و كافه است كه خوراكى هاى خوشمزه و بى نظيرى ارائه مى دهند و يكى از معروفترين كافه ها، كافه Cadde است كه يك مكان آرام و دوست داشتنى و خوراكى هاى خوشمزه اى دارد.

كافه  Bistro33 داراى منویی از انواع غذاهاى لذيذ و خوشمزه چون پيتزا ،پاستا،گوشت و غذاهاى دريايى است كه فضاى بى نظير و دنجى دارد و داراى تزيينات چوبى و زيباست و مكانى مناسب براى دورهمى مى باشد.

كافه رستوران Divan pastanesi يك مكان عالى براى صرف قهوه و انواع نوشيدنى ها، دسرها،كتاب خواندن و دورهمى با دوستان تبديل شده است و اين كافه بهترين كيك ها و بستنى ها را دارد.

رستوران های عالی در خیابان بغداد

        رستوران های عالی در خیابان بغداد

رفت و آمد در خیابان بغداد استانبول

يك عادت فرهنگى در خيابان بغداد خودنمايى مردان ثروتمند جوان با ماشين هاى وارداتى در خيابان ها است كه با يكديگر كورس مى گذارند و مردم تماشا مى كنند.

در اين خيابان دسترسى به اتوبوس ،تاكسى و مترو وجد دارد و نيز كشتى هاى مسافربرى براى جابجا كردن مسافران از بخش آسيايى به اروپايى است.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

خاص ترين فروشگاه هاى استانبولمركز خريد آستوريا استانبول