نكات جالبى كه در مورد برج گالاتا بايد بدانيد.

برج گالاتا در قلب استانبول قرار دارد برجى كه از آن مى توان تمام شهر را تماشا كرد اين جاذبه ديدنى در ميدان استقلال قرار دارد كه يكى از پرترددترين منطقه هاى شهر استانبول است و گردشگران زيادى به اين منطقه مى آيند و فروشگاه ها و مراكز خريد زيادى در اين منطقه وجود دارد و روزانه صدها نفر از اين برج بازديد مى كنند اما نكاتى در مورد اين برج وجود دارد كه بايد قبل از ديدن در موردشان اطلاعات داشته باشيد.

نمای زیبای برج گالاتا

             نمای زیبای برج گالاتا

تاريخچه اى از برج گالاتا

اين برج در سال ١٣٤٨ميلادى در شهر گالاتا افتتاح شده است و داراى ٦٩متر ارتفاع است که بعد از بيش از ٦و نيم قرن ديواره هاى شهر جابجا شده و برج گالاتا جزو خاك استانبول به شمار مى رود اين برج در آن زمان جزیی از ديوار محافظ شهر بود كه به آن لقب برج مسيح داده بودند.

برج گالاتا در گذشته براى چه كارى استفاده مى شده ؟

در گذشته از اين برج رومى ها، ونيزيايى ها و ترك هاى عثمانى هركدام استفاده هاى مختلفى داشتند.يك برج دفاعى در نزديك به ديوار شهر بود كه از آن براى محافظت شهر استفاده مى شد كه بعد از تصرف منطقه سلطان سليمان از آنجا به عنوان زندان استفاده مى كردند.

در سال ١٧٠٠از اين برح به عنوان برج آتش استفاده مى كردند جالب است بدانيد بعدها برج آتش گرفت و دوباره مورد بازسازى قرار گرفت و به يكى از جاذبه هاى گردشگرى تبديل شد.

براى چه به برج گالاتا برويم ؟

اين برج داراى ١١طبقه است كه شما مى توانيد از طريق آسانسور به اين طبقان برويد اين برج نماى ديدنى به شهر استانبول دارد و تنگه بسفر قابل مشاهده است.

همچنین رستوران هايى با منظره اى زيبا رو به شهر دارد كه مى توانيد در اين رستوران ها غذا ميل كنيد و لذت ببريد و ديدن ناقوس برج كه در موزه به نمايش گذاشته شده است بسيار دل انگيز است. در منطقه اى كه برج گالاتا وجود دارد جاذبه هاى ديدنى متنوعى وجود دارد.

بليط ورودى به برج گالاتا

هزينه ورودى برج گالاتا ٣٥لير مى باشد چيزى حدود ٧دلار

چطور به برج گالاتا برويم

بهترين راه رسيدن به اين برج استفاده از مترو است كه در نزديكى برج در ايستگاه شيشانه پياده شده و با كمى پياده روى به اين برج مى رسيد همچنين با استفاده از اتوبوس هم مى توانيد در ايستگاه شيشانه پياده شويد و پياده روى كنيد تا به برج برسيد.

هتل هاى نزديك به برج گالاتا

هتل هاى زيادى در نزديكى اين برج قرار دارندازجمله walton hotelsو Galata hotel ،Anemon Galata hotel

پست های توصیه شده
نمایش 1 دیدگاه
ترک بک ها

یک نظر بدهید

سرويس ibbWiFiوركشاپ جذاب مرمركارى در استانبول