از بازار بزرگ استانبول چه چيزهايى بخريم ؟

بازار بزرگ استانبول همانند اسمش بسيار بزرگ و پراز مغازه هاى مختلف می باشد. از مغازه هاى زيورآلات تا دمنوش های مختلف و چاى فروشان که بوى خوشى سرمستی آدم میشود را دارد.

بازار بزرگ يكى از اصلى ترين جاذبه هاى گردشگرى است که اگر تصميم به خريد داريد بايد بدانيد چه چيزهايى مى خواهيد بخريد.

سراميك

بعد از بازديد از ايا صوفيه و سراميك هاى زيباى بكار رفته در اين بنا كه بسيار لذت بخش است مى توانيد چند ظرف سراميكى خريدارى كنيد و سوغاتى بخريد در اين بازار مغازه هاى زيادى سراميك فروشى وجود دارد كه سبك سنتى و تركى دارد و بصورت پياله و ليوان و بشقاب و مجسمه هاى زيبا بفروش مى رسد.

               خرید لامپ های رنگی زیبا

خرید لامپ هاى تركى از بازار بزرگ

لامپ هاى رنگى و زيبا از تزيينات رايج در استانبول است كه بهترين نوع و شكل آن را مى توانيد از اين بازار خريدارى كنيد. لامپ هايى با طرح هاى مختلف و زيبا كه بفروش مى رسد كه میتوانيد خريدارى كنيد.

چشم نظر یکی از خریدهای اصلی از بازار بزرگ استانبول

در بازار بزرگ چشم نظر ها در انواع مختلف ارائه مى شود و چشم نظر در ميان مردم خرافاتى تركيه بسيار رايج است و براى گردشگران خارجى خاص بنظر میرسد.

              چشم نظرهای معروف ترکیه

چاى و قهوه

اكر طرفدار چاى ترك هستيد حتما چاى تركى خريدارى كنيد و همچنين قهوه ترك را مى توانيد از بازارهاى بزرگ تهيه كنيد كه بسيار مرغوب هستند و هربار موقع استفاده يادآور بازار بزرگ و استانبول میباشد.

گليم

فروشگاه هاى زيادى وجود دارد كه گليم هاى زيبایی را به فروش مى رساند و قيمت آن ها حدود ٦٠٠لير مى باشد و گردشكران خارجى علاقمند اين گليم ها هستند به همين دليل در شكل هاى مختلف و اندازه هاى مختلف يافت مى شود.

               بازار ادویه فروشی در ترکیه

ادويه جات

در اين بازار مغازه هاى ادويه فروشى و گياه فروشى وجود دارد و ادويه جاتى كه در ايران نيز وجود دارد به دليل گردشگرى بودن اين بازار قيمت ادويه جات كمى بالا است ولى خريد چند بسته ادويه از اين بازار سنتى انتخاب خوبى است.

زيور آلات

ما خريد طلا در اين كشور را پيشنهاد نمى كنيم ولى نقره فروشى هاى زيادى در اين بازار وجود دارد و از تنوع بالايى برخوردارند و با هرسليقه اى مى توان چيزى انتخاب كرد و سنگ هاى مختلفى نيز در اين مكان وجود دارد كه بسيار جذاب هستند.

صابون

حتما در سفر به استانبول به حمام هاى سنتى اين شهر سر بزنيد ولى چيزى كه مى توانيد برا خودتان و دوستانتان هديه تهيه كنيد صابون است در اين بازارصابون هاى رنگى و عطرى مختلفى به فروش مى رسد.

شيرينى هاى تركى

ترك ها به شيرينى جاتشان معروف هستند يكى از سوغاتى هايى كه از اين بازار مى توانيد تهيه كنيد انواع شيرينى و باسلوق است كه بسيار طرفدار دارد و در همه جاى بازار يافت مى شود که در شكل ها و طعم هاى مختلف مى توان پيدا كرد.

           شیرینی های معروف ترکیه

پست های توصیه شده
نمایش 3 دیدگاه
ترک بک ها

یک نظر بدهید

مسجد آبی