بهترين زمان سفر به استانبول چه موقع از سال است؟

استانبول به دليل داشتن جاذبه هاى تاريخى و تفريحى متنوع يكى از بهترين مقصدها براى سفرهاى خانوادگى و مجردى است شهرى كه گردشگران زيادى را به سوى خود جذب مى كند و امكانات رفاهى و تفريحى را در اختيار گردشگران مى گذارد.

امكاناتى چون هتل هاى لوكس و زيبا، رستوران هاى درجه يك، تفريحات هيجان انگيز، مكان هاى تاريخى و جذاب و مراكز خريد و …اگر قصد سفر به اين شهر را داريد و نمى دانيد در چه زمانى سفر كنيد با ما همراه باشيد تا براى انتخاب روزهاى مناسب شما را راهنمايى كنيم.

شما بايد تصميم بگيريد كه چه زمانى مى خواهيد سفر كنيد و چه زمانى از سال مناسب مسافرت كردن به اين شهر است شهرى كه در همه فواصل زيبايى هايى را دنبال مى كند.

براى سفر كردن بايد به دونكته توجه كنيد بايد بدانيد چه زمانى از سال مى توانيد ارزان يا گران به يك شهر سفر كنيد و آب و هواى آن شهر را در نظر بگيريد به دليل اينكه آب و هوا تاثير زيادى در نوع تفريحات شما دارد و تجربه هاى زيادى در سفر كسب مى كنيد.

شب های روشن خیابان بغداد در استانبول

           شب های زیبا در استانبول

روزهاى شلوغ و گران يا روزهای خلوت و ارزان

استانبول يكى از شهرها است كه در ماه هاى مختلف سال وضعيت متفاوتى دارد اين شهر بعضى از زمان ها شلوغ و هزينه بالايى دارد و روزهاى ديگرى از سال بسيار خلوت و دنج كه هزينه پايين ترى دارد.

زمان هاى شلوغ زمانى است كه آب و هواى شهر بسيار عالى است و جاذبه ها و تفريحات جذابى را به همراه دارد و زمان هاى خلوت زمانى است كه آب و هواى مناسبى ندارد و همواه برف و باران است و هتل ها خلوت و تخفيفات بيشترى براى مسافران دارد.

و به همين دليل هزينه هاى سفر كمتر مى شود اگر مى خواهيد از وضعيت آب و هوايى و هزينه هاى سفر به استانبول مطلع باشيد با ما همراه شويد.

سفر به استانبول از شهريور تا آبان ماه

اين روزها بهترين زمان براى مسافرت به استانبول به حساب مى آيد و دماى هوا ميان ١٠تا٢٢درجه سانتى گراد است و داراى آب و هواى مطلوبى است.

در اين زمان قيمت بليط و هتل ها بسيار پايين است و سفر شما هزينه هاى پايينى دارد در اين زمان شما مى توانيد از جاذبه هاى فرهنگى و هنرى زيادى ديدن كنيد و يك سفر به ياد ماندنى داشته باشيد اگر سفر شما تا آبان ماه طول بكشد شاهد باران هاى پاييزى خواهيد بود.

سفر به استانبول از اذر تا بهمن ماه

در اين زمانها سفر به استانبول بسيار مقرون به صرفه است همچنین در اين زمان ها هواى سرد و زمستانى همراه با بارش برف و باران است در اين زمان ها گردشگران زيادى به اين شهر سفر مى كنند.

به همين دليل هتل ها و هاستل ها بسيار ارزان تر است همين اتفاق خوبى براى سفر است البته اگر هزينه كمترى مى خواهيد كنيد و لباس گرم همراه خود داشته باشيد.

6 تفريح خيابانى در سفر به استانبول

          شلوغی خیابان های استانبول

سفر به استانبول از اسفند تا ارديبهشت ماه

در اين زمان ها سفر كردن به استانبول گران است براى اينكه در اين ماه ها دماى هوا افزايش می یابد وشرايط جوى شهر بسيار مناسب مى شود. در اين روزها بايد شاهد باران باشيد و در اين زمان ها حتما لباس گرم همراه خود داشته باشيد.

سفر به استانبول از خوداد تا مردادماه

اين روزها هواى استانبول به ٢٠تا٣٠درجه سانتى گراد مى رسد که رطوبت هوا بسيار بالا است و شهر پر از گردشگر است و قيمت هتل ها و هاستل ها بالا مى باشد اگر هزينه محدودى براى سفر داريد اين زمانهاى سال سفر نكنيد.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

فعاليتهاى جذاب در سفر زمستانه به استانبول