7 تفريح جذاب براى آنهايى كه تنهايى به استانبول سفر مى كنند

استانبول شهرى است زيبا و رنگارنگ كه خيابان ها و كوچه هايش هر روز سال يك رنگ است شهرى پر از مكان هاى جذاب و ديدنى، شهرى پر از كنار گوشه هاى دنج و آرام و شهرى پر از رستوران ها و هتل هاى متنوع شهرى كه در کافه هايش میتواند به ياد روزهاى شيرين قهوه هاى تلخ ميل كرد .

شهرى كه مى شود ساعت ها قدم زد خريد كرد و با فرهنگ آن آشنا شد شهرى كه به تنهايى مى شود در آن به خوشگذرانى و گشت و گذار پرداخت اگر قصد داريد به اين شهر سفر كنيد همراه ما باشيد.

پرسه زدن در محله بالات

در اين محله در گذشته افراد ثروتمند سكونت داشتند محله اى پر از خانه هاى قديمى زيبا و رنگارنگ كه مى توان در پس كوچه پس كوچه هايش به گشت و گذار پرداخت قدم زدن در اين محله حس عجيبى دارد در اين محله كليسايى واقع است كه مى توانيد به اين كليسا رفته و در خلوت خود شمع روشن كنيد.

دو چرخه سوارى

دوچرخه سوارى در اين شهر مى تواند لذت بخش باشد در محله بيوك آدا نيز اين فرصت را داريد كه دوچرخه اجاره كنيد و در مناطق زيبا و ديدنى ركاب بزنيد بايد با انرژى تمام به اين تفريحات بپردازيد.

به كتابخانه برويد

اگر طرفدار كتاب و مطالعه هستيد و از اين كار لذت مى بريد مى توانيد به كتابخانه هاى عمومى شهر رفته و از محيط و كتاب هاى زيبا بهره ببريد.

كتابخانه هايى كه كتاب هاى لاتين را مى توانيد پيدا كنيد كتابخانه گالاتا يكى از معروفترين كتابخانه هاى شهر استانبول است كتابخانه اى مدرن و زيبا كه داراى يك گالرى و يك كافه و رستوران است.

به موزه هنرهاى معاصر استانبول برويد

استانبول داراى گالرى و موزه هاى متعددى است كه مى توانيد از تك تك آنها ديدن كنيد گالرى و موزه هايى نشانگر تاريخ و هنر كشور تركيه است و بين شما و تاريخ و هنر معاصر ارتباط برقرار مى كند.

يكى از بهترين موزه ها موزه هنرهاى مدرن است موزه اى زيبا با چشم اندازى زيبا به تنگه بسفر دارد موزه اى كه روزانه ميزبان تعداد زيادى هنرمندان از سرتاسر دنيا است موزه اى كه نشان دهنده آثار هنرمندان معاصر كشور تركيه است.

ازتنگه ى بسفر ديدن كنيد

بسفر يكى از بهترين تنگه هاى آبى جهان محسوب مى شود تنگه اى قرار هاى عاشقانه در آن انجام مى شود تنگه اى كه دو قاره را از هم جدا كرده است و زيبايى هاى زيادى دارد.

به كافه هاى شهر برويد

استانبول پر از كافه هاى متعدد است كافه هايى كه در آن مى توانيد بهترين قهوه ها و نوشيدنى ها را ميل كنيد كافه هايى با فضاى دنج و دوست داشتنى است كه ي از بهترين تفريحات در سفر كافه گردى است.

از موزه معصوميت ديدن كنيد

بيشتر افرادى كه به تنهايى مسافرت مى روند اهل كتاب و داستان هستند. به موزه معصوميت برويد كه در آن آثار نويسنده برجسته ترك اورهان پاموك كه جايزه نوبل را دريافت كرد در اين موزه قرار دارد و از نزديك از رمان موزه ى معصوميت اين نويسنده آشنا شويد.

پست های توصیه شده
نمایش 1 دیدگاه
ترک بک ها

یک نظر بدهید