كتابخانه در استانبول براى پژوهش علمى

استانبول يكى از بهترين شهرهاى تركيه براى مسافرت بين گردشگران مى باشد و اين شهر داراى تفريحات توصيف نشدنى است و نيز مى شود به جستجوى منابع مهم علمى رفت و تحقيقات و پژوهش هاى مختلف انجام داد.

در اين مطلب مى خواهيم معروفترين كتابخانه هاى شهر را كه امكان دسترسى به آنها و استفاده از منابعشان را داريد بشناسيد. ٦كتابخانه عالى براى انواع تحقيقات دانشگاهى، سندپژوهى ها، ماجراجويى هاى تاريخى و همينطور كنجكاوى هاى جذاب را خدممتان معرفى كنيم.

پژوهش در کتابخانه های استانبول

     پژوهش در کتابخانه های استانبول

 کتابخانه Salt Galata در استانبول

در اين كتابخانه دو طبقه از كتاب هاى تركى، فرانسوى و انگليسى در دسترس است كتابخانه اى كه داراى فضاى بيرونى و داخلى زيبا و عالى كه پژوهش را برای شما خاطره ساز مى كند.

در اين كتابخانه گالرى هنرى نيز وجود دارد كه مى توانيد از آن نيز ديدن كنيد و همچنين اينترنت با سرعت بالا براى كاربران وجود داردکه یک مزيت عالى به حساب مى آيد و داراى يك كافه و يك كتابفروشى است كه هنگام گرسنه شدن مى توانيد از اين كافه ها استفاده كنيد.

کتابخانه های برتر استانبول

کتابخانه های برتر استانبول

معرفی کتابخانه در استانبول

creative industries The vitali hakko

این کتابخانه در استانبول و در قسمت آسيايى و يك مركز مد Vakko كتابخانه اى وجود دارد كه در آن تعداد زيادى كتاب هاى هنرى به زبان هاى گوناگون وجود دارد.

اين كتابخانه در يك مكان مدرن قرار دارد كه هنر پژوهان زيادى به آن جا سر مى زنند. در اين كتابخانه كتابهايى از معمارى، عكاسى، سينما و …را مى توان پيدا كرد و طراحان مد و لباس به اين كتابخانه مراجعه مى كنند چون مى توانند بروز ترين مد و طراحى لباس را الگو بردارى كنند.

کتابخانه هایی با کتاب در زمینه های مختلف

کتابخانه هایی با کتاب در زمینه های مختلف

American research institude in turkey

اگر مى خواهيد با فرهنگ و تاريخ تركيه بيشتر آشنا شويد و منابع غنى در رابطه با تركيه به زبان انگليسى را به راحتى دست بيابيد مى توانيد به اين مركز سرى بزنيد و برخى از منابعش را مى توانيد از طريق اينترنت بيابيد و براى دسترسى راحت به منابع ديگر بايد به موسسه مراجعه كرد كه بيش از ١٤هزار جلد كتاب مختلف درباره تاريخ، فرهنگ، هنر و معمارى و اقتصاد تركيه در اين مجموعه به زبان انگليسى وجود دارد.

Ataturk kitapligi

اين كتابخانه يكى از بهترين و جذابترين كتابخانه هاى استانبول به حساب مى آيد كه داراى پنجره هاى زياد با نمايى فوق العاده به تنگه بسفر كه بيشتر كتاب هاى اين كتابخانه به زبان تركى است و يك منبع مهم در تركيه براى نگهدارى منابع تصويرى در استانبول بشمار مى رود.

مطبوعات تركيه در اين كتابخانه در دسترس است كه مى توان سير رويداد هاى اجتماعى مردمان را در اين منطقه مطالعه كرد ساختمان اين كتابخانه قدمت زيادى دارد كه از سال ١٩٣٩ميلادى به يك كتابخانه شهرى بدل شده است.

Ahmet hamdi tanpinar

در كاخ توپكاپى يك كتابخانه در يك فضاى عالى قرار دارد كه به يكى از نويسندگان معروف شهر استانبول تعلق دارد كتابخانه اى كه در آن با ادبيات غنى تركى آشنا شويد و سفر نامه گوناگونى درباره استانبول مى توانيد بخوانيد كه داراى فضاى بسيار عالى است و بيش از ٨هزار جلد كتاب در اين كتابخانه وجود دارد و مى تواند اطلاعات مفيدى در اختيارتان بگذارد.

Beyazit state

يكى از قديمى ترين و بهترين كتابخانه هاى استانبول بشمار مى رود كه در سال ١٨٨٤ميلادى ساخته شده است در اين كتابخانه كتابهاى قديمى تركيه يافت مى شود و همچنين كتاب هاى امروزى وجود دارد.

در اين كتابخانه مى توان كتابهاى فارسى و عربى را پيدا كرد و از نظر سندپژوهشى اين كتابخانه يكى از اصلى ترين كتابخانه هاى استانبول به حساب مى آيد كه مراجعه كنندگان زيادى به آن جا سر مى زنند. اگر به دنبال نسخه هاى قديمى كتابهاى ايرانى هستيد ما به شما اين كتابخانه را پيشنهاد مى كنيم.

اگر شما هم خواهان پژوهش در کشورهای مختلف از جمله ترکیه را دارید و مسلط به زبان ترکی نیستید و احتیاج به مترجم زبان ترکی دارید میتوانید از خدمات دارلترجمه ی گلوبال کادرو استفاده کنید و به آسانی به این کتابخانه ها مراجعه کنید.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

معرفى رستوران مشهور نصرت در استانبولجزایر پرنس و دیدنی های آن