منطقه كاپادوكيا در قلب آناتولى

منطقه توریستی و تفریحی کاپادوکیا (Kapadokya) امروزه به عنوان یکی از متفاوت‌ترین مناطق گردشگری در ترکیه به شمار می رود که اين منطقه زيبا در وسط كشور تركيه و در قلب آنادولو واقع شده است.

کاپادوکیا تلفيقى از تاریخ و مدرنیته است و در کنار قرار گرفتن یکدیگر همراه با طبیعتی بكر و زيبا چشم‌اندازی بسیار زیبايى در منطقه بوجود آورده است.

كاپادوكيا كجاست

منطقه کاپادوکیا به عنوان یک منطقه تاریخی با تمدن ۷۰۰۰ ساله قبل از میلاد منطقه‌ای است که از مذاب‌های آتشفشان‌ها به شکل کنونی خود در آمده است.

در زمان هاى دور مردم اين منطقه از سنگ هاى بوجود آمده براى خود استراحتگاه و خانه درست مى كردند و داخل آن مستقل مى شدند.

این منطقه در وسط کشور ترکیه و قلب آنادولو قرار دارد که در نزديكى شهر نوشهیر مى باشد اما بخش هايى از آن نیز جزو کرشهیر، آکساری، نیعده و كايسرى مى باشند.

شهرهاى زير زمينى كاپادوكيا

از دیدنی ترین بخش های این شهر، شهرهاى زير زمينى كاپادوكيا هستند كه شهرتی جهانی دارند و قدمت زيادى دارند از معروفترين شهر های زیر زمینی کاپادوکیا میتوان شهر زیر زمینی درینکویوو کایمالکی را نام برد.

شهر زير زمينى درينكويو

این شهر زیرزمینی که از ۸ طبقه تشکیل شده است در زمان‌های ابتدایی تاریخ مسیحیت ساخته شده است که يكى از مخفیگاه های زیر زمینی کاپادوکیاست.

كه عمق آن ٨٠متر و قدمت زيادى دارد و به عنوان پناهگاه از حملات استفاده می شده است. درینکویو شهر زیر زمینی بزرگی که شبکه های ارتباطی زیادی دارد و حتی به یکی دیگر از شهر های زیر زمینی این منطقه به نام کایماکلی نیز راه دارد.

شهر تقريبا ٦٠٠ورودى دارد و دیوارهای شهر بیشتر از سنگ های آتشفشانی به وجود آمده است که با وجود عمق زیاد، شهر از استحکام بالایی برخوردار است و تمام امکانات رفاهی براى مردم در آن زمان وجود داشت.

شهر زير زميني كايماك لي

         شهر زير زميني كايماك لي

شهر زير زمينى كايماك لى

شهر زیرزمینی کایماکلی از ۸ طبقه تشکیل شده است اما در حال حاضر فقط ۴ طبقه از آن قابل ديدن است اين شهر در حدود ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد و توسط هیتیت ها ساخته شده است.

در داخل این شهر زیرزمینی عبادتگاه‌ها، انبارها، قبرستان‌ها و اتاق‌هایی برای اقامت وجود دارد و هنگام بازديد مى توان آن ها را ديد.

بالن سواری در فراز کاپادوکیا

            بالن سواری در فراز کاپادوکیا

تورهاى بالن كاپادوكيا

یکی دیگر از جاذبه‌های بسیار جذاب و ديدنى کاپادوکیا تورهای بالن کاپادوکیا است. تماشای طبيعت پاكادوليا از ارتفاعات بسيار لذت بخش است و يكى از بهترين تجربه ها و خاطره هاست  که تورهاى بالن در قسمت هاى مختلف منطقه وجود دارد.

هتل هاى كاپادوكيا

هتل ها و مراكز بسيارى در منطقه كاپادوكيا وجود دارد كه پر طرفدار ترين آن ها مى توان به هتل و مرکز اسپای تپه کاپادوکیا، سوئیت‌های صخره‌ای الیکا، هتل صخره‌ای سرزمین عجایب، سوئیت‌های صخره‌ای جیکوبزو لاوا کاپادوکیا اشاره كرد.

نوشته های اخیر
نمایش 1 دیدگاه
ترک بک ها

یک نظر بدهید

معرفی هتل 5 ستاره سورا ایاصوفیه در استانبولشهر بازی