عمارت دريايى آتاتورك

عمارت فلوريا استانبول در سال ١٩٣٥در محله فلوريا در منطقه باكركوى توسط شهردارى استانبول براى تفريحگاه تابستانى مصطفى آتاتورك تاسيس شده بود. كه بعدها به موزه تبديل شد، و امروزه مورد استقبال بسيارى از گردشگران و مسافران استانبول قرار مى گيرد .

تاریخچه و معماری عمارت آتاتورک فلوریا

عمارت دريايى آتاتورك در نخست توسط آتاتورك براى اقامت تابستانى استفاده مى شد، از اين عمارت براى جلسه هاى سياسى و علمى استفاده مى شد.

در اين عمارت جلسه هاى مهمى با سران كشورها ازجمله پادشاه انگليس و سران ساير كشورها برپا مى شد. كه بعد از مرگ آتاتورك اين سنت ادامه داشت.

روساى جمهورى ديگر به عنوان تفرجگاه تابستانى از اين عمارت استفاده مى كردند.آتاتورك ٦ماه قبل از مرگ خود در اين مكان زندگى مى كرد .

آتاتورک

              زیبایی عمارت دریایی آتاتورک

معماری عمارت آتاتورک در استانبول

عمارت دريايى آتاتورك كه به نام كاخ فلوريا نيز ناميده مى شود، به شكل Tو نمايى بسيار جذاب و ديدنى دارد. و در هنگام غروب خورشيد زيبايى اين كاخ چندبرابر مى شود.

این عمارت طرفداران به عكاسى و هنرمندان را به سمت خود جلب میکند که مى توانند تصاوير زيبايى از دورنمايى اين عمارت ثبت كنند، طراحى داخلى اين عمارت به قرن بيستم بر مى گردد كه بسيار جذاب و ديدنى است.

عمارت دريايى آتاتورك بر روى شمع هاى فولادى ساخته شده و با يك اسكله چوبى به ساحل شنى وصل شده و عمارت داراى زير بنايى حدود٦٠٢مترمربع مى باشد. يك طبقه اين عمارت شامل سالن پذيرايى، اتاق مطالعه، اتاق خواب و حمام مى باشد .

عمارت دريايى آتاتورك در سال ١٩٩٣مورد بازسازى قرار گرفت. و بعد به موزه بدل شد تا به عنوان يكى از جاذبه هاى ديدنى استانبول مورد استفاده قرار گيرد.

براى بازديد از اين موزه مى توانيد از مترو استفاده كنيدو در ايستگاه مترو فلوريا پياده شده و با كمى پياده روى خودرا به اين عمارت برسانيد .

ساعت مراجعه به این موزه در فصل تابستان و زمستان متفاوت است. در زمستان ٩تا١٥و در تابستان ٩تا١٦برای بازدید عموم داير است، به جز روزهاى پنجشنبه و دوشنبه بقيه روزهاى هفته داير مى باشد .

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید

کلیسا چورا در استانبول