رستوران هاى ارگانيك استانبول

استانبول يكى از بزرگترين و پرجمعيت ترين شهرهاى تركيه و نيز مركز فرهنگى، تاريخى و اقتصادى اين كشور محسوب مى شود.دين مردمان اين كشور اسلام و مذهب سنى دارند و يكى از بهترين مقاصد براى سفر مى باشد.

يكى از بهترين جاذبه هاى گردشگرى قاره آسيا به حساب مى آيد و پيشرفت در صنعت گردشگرى در اين كشور باعث شده است كه سالانه گردشگران زيادى به اين كشور زيبا سفر كنند و يكى از موارد ترقى این کشور وجود رستوران هاى متعدد استانبول است كه از غذاهاى بسيار ارگانيك برخوردارند.

این روزها بحث غذاها و مواد اولیه ارگانیک بسيار است و درشهر استانبول نیز می‌توان رستوران‌های ارگانیکی را پيدا كرد که به سلامت غذاهای خود اهمیت می‌دهند ومی‌خواهند سالم‌ترین خوراکی‌ها را در اختيار عموم قرار دهند.

رستوران زنجبيل

يكى از بهترين رستوران هاى ارگانيك استانبول شناخته شده است كه داراى غذاهاى گياهى سالم و خوشمزه است و از طراحى بسيار زيبايى برخوردار است و داراى سقف شيشه اى ديوارهاى آجری، دلمه بادمجان، بامیه و بلغور بو داده شده با سبزیجات.

رستوران های ارگانیک با طراحی های خاص

رستوران ارگانیک نيكول

يكى از بهترين رستوران هاى آشپزى رستوران نيكول است سرآشپز اين رستوران سعى دارد با تهيه مواد اوليه ارگانيك منوى خود را متفاوت كند غذاهای این رستوران بی‌نظیر بوده چون مواد اولیه ارگانیک را با هم ترکیب شده است و از كيفيت بالايى برخوردارند و طعم هاى لذيذى دارند.

و داراى فضاى دل انگيز و جذاب كه بسيار خيره كننده است كه به يكى از معروف ترين رستوران تبديل شده است از بهترین غذاهای رستوران نیکول می‌توان به سوپ بادام با مارچوبه و نخودفرنگی، اردک، نخود فرنگی و زیتون و…نام برد.

رستوران كليمانجارو

يكى از بهترين رستوران هاى ارگانيك استانبول به حساب مى آيد اين رستوران داراى طراحى داخلى بى نظيرى دارد كه علاوه بر آن داراى منوى غذاهاى سالم و اصيل مى باشد.

اين رستوران از مواد اوليه ارگانيك و سالم براى تهيه غذاهايش استفاده مى كند واز بازار مواد ارگانیک فری‌کوی (Ferikoy Organic Market) سبزیجات تازه و ارگانیک از محله‌های اطراف عرضه می‌شود و این رستوران سبزیجاتش را از آنجا تهيه مى كند و از مواد افزودنى در غذاها استفاده نمى شود.

رستوران اهسته پرا

يك رستوران زيبا و تركى است كه داراى نماى داخلى و خارجى شيك و خيره كننده است و غذاها از مواد اوليه ارگانيك تهيه مى شوند و مزه هاى اين رستوران تركيبى از عذاهاى اصيل ترکی، ارمنی، ایرانی، سوری و لبنانی دارند و کمی به شکل امروزی‌ است.

چون مواد اولیه آن‌ها را از بازارهای ارگانیک و ادویه را از آنتاليا تهيه مى كنند از و ماهی‌های تازه‌ای صيد شده استفاده مى شود كه يك وعده غذاى سالم را تضمين مى كند.

رستوران ها با غذاهای تازه و ارگانیک

كافه رستوران جورنى

رستوران جورنى داراى فضاى زيبا و دنجى است و داراى منوى با غذاهاى ارگانيك است دارد مثل نمک هیمالیا، روغن زیتون ادرمیت، مرغ ارگانیک از بولو و دسرها و بستنی‌هایی که شیر ماست ارگانیک تهیه می‌شود و داراى صبحانه شامل پنیرهای ترکی، مرباهای خانگی، زیتون، خیار، گوجه فرنگی، تخم مرغ و مربای گردو می‌شود كه همه اين ها از مواد ارگانيك تهيه شده است و بسيار لذيذ و پر طرفدار هستند.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

موزه ای برای پرستار انگلیسی