راهنماى گردش در بيوک آدا استانبول

يكى از بزرگترين جزيره ها در استانبول جزيره بيوك آدا است كه در ٥كيلومترى شهر استانبول قرار دارد. در اين جزيره جاهاى ديدنى و فرهنگى و تاريخى زيادى وجود دارد که مى توانيد به گشت و گذار بپردازيد و كارهاى زيادى انجام دهيد.

از خوردن كوفته هاى تركى با منظره ايا يورگى لذت ببريد

براى رفتن به اين تپه زيبا بايد ٣كيلومتر ركاب بزنيد و نيم ساعت بايد بالا برويد و يك رستوران خانوادگى Gazinosu Yucetepe kır وجود دارد كه در كنار كليسا واقع شده است. در اين رستوران كوفته هاى لذيذ و خوشمزه را میتوانید امتحان کنید و در منوى آن دلمه برگ نيز وجود دارد.

سواحل زیبای بیوک آدا

سواحل زیبای بیوک آدا

تماشاى غروب افتاب از ايا يورگى

شما مى توانيد منظره ى شگفت انگيز و رويايى غروب بويوك آدا را از بلنداى ايايورگى تماشا كنيد و منظره ى صخره هاى پشت رستوران بسيار ديدنى و زيبا است.

در بیوک آدا، تراس رستوران Eskibag غذا بخوريد

در كنار ساحل ده ها رستوران كنار ساحلى وجود دارد اين رستوران در لبه صخره قرار دارد و داراى يك منوى ساده است و غذاهاى محلى خوشمزه اى را ارائه مى دهد که ويو بسيار ديدنى و تماشايى دارد.

خوردن بستنى سنتى

در اين منطقه بستنى هاى سنتى قيفى يونس بسيار معروف است كه با تازه ترين ميوه ها تهيه مى شود. اين بستنى فروشى توسط اعضاى خانواده اداره مى شود و بستنى ها از جذابيت خاصى برخورددارند و بعضى وقت ها آن را به صورت گل سرخ در می آورند. در اين مكان ها وافل هاى خوشمزه نيز به فروش مى رسد.

ديدنى ترين نقاط در بيوك آدا

با درشكه يا دوچرخه مى توانيد از همه جاى جزيره ديدن كنيد و در همه جاى جزيره بناهاى تاريخى زيادى وجود دارد و پر از عمارت ها و ويلاى ساحلى است.

بطورى كه با كشتى كه از جلوى ساحل رد مى شويد آن را مى بينيد هتل هاى SplendidوAnatolian club بهترين هتل هاى اين منطقه هستند در منطقه ناظم زيباترين وقديمى ترين عمارت ها وجود دارد و نويسندگان برجسته تركيه در خيابان YIlmaz Turk سكونت دارند.

طبیعت زیبای جزیره بیوک آدا

طبیعت زیبای جزیره بیوک آدا

جاده به سمت جنگل

در اين مسير يتيم خانه يونانى كه دومين بناى بزرگ اروپا را در جاده ى صومعه قرار دارد را میتوان ديد که اين بناها متروكه است و سال ها خالى مانده و اين يتيم خانه يكى از هفت مكان ميراث فرهنگى در اروپا است و در حال حاضر بازسازى مى شود.

منطقه مادن

مسجد حميديه و عمارت مزيكى در اين منطقه واقع است كه از اين هتل و عمارت براى ضبط فيلم استفاده مى شود و خانه تروتسكى سياستمدار مشهور روسى در اين مكان قرار دارد که سال ها خالى و متروكه است و داخل آن قابل بازديد مي باشد و نماى بيرونى آن تماشايى است.

موزه  آدالار Adalar

اين موزه ١٠دقيقه تاريخچه كاملى از شكل گيرى اين جزاير را به نمايش مى گذارند و ورودى اين موزه ٥تا ٣لير مى باشد. به جز روز دوشنبه همه روزه میتوانید از آن دیدن کنید.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

كتابخانه در استانبول براى پژوهش علمىسرويس ibbWiFi