گردش در كوچه هاى رنگى و زيباى استانبول

استانبول شهرى شلوغ و پر از گردشگرى است كه همه ساله افراد زيادى براى گشت و گذار و تفريح به اين شهر سفر مى كنند.همچنین این شهر يكى از بهترين مقصدها در چهار فصل سال است كه هر فصلش زيبايى خاص خود را دارد.

اگر بخواهيد از اماكن تاريخى،مذهبى و محله هاى رنگى اش ديدن كنيد فرقى ندارد چه زمانى به آنجا سفر كنيد حتى اگر پاييز نباشد خانه هاى رنگى برخى از محله هاى استانبول شادى را به شما به ارمغان مى آورد.

گردش در محله های اروپایی استانبول

در بخش اروپايى استانبول صدها بنا و جاذبه تاريخى و گردشگرى وجود دارد. يكى از مناطق بسيار مشهور كه جاذبه هاى ديدنى زيادى دارد منطقه فاتح است كه جاذبه هايى مثل اياصوفيه، مسجد آبى يا مسجد سلطان احمد و آب انبار باسيلكا در اين قسمت وجود دارد.

در اين منطقه محله اى زيبا و قديمى بسيار ديدنى وجود دارد محله هاى بالات و فنر از محله هاى قديمى كه پر از ساختمان هاى چوبى هستند اين محله در كنار ساحل غربى شاخ طلايى استانبول قرار دارد كه در گذشته محل سكونت يونانى ها و يهوديان بوده است.

كوچه هاى تنگ و باريك محله بالات پراز بناهاى رنگارنگ و قديمى هستند و قدمت زيادى دارند اين بناهاى فضاهاى متفاوتى ايجاد ميكند و در محله هاى اين منطقه مردم لباسهايشان را از بند رخت آويز مى كنند و در كوچه پس كوچه ها قدم مى زنند و بچه ها مشغول بازى هستند.

محله هاى بالات،فنر و فاتح جزو محله هاى قديمى استانبول هستند كه بيشتر گردشگران با فاتح آشنايى دارند و دومحله ديگر را زياد نميشناسند و به سراغش نمى روند.

زمانى كه در اين خيابان ها قدم مى زنيد آثار قديمى را مى توانيد به وضوح ببينيد آثارى كه مربوط به يهودى ها و از نوع سبك معمارى ساختمان ها مى توانيد ببينيد كه امروزه از تمام مليت ها و قوميت ها در اين محل ساكن هستند.

انواع مساجد و كليساها را مى توان ديد. محله فنر منطقه اى يونانى نشين بودند و يونانيان زيادى تا اوايل قرن بيستم در اينجا اقامت داشتند كه در حال حاضر از قشر هاى مختلفى در محله فنر زندگى مى كنند.

محله ی بالات در استانبول

                محله ی بالات در استانبول

اماكن ديدنى محله بالات و گردش در این محله از استانبول

دانشگاه كادير خاص در جيبالى يكى از اماكنى است که مى توانيد قدم زدنتان را از محله بالات شروع كنيد، سپس در كنار دريا قدم بزنيد و به كليساى سنت استفان برويد .

در شرق اين مكان محله كولى ها وجود دارد كه در مسير راهتان را مستقيم ادامه دهيد و به كالج ارتدوكس يونانى مى رسيد كه بنايى قرمز رنگ كه داراى قدمتى ٥٠٠ساله است و زيبايى خاصى دارند از از ديدن زيبايى و رنگ ها حيرت زده مى شويد مى توانيد تمام روز را در كوچه هاى تنگ و خلوت راه قدم بزنيد و خانه ها و بناها و پله هاى رنگى اين محله را از نزديك ببينيد.

از پله هاى قديمى بالا و پايين برويد و از حس جديدى را تجربه كنيد و از كافه هاى آنجا براى خود چاى يا قهوه تركى و باقلوا تهيه كنيد و يك خاطره بيادماندنى از خود در ذهنتان ثبت كنيد.

رستوران هاى متعددى در اين منطقه وجود دارد كه غذاهاى تركى لذيذى سرو مى كنند حتما تست كنيد.

ساختمان های رنگی در محله بالات استانبول

    کافه ها و رستوران های رنگارنگ در محله بالات

گردش و دسترسى به محله بالات و فنر

يكى از راه هاى رسيدن به محله بالات از طريق اتوبوس يا تاكسى به محله آيا كاپى برويد و از آنجا پياده به بالات برويد و راه ديگر براى رسيدن به اين محله استفاده از كشتى هايى بنام فرى است كه از محله هاى امينونو ،محله كاراكوى يا اسكودار مى توانيد از اين كشتى ها استفاده كنيد و به آيوانسراى برويد در كنار ساحل قدم بزنيد و يا با اتوبوس به محله بالات برويد.

براى بازديد از فنر از ايستگاه اتوبوس امينونو سوار اتوبوس هاى ٤٤B،٣٦CE،٩٩Aشويد.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

تجربه ی غذاهای ترکی در رستوران های ارزان قیمت استانبولمعرفی هفت رستوران كناكلى در شهر آلانيا