معرفى موزه هنرهاى مدرن استانبول

استانبول يكى از بهترين شهرهاى دنيا مى باشد که بايد به آن سفر كرد و زيبايى هاى آن را از نزديك ديد شهرى كه بهترين جاذبه هاى گردشگرى را دارد. و روزهاى عالى و خاطره هاى زيبايى را براى مسافران به ارمغان مى آورد و دارای بهترين هتل های مدرن و شیک است كه بهترين اقامت را برايتان فراهم مى كند.

شهرى كه رستوران هايش شهرت دارد و غذاهاى لذيذى را ارائه مى دهد شهرى كه تلفيقى از دو قاره ارورپايى و آسيايى است و به وسيله تنگه بسفر از هم جدا شده اند.

معرفى موزه هنرهاى مدرن استانبول

معرفى موزه هنرهاى مدرن استانبول

موزه هنرهاى مدرن استانبول

اين موزه از سال ٢٠٠٤فعاليت خود را شروع مرذه است و يكى از مكان هاو هنرى و فرهنگى اين شهر به شمار مى رود موزه اى كه بخشهاى متنوع دارد كه در آينده نقل مكان مى كند.

موزه اى كه حذف آن آشنايى فرهنگ و هنر تركيه در بين ملى و بين المللى است و نخستين موزه هنرهاى معاصر كشور به شمار مى رود موزه اى كه از بخش هاى مختلفى به وجود آمده است.

بخش هاى مختلف موزه هاى هنرهاى مدرن استانبول

موزه هنرهاى مدرن استانبول شامل كالرى ها ،سالن سينما،كتابخانه،فروشگاه و رستوران است كه هركدام جذابيت هاى خود را به همراه دارد.

موزه هنرهای مدرن

موزه هنرهای مدرن

بخش هاى پر بازديد و پر طرفدار عبارتند از:

كتابخانه

در اين كتابخانه بيش از ١١هزار جلد كتاب وجود دارد و يكى از مهمترين كتابخانه هاى هنرى در زمينه هنر در شهر مى باشد كتاب هايى كه به زبان تركى ،انگليسى ،فرانسوى و …مى باشد.

كتابهايى كه روزانه به تعدادشان افزوده مى شود و در زمينه های مختلف و معمارى ،سينماى تاريخ ،هنر معاصر ،عكاسى مديريت ،موزه دارى ،هنرهاى تجسمى و ..هستند شما مى توانيد كتاب هاى درجه يك و تازه چاپ را در اين موزه بيابيد.

گالرى

گالرى موزه هنرهاى مدرن استانبول يكى از اصلى ترين مكان هاى كشور تركيه براى ارائه هنرهاى تجسمى ،نقاشى و عكاسى هنرمندان مدرن تركيه به شكار مى رود در اين گالرى مى توانيد اثرهاى هنرمندان كشور تركيه را ببينيد و آشنا شويد.

سينما

يکى از مهمترين سينماهاى كشور تركيه سينماى اين موزه است كه علاوه بر فيلم، جلسات نقدو بررسى برپا مى كند كه اين جلسات با حضور فيلمسازان مطرح انجام مى شود.

در اين سينما روزهاى يكشنبه و پنجشنبه فيلمهاى مهم تاريخى پخش مى شود و هرماه يكى از فيلمسازان بزرگ سخنرانى مى كند اين سينما هر سال در ژانويه فيلم هاى انتخاب شده اسكار را پخش مى كند.

كافه

در كافه هاى اين موزه مى توانيد يك قهوه ترك اصیل نوش جان كنيد و يك مكان مناسب براى صرف نوشيدنى ها و دسرهاى خوشمزه مى باشد.و يك مكان مناسب براى آشنايى با هنرمندان ترك زبان مى باشد.

ساعات كارى موزه هنرهاى مدرن استانبول

اين موزه در روزهاى سه شنبه ،چهار شنبع ،جمعه و شنبه از ساعت ١٠صبح تا ٦عصر داير مى باشد و در روزهاى پنج شنبه از ساعت ١٠صبح تا٨شب و روزهاى يكشنبه از ساعت ١١تا٦عصر از علاقمندان ميزبانى مى كنند و روزهاى پنجشنبه ورودى رايگان مى باشد.

پست های توصیه شده
نمایش 2 دیدگاه
ترک بک ها
  • […] موزه هنرهاى معاصر استانبول یکى از اصلى ترین گالرى ها و مکان هاى روشنفکرى شهر استانبول است. که در محله گالاتا قرار دارد. موزه اى که با رفتن به آن مى توانید هنرهاى تجسمى را ببینید. و از ورکشاپ هاى مختلف هنرى بهره مند شوید. موزه اى که در آن نمایشگاه هاى مختلفى از هنرمندان جهان برپا مى شود. اگر اهل فرهنگ و هنر هستید، حتما در سفر به استانبول از این موزه دیدن کنید . […]

  • […] به دریا دارد. و جاذبه هاى دیدنى همچون حمام على پاشا و موزه مدرن در نزدیکى این هتل قرار دارد. هتل داراى امکانات بسیار […]

یک نظر بدهید

تفاوت قسمت آسيايى و قسمت اروپايى استانبولفروشگاه های لوکس برای خرید در استانبول