سفر يك روزه به منطقه گردشگری ترمال در يالووا

استان يالووا در ١٠٨كيلومترى استانبول واقع شده است. یالووا شهری در شمال غرب ترکیه و در جنوب شرق منطقه مرمر است که مرکز استانی به همان نام( یالووا) است.

این شهر درجنوب استانبول و نزدیک خلیج ازمیت واقع شده که از جنوب با بورسا و از شرق با Kocaeli همسایه است. بيشترين ساكنان اين استان را مسلمانان تشكيل مى دهند.

یالووا

زیبایی چشمه های منطقه ترمال در یالووا

شرایط جغرافیایی یالووا

آب و هواى استان يالووا گرم و معتدل است. تابستان هاى گرم و مرطوب دارد و زمستان هايى معتدل و نمناك دارد از ویژگی های این شهر می توان به جنگل های فراوان و سواحل زیبا و همچنین چشمه های آب معدنی و استخرهای درمانی که با دمای آب ٦٥درجه سانتیگراد هستند اشاره کرد.

در این شهر گردشگران برای درمان و استراحت سفر میکنند و از آنها ديدن و لذت میبرند. آبشارهای بسیار زیبا و متعددى در این شهر وجود دارد كه مى توانيد لحظات خوشى را در آن سپرى كنيد.

برای رفتن از استانبول به شهر یالووا می توان از طریق وسیله هاى حمل و نقل علاوه بر ماشین شخصی به آنجا سفر كرد.همچنین از طريق دریا با وسیله کشتی های مسافر بری می توانيد از دوبخش اروپایی و آسیایی استانبول به شهر یالووا سفر کنید.

شهر یالووا دارای منطقه های ی بکر گردشگری بنام های آرموتلو، چینارجیک و چیفتلیک کوی و ترمال آلتین اوا می باشد که در آن ها با آب و هوایی عالی و وجود چشمه های آب گرم افراد زیادی را به سمت خود جلب کرده است.

در اینجا توضیح کوتاهی در مورد جاذبه های گردشگری منطقه بکر و زیبای ترمال به شما خواهیم داد.با ما همراه باشید.

طبیعت بکر ترمال

                    طبیعت بکر ترمال

زیبایی های منطقه گردشگری ترمال

ترمال درست در دل يالووا قرار دارد و به دليل چشمه هاى آبگرم بسيار معروف است و داراى آب و هواى مناسبى است. خاك آن داراى شگفتى هاى طبيعى مى باشد كه در آن گونه هاى كمياب گياهى نيز رشد مى كند.

اين چشمه ها در دامنه كوه هاى سامانلى از دوره رم بيزانس مورد استفاده قرار مى گرفت و ٩٠درصد درآمد اين منطقه از گردشگرى به دست مى آيد.

اين منطقه داراى ٧هتل بزرگ مى باشد عمارت بزرگى در ترمال كه توسط آتاترك تاسيس شده است كه تصميم داشت يالووا را به شهر آبى تبديل كند و از اين عمارت به عنوان محل فعاليت دولت در فصل تابستان در سالهاى اول جمهورى مورد استفاده قرار مى گرفت كه امروزه به موزه تبديل شده است.

 

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

سفر به استانبول برای رسیدن به آرامشچشمه آب گرم