سرويس ibbWiFi،اينترنت واى فاى رايگان در استانبول

يكى از دغدغه هاى مسافران در سفر اينترنت همراه با سرعت است با اينكه در بيشتر رستوران ها و هتل ها و مراكز خريد اينترنت رايگان وجود دارد ولى در بيرون از اين مكان ها و جاهايى كه وقت مى گذارنيد وجود اينترنت به شما كمك مى كند و روش هايى براى داشتن اينترنت وجود دارد به طور مثال با استفاده از سيم كارت هاى اعتبارى ترك. اما با اين حال دولت تركيه براى رفاه حال شهروندان با كمك شهردارى سرويس هايى فعال كردند. و در قسمتهايى از شهر به صورت واى فاى به اينترنت وصل مى شود در اينجا نگاهى به اين سرويس ها و چگونگى استفاده از آن ها مى پردازيم.

وای فای رایگان در ترکیه

              وای فای رایگان در ترکیه

سرويس ibbWiFi

شهردارى استانبول در سال ٢٠١٣اقدام به پايه گذارى يك سرويس رايگان عمومى كرد و اين سرويس را از سال ٢٠١٤در اختيار عموم قرار داد و در بيشتر نقاط استانبول فعال است و همه مى توانند از ان استفاده كنند و اين سرويس در پارك ها و استاديوم ها و باغ ها فعال است و اين سرويس رايگان است

چگونه از سرويس ibbWiFiاستفاده كنيم

براى استفاده از اين سرويس بايد مراحلى را طى كرد و در يك مكان عمومى بدون پسوورد مى توان وارد شد. هر صفحه كه باز مى شود يك صفحه ثبت نام دارد كه بايد اطلاعات را وارد كنيد و در روى دكمه kayit ol را زده و اطلاعات را وارد كنيد و بعد مشخصات را وارد كرده و يك رمز به صورت اس ام اس برايتان ارسال مى شود كه بايد به عنوان تاييد وارد كنيد بعد از آن فعال مى شود.

اینترنت عمومی در ترکیه

                اینترنت عمومی در ترکیه

محدوديت ها و شرايط استفاده از ibbwifi

قبلا شرايط استفاده از اينترنت ١گيگابايت بود كه بعد ها به صورت روزانه ٢ساعت در روز است و بدون محدوديت مى توان استفاده كرد. مى توانيد از آدرس http://sehirharitasi.ibb.gov.tr/ زير از نزديكترين مكان جهت استفاده از اين سرويس باخبر شويد و اپليكيشن ibbwifi روى گوگل پلى قابل دانلود است.

مواردى كه باید در مورد ibbwifi

با استفاده از اين سرويس مى توانيد بدون محدوديت به اينترنت وصل شويد.

امكان قطع شدن و مشكلات اتصال در ساعات شلوغ است.

در بعضى جاها و وسايل نقليه عمومى مثل اتوبوس ها و مترو ها در دسترس است.

محدوديت استفاده از اين سرويس نسبت به تعداد خطهاى تلفن است اگر همراه شما كشى با گوشى يا خط ديگرى هست مى تواند با شما به اينترنت وصل شود.

راه هاى ديگر كه مى توانيد به وسيله آن هادر سفر به اينترنت متصل شويد.

اگر مى خواهيد هميشه اينترنت در دسترس داشته باشيد حتما يك سيمكارت تهيه كنيد كه با تهيه سيمكارت ١٢گيگ اينترنت رايگان به مبلغ ٨٩لير خريدارى كتيد براى خريد اين سيمكارت ها با در دست داشتن پاسپورت به اپراتور تركسل مراجعه كرده و خريدارى كنيد.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

جزایر پرنس و دیدنی های آننكات جالبى كه در مورد برج گالاتا بايد بدانيد.