بهترين مكان ها برای تفریح در استانبول و ورزش

تفریح در استانبول موضوعی است که مورد توجه گردشگران می باشد. ورزش كردن براى سلامتى بدن بسيار اهميت دارد . با اينكه سرانه ورزش در كشور ما پايين است، اما افراد زيادى هستند كه از ورزش كردن دست بر نمى دارند. و لذت مى برند.

دويدن و ورزش کردن يكى از مهمترين فعاليت هاى بدنى است. كه علاقمندان بخصوصى دارد. افرادى كه در مسافرت خود به استانبول دوست دارند در پارک ها و كنار سواحل بدوند، و در كنار آن به تفريح بپردازند، تورهاى گردشگرى مناسب اين فعاليت ها نمى باشد. ولى مى توان برخى از نقاط از آن را پيدا كرد و به فعاليت پرداخت.

ترکیه و مناطق مناسب برای خرید ملک

سواحل زیبای استانبول

جزاير استانبول

تفریح در استانبول در جزاير استانبول مناسب كسانى هستند كه از شلوغى هاى شهر خسته شده اند. و به دنبال جاهاى دنج و آرام مى گردند. و گزينه هاى مناسبى هستند. كه در آن دوچرخه سوارى، پياده روى، پيک نيک و دويدن مى توان در آن انجام داد.

همه اين جزاير جاهاى ديدنى زيباى بسيارى دارند. ولى جاهايى مثل هيبلى آدا و بويوک آدا دارای مسيرهاى طراحى شده مناسب پياده روى،كاوش و دويدن است. در آخر هفته ها اين جزاير مملو از جمعيت است.

تفریح در استانبول در ساحل بالات

اگر دوست داريد جايى جديد را تجربه كنيد، و مسير زيبايى را پياده روى كنيد، اين مسير برای دويدن مكانى مناسب است . هم مى توانيد ساحل زيبا را در محله بالات ببينيد. و از طبيعت عالى لذت ببريد و به فعاليت روزانه بپردازيد. و ورزش كنيد. و در حين پياده روى صيادان ماهى كه در حال صيد ماهى هستند، را ببينيد. و همچنين فعاليت هاى مردم محلى را مى توانيد مشاهده كنيد. و بعد از ورزش و پياده روى مى توانيد. در كنار ساحل يك قهوه ترک نوش جان كنيد.

تفریح در استانبول در جنگل زیبای بلگراد

تفریح در استانبول در جنگل زیبای بلگراد

جنگل بلگراد

جنگل بلگراد يكى از مهمترين مناطق استانبول و يكى از معروفترين جنگلهاى شهر است. كه زيبايى خيره كننده اى دارد. و مناسب برای تفریح در استانبول می باشد. داراى ٦هزار هكتار است، داراى مسيرهايى زيبا براى پياده روى و بهترين انتخاب براى ورزش كردن و گشت و گذار در طبيعت است. و در طول مسير ٧كيلومترى آن می توانید از آب گواراى چشمه بنوشيد.

تفریح در استانبول در پارک اميرگان

پارک اميرگان يكى از زيباترين و بزرگترين پارک هاى شهر استانبول مى باشد. كه در تنگه بسفر قرار دارد. اين پارک به دليل داشتن مجموعه اى از لاله هاى رنگارنگش معروف است. همچنین قدمتش به قرن 17باز مى گردد. و در آن مسيرى براى پياده روى و دويدن طراحى شده است. كه مى توانيد در آن ورزش كنيد.

ساحل مودا

ساحل مودا مابين كاديكوى و كالام كالاش قرار دارد. و حدود ١.٢كيلومتر طول دارد. اين مسير يكى از بهترين مسيرهاو سمت آناتولى است. و داراى آب و هواى بسيار عالى است. شما مى توانيد در این ساحل از طبيعت لذت ببريد و در كنار آن ورزش كنيد.

ساحل اسكودار

يكى از بهترين مسيرهاى ساحلى استانبول اسكودار است. كه مى توانيد در خط ساحلى آن به دويدن و پياده روى بپردازيد. و از این مکان لذت ببريد و بعد از ورزش به سمت برج مايدن رفته و يك فنجان چاى بنوشيد.

پارک طبيعى پولونزكوى

اگر مى خواهيد از شلوغى شهر دور باشيد، و يک صبحانه عالى نوش جان كنيد، اين پارک از بهترین پارک های استانبول  است. پارک طبيعى پولونزكوى داراى مسيرهايى بسيار زيبا و عالى است. كه براى دويدن و ورزش كردن مناسب می باشد. و دوچرخه سوارى و پيک نيک و ساير فعاليت هاى ديگر در اين منطقه برايتان در نظر گرفته شده است. كه مى توانید از آنها لذت ببرید.

تفریح در استانبول درپارک ييلديز

تفریح در استانبول درپارک ييلديز

پارک ييلديز

اين پارک براى افرادى كه به طبيعت گردى علاقمند هستند، گزينه بسيار خوبى است. و داراى مسيرهاى ناهموار و سختى است. و براى افرادى كه حرفه اى هستند، مناسب است. اين پارک درختانى شبيه بلگراد دارد. و داراى محيط هاى سرسبز و زيبا است.

بوستانچى -فنر باغچه

يكى ديگر از مسيرهاى زيبا براى ورزش كردن و پياده روى كه مناظر زيبايى هم دارد، بوستانچى است. كه داراى مسيرى ٥كيلومترى است. و براى پياده روى و دوچرخه سوارى بسيار مناسب است. و در اين مسير شما شاهد خط ساحلى و فعاليت مردم محلى خواهيد شد.

پست های توصیه شده
نمایش 1 دیدگاه
ترک بک ها

یک نظر بدهید

تفاوت قسمت آسيايى و قسمت اروپايى استانبولتمدید اقامت توریستی از طریق ازدواج