غذاهاى تركى مناسب هر ذائقه در استانبول

استانبول شهرى توريستى و پراز جاذبه ها و بناهاى تاريخى و ديدنى، شهرى كه تنگه بسفر و زيبايى تاريخى اطراف را به گردشگران نمايان مى كند و يكى از مقصدهاى پر رفت و آمد گردشگرى به حساب مى آيد..

و بايد به این شهر سفر كرد و به گشت و گذار پرداخت. شهرى پر از تنوع غذايى با بهترين سرآشپزان دنيا و لذيذترين غذاها را براى ميهمانان طبخ مى كند.

شهرى كه اگر گياهخوار هستيد تنوع غذايى بسيار و اگر گوشت خوار هستيد غذاهاى خوش خوراك برايتان در نظر گرفته شده است و در سفر نسبت به سليقه و ذائقه خود مى توانيد غذا انتخاب كنيد و ميل نماييد.

   غذاهای دریایی متنوع در خیابان های استانبول

اگر علاقمند غذاهاى دريايى هستيد بهترين ها در انتظار شماست

در كنار تنگه بسفر كه يكى از مهمترين جاذبه هاى استانبول بشمار مى رود رستوران هاى متنوعى وجود دارد كه انواع ماهى، صدف، ميگو ها و خرچنگ ها و ..سرو مى شود.

رستوران هايى كه فضاى داخلى و بيرونى بى نظيری دارند. ميديه دلما يكى از غذاهاى معروف اين كشور است كه اين غذا را در همه جاى شهر مى توانيد بيابيد، غذايى كه وسط صدف را پر از برنج و ادويه هاى تند كرده اند.

ماهى هاى شكم پر اين شهر بسيار مشهور هستند و يك غذاى دريايى عالى بنام هامسى كه با روش عالى طبخ مى شود و بسيار لذيذ است مى توانيد سفارش دهيد و لذت ببريد.

اگر طرفدار كباب هستيد استانبول شهر كباب است

دونر كباب يكى از معروفترين غذاهاى شهر تركيه است و ترك ها در طبخ آن بسيار مهارت دارند که در استانبول رستوران هاى زيادى وجود دارد و در منوى آن فقط كباب وجود دارد.

رستوران هاى سنتى و مدرن رستوران هايى كه زبانزد هستند و بين گردشگران بسيار محبوبيت دارند و براى افرادى كه گوشتخوار هستند علاوه بر دونر كباب مى توانيد شيش كباب، چوپ شيش، على ناريك و ..سفارش دهيد.

كباب هاى متفاوت و خاصى در اين شهر وجود دارد مانند پاتليچانى كباب كه گوشت و بادمجان را سيخ مى كشند و بعد از كبابى كردن به روغن زيتون آغشته مى كنند كه يكى از معروفترين كباب هاى اين شهر مى باشد.

                       پاتليچانى كباب

اگر اهل غذاهاى سالم هستيد به رستوران ارگانيك سرى بزنيد

اگر به دنبال غذاهاى سالم هستيد به رستوران ارگانيك برويد رستورانى كه از مواد اوليه تازه و ارگانيك غذاها طبخ مى شود و طعم لذيذ و دلچسب دارد که غذاهاى اين رستوران گران هستند.

و به همين دليل تعداد اين رستوران ها محدود است اگر در پرداخت هزينه مشكلى نداريد حتما از اين رستوران ها غذا تهيه كنيد.

رستوران هاى چينى براى ذائقه هاى شرق آسيايى

اگر در سفر خود به استانبول مى خواهيد غذاهاى چينى را امتحان كنيد و لذت ببريد به رستوران هاى چينى برويد كه انواع غذاهاى چينى با طبخ شرق آسيايى براى ميهمانان ارائه مى دهد.

غذاهاى اين رستوران ها گران نيستند و در فضاى عالى غذاها سرو مى شود در رستوران شرق آسيايى در استانبول فقط به چينى ها اختصاص ندارد شما مى توانيد رستوران هاى كره اى نيز بيابيد.

        رستوران های چینی با غذاهای متنوع

غذاهاى ايتاليايى مخصوص طرفداران پيتزا

پيتزا مثل گذشته تنها يك غذاى ايتاليايى نيست بلكه يك غذاى جهانى است غذايى كه در همه جاى دنيا و رستوران ها يافت مى شود و در انواع مختلف طبخ مى شود و نسبت به ذائقه و سليقه مى توانيد سفارش دهيد.

اگر در سفر به استانبول هوس پيتزا كرديد حتما به رستوران هاى ايتاليايى برويد در اين رستوران ها انواع پيتزاها و پاستاها سرو مى شود.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

سفرى عاشقانه به استانبول در روز ولنتاين