بهترين غذاهايى كه بايد در بازار بزرگ استانبول ميل كنيد

در استانبول شما رستوران ها و غرفه هاى متعددى خواهيد ديد كه غذاها و دسرهاى مختلفى را ارائه مى دهند شهرى كه از لحاظ غذايى بى نظير مى باشد و جالبترين نكته در مورد اين شهر غذاهاى خيابانى و رستوران هايى است كه مى توانيد در بازار بزرگ تهيه كنيد ما در اينجا بهترين غذاها را به شما معرفى كنيم.

دونر کباب های لذیذدربازاراستانبول

دونر کباب غذای لذیذ بازار استانبول

بهترين دونر كباب هاى تركيه در بازار بزرگ استانبول مى توانيد پيدا كنيد و به سراغ معروفترين دونرى شاهين اوستا برويد كه دونرهايش از بهترين گوشت گوسفند تهيه مى شود و با نان داغ ،سبزيجات و سس مخصوص يك ساندويچ خوشمزه را ارائه مى دهد و به غير از اينجا چند جاى ديگر در اين بازار براى سرو دونر وجود دارد.

دلمه و كباب آدانا

يكى از رستوران هاى معروف در بازار بزرگ ياغليكچيار كاديسى است كه انواع كباب هاى تركى با قيمت مناسب ارائه مى دهد و كبابهاى آداناى اين رستوران بسيار شهرت دارد و از ديگر غذاهاى خوشمزه اين رستوران مى توان به دلمه آن اشاره كرد كه بسيار لذيذ است.

لذت خوردن غذاهای ترکی در حین خرید از بازار استانبول

دوروم كباب غذای لذیذ بازار استانبول

اين كباب همانند آدانا است كه گوشت گريل شده همراه سبزيجات و فلفل و پياز و گوجه داخل نان لواش پيچيده مى شود كه آينن دروم در بازار بزرگ بهترين دوروم هارا سرو مى كند و اين مكان هميشه پرطرفدار و شلوغ است.

              غذاهای خوشمزه ترکی

پيده در تنور چوب سوز غذای لذیذ بازار استانبول

پادپيده يكى از رستوران هاى معروف در سطح شهر مى باشد كه براى طبخ پيده در تنورهايى با سوخت چوب گرم استفاده مى شود اين رستوران در پشت بويوك واليده هان قرار دارد كه در بازار بزرگ در قسمت شمالى مى توان پيدا كرد اين غذا بسيار خوشمزه و قيمت ارزانى دارد.

لوكوم

شيرينى هاى مكعبى شكل كه بيشتر گردشگران از آن براى سوغات تهيه مى كنند لوكوم در همه بازار پيدا مى شود در بازار هاى كوچك و محلى نيز يافت مى شود شما اگر سرى به بازار بزرگ زديد مى توانيد از اين بازار لوكوم تهيه كنيد.

انواع كباب

يك مكان خوب در بازار بزرگ كافه تريا است كه يكى از مكان هاى ارزان براى صرف نهار مى باشد شما در اين رستوران مى توانيد كباب هاى خوشمزه تهيه كنيد و اين رستوران در شرق بازار قرار دارد و بسيار معروف است

خوردن باقلواهی لذیذ در بازار بزرگ استانبول

باقلوا

يكى از شيرينى هايى كه مى توانيد در استانبول تهيه كنيد باقلوا است كه شكل هاى مختلفى در بازار ارائه مى شود شما مى توانيد از بازار بزرگ سراغ دويلى باقلوا برويد و از آنجا باقلوا تهيه كنيد

دوندورما

بستنى هاى استانبول بسيار معروف هستند شما در بازار بزرگ مى توانيد براى خوردن بستنى به بنا دوندورملارى برويد كه در حياط مسجد آتيك پاشا قرار دارد و بستنى خوشمزه نوش جان كنيد و براى چشيدن طعم خوشمزه مى توانيد به اين محل برويد

پست های توصیه شده
نمایش 1 دیدگاه
ترک بک ها

یک نظر بدهید

محله بالات و فنر